Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Ze sprzętem za wielką wodę...
Autor Wiadomość
manaiqin Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: AOWD+EAN
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 21-06-2013, 10:37   Ze sprzętem za wielką wodę... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,

wybieramy się na wyjazd do USA (wschodnie wybrzeże). Chciałbym zabrać automaty, skrzydło, latarki itp. W związku z tym mam dwa pytania do osób, które wyjeżdżają do Stanów w celach nurkowych.

1. Jak wygląda sprawa przewozu latarki głównej (palnik+aku)? Czy powinienem zapakować ją do bagażu podręcznego czy do głównego?

2. Czy powinienem zaopatrzyć się w adaptery INT/DIN do pierwszego stopnia? Czy bazy udostępniają butle wyłącznie w systemie INT? Czy mają wkręcone pastylki i wystarczy imbus?

Poza tym może macie jakieś ciekawe propozycje nurkowań na trasie NY-KeyWest w zakresie AOWD.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Marcin
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 21-06-2013, 11:20   Re: Ze sprzętem za wielką wodę... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

manaiqin napisał/a:
1. Jak wygląda sprawa przewozu latarki głównej (palnik+aku)? Czy powinienem zapakować ją do bagażu podręcznego czy do głównego?


My wozimy akumulator w bagażu głównym, a palnik w podręczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
manaiqin Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: AOWD+EAN
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 21-06-2013, 12:38   Re: Ze sprzętem za wielką wodę... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomM napisał/a:
manaiqin napisał/a:
1. Jak wygląda sprawa przewozu latarki głównej (palnik+aku)? Czy powinienem zapakować ją do bagażu podręcznego czy do głównego?


My wozimy akumulator w bagażu głównym, a palnik w podręcznym


Dziękuję za podpowiedź. Automaty, digitale, palnik do podręcznego a reszta w głównym.

Mam nadzieję, że nie będzie problemu z nadgorliwymi oficerami imigracyjnymi i nie będą chcieli rozbierać aku na kawałki...Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
aleXandra Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: NTmx, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Lis 2007
Posty: 209
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 21-06-2013, 14:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie masz zamka TSA to do zabezpieczenia walizki proponuję nie używać niczego albo użyć trytytki (ja tak zwykle robie). Aku w walizce mimo wszystko wygląda podejrzanie i jest duża szansa ktoś Ci bagaż rejestrowany będzie chciał pomacać od środka podczas rutynowej kontroli, którą każdy taki bagaż przechodzi.

Jak będziesz miał zbyt dobrą kłódkę lub zbyt pancerny zamek to nikt nie będzie się bawił w jego rozcinanie, tylko Ci przetną walizkę wzdłuż zamka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
manaiqin Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: AOWD+EAN
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 21-06-2013, 15:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

aleXandra napisał/a:
Jeśli nie masz zamka TSA to do zabezpieczenia walizki proponuję nie używać niczego albo użyć trytytki (ja tak zwykle robie). Aku w walizce mimo wszystko wygląda podejrzanie i jest duża szansa ktoś Ci bagaż rejestrowany będzie chciał pomacać od środka podczas rutynowej kontroli, którą każdy taki bagaż przechodzi.

Jak będziesz miał zbyt dobrą kłódkę lub zbyt pancerny zamek to nikt nie będzie się bawił w jego rozcinanie, tylko Ci przetną walizkę wzdłuż zamka.


używam trytytki latając na wschód i dotychczas się sprawdzało. zamka nie mam, więc może nie pociachają walizki:D

a co z adapterami INT/DIN? Wiesz może coś na ten temat? U nas strzemiączko to wydatek od 90-200zł. Potrzebuję trzy pary a użyję raz na "ruski" rok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
pawelk282 Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: DM
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 136
Skąd: New Jersey
PostWysłany: 21-06-2013, 15:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lepsze centra nurkowe maja butle z zaworami DIN - jesli nie to adapter do z INT na DIN do nabycia w kazdym centrum nurkowym za jakies 25$ - jak nie chcesz kupic to nie mysle tez,ze bedzie problem w wypozyczeniem tego.

I tak jak przedmowicy - palnik w podrecznym, bateria w glownym Smile


Macie zamiar nurkowac w okolicach NY/NJ ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
manaiqin Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: AOWD+EAN
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 21-06-2013, 16:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pawelk282 napisał/a:
Lepsze centra nurkowe maja butle z zaworami DIN - jesli nie to adapter do z INT na DIN do nabycia w kazdym centrum nurkowym za jakies 25$ - jak nie chcesz kupic to nie mysle tez,ze bedzie problem w wypozyczeniem tego.


Napisałem w kilka miejsc w sprawie butli i czekam na odpowiedzi. Myślę,że na Florydzie raczej są przygotowani na europejskich nurków. Pytanie co będzie po drodze. Bardziej liczę na wypożyczenie za parę dolarów lub na to że dorzucą adapter do pakietu nurkowego.

pawelk282 napisał/a:
Macie zamiar nurkowac w okolicach NY/NJ ??


w NY planujemy dosłownie kilka dni. pewnie spędzimy je na ostrym zwiedzaniu...Very Happy

Poza tym nie wiem czy znajdzie się coś dla początkujących nurków AOWD w okolicach NY. Musielibyśmy też zabrać suche skafandry a to oznacza kolejne kilogramy. Chociaż nie odrzucam tego pomysłu.

