Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Trening i działania BUR 14-15 września 2013
Autor Wiadomość
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 16-09-2013, 12:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pierwszego dnia najpierw odwiedziliśmy "Delfina" i przymierzyliśmy doń szpulki i zbadaliśmy głębokości charakterystycznych punktów (Tomek podrzucisz zdjęcia?) - nurek 35 minut (troszkę przeciągnięty w czasie, miało być 30 - następnym razem się poprawimy), a potem położyliśmy kratkę do zdjęć obok jednej ze ścian "Torpedowni" (60 minut).
Drugiego dnia powtórka kratki na "Torpedowni" - tym razem w nieco lepszej wizurze, poszło dużo sprawniej no i 92 minuty w wodzie (plan był do 2h).

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Adam Chróścicki Płeć:Mężczyzna
Adaś


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 100
Stopień instruktorski: M2
Wiek: 48
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 114
Skąd: Węgrów
PostWysłany: 16-09-2013, 12:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Brawo Laughing

_________________
Adaś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 16-