Czy warunki w okolicach NY przypominają Bałtyk?

...na południu planuję raczej koszulkę neoprenową i szorty (hawaii-tech style;-))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
pawelk282 Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: DM
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 136
Skąd: New Jersey
PostWysłany: 21-06-2013, 18:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No mniej wiecej jak baltyk. Jak chcecie lajtowo to zacznijcie w North Carolina - tam da rade spokojnie w piance. Pisalem chyba Wam na FN gdzie i co Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
fwj Płeć:Mężczyzna


Wiek: 48
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 23
Skąd: Łoś
PostWysłany: 21-06-2013, 18:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Może nie USA ale w łacińskiej - w butlach DINowych są wkręcone pestki. Wziąłem AO intowy a wystarczyłoby klucz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
manaiqin Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: AOWD+EAN
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 21-06-2013, 20:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pawelk282 napisał/a:
No mniej wiecej jak baltyk. Jak chcecie lajtowo to zacznijcie w North Carolina - tam da rade spokojnie w piance. Pisalem chyba Wam na FN gdzie i co Smile


Sprawdziłem Twoje propozycje w Carolinie Pn. Dzieki za namiary na bazy.

U-boot wyglada super interesująco. Megalodony głęboko. Podobno na Florydzie można szukać zebow trochę plycej. Planujemy jechać wzdłuż wybrzeża i nurkowac w ciekawszych miejscach, z łodzi i z brzegu. Na Florydzie zrodliska (chyba wszystkie jakie są Smile) i trochę zatoki i oceanu aż po Key West.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Grzegorz Mizerka Płeć:Mężczyzna
GM


Stopień nurkowy: tech wreck&cave,
Oznaczenie stage: GM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 142
Skąd: Poznań, Kościan
PostWysłany: 21-06-2013, 22:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej co do bagazu to w Condorze kazali mi wpakowac rozmontowane latarki w bagaz podreczny. W Berlinie solidnie posprawdzali mnie I latarki markerami na obecnosc materialow wybuchowych, przeprosili, podziekowali I do strefy. A ze strefy po 15 minutach spowrotem bo cos im sie nie podobalo w bagazu nurkowym I mnie wywolywali przez megafony. Po sprawdzeniu bagazu nurkowego spowrotem na kontrole na wejsciu do strefy I oczywiscie znowu montaz lary z aku pokazanie jak dziala I... markery;) Ale, ze na wakacjach to sie tylko usmialem Wink Niemiec jak to Niemiec jak nie ma czegos zakazanego to znaczy ze wszystko ok. Sorry nie mam tu pl. znakow. Proponuje zadzwonic do linji I zapytac co gdzie moze byc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
manaiqin Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: AOWD+EAN
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 23-06-2013, 22:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

gmizerka napisał/a:
Hej co do bagazu to w Condorze kazali mi wpakowac rozmontowane latarki w bagaz podreczny. W Berlinie solidnie posprawdzali mnie I latarki markerami na obecnosc materialow wybuchowych, przeprosili, podziekowali I do strefy. A ze strefy po 15 minutach spowrotem bo cos im sie nie podobalo w bagazu nurkowym I mnie wywolywali przez megafony. Po sprawdzeniu bagazu nurkowego spowrotem na kontrole na wejsciu do strefy I oczywiscie znowu montaz lary z aku pokazanie jak dziala I... markery;) Ale, ze na wakacjach to sie tylko usmialem Wink Niemiec jak to Niemiec jak nie ma czegos zakazanego to znaczy ze wszystko ok. Sorry nie mam tu pl. znakow. Proponuje zadzwonic do linji I zapytac co gdzie moze byc.


Lecę AirBerlin i od trzech dni próbuje sie do nich dodzwonić...Smile

Może dla ułatwienia pracy panom celnikom powinienem rozebrać aku na kawałki? Mam mało czasu na przesiadkę...Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Przemek Trześniowski Płeć:Mężczyzna
ALPHA-DIVERS


Stopień nurkowy: Cave Survey, SM; TMX
Ilość nurkowań rocznie: 300
Stopień instruktorski: Adv EANx Instructor
Ubezpieczenie: DAN PRO Silver
Oznaczenie stage: ADRIAN
Wiek: 51
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 73
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 04-09-2013, 14:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja wożę cały wrażliwy sprzęt nurkowy w podręcznym tzn. automaty, latarki backupowe (bez baterii), akumulator i oddzielnie głowicę. Aku zawsze budzi zainteresowanie (kiedyś w Paryżu tak się nim zaaferowali, że przepuścili otwartą butelkę rumu, o której zapomniałem Wink ), ale lepiej tak niż wycofywanie bagażu głównego

_________________
Pozdrawiam
Przemek
http://alpha-divers.pl/
http://cenoty.pl/
http://archeologiapodwodna.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 57
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 26-11-2013, 19:54   Przewożenie kanistra Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem dzisiaj z UArlines. Zajęło im 14 minut ale znaleźli b. konkretną odpowiedź, na moje pytanie o przewożenie kanistra.
Można przewieźć max 2 pakiety, fabrycznie zapakowane ( wierzę, że pakiet tak jest odbierany) do 160Wh każdy. W bagażu rejestrowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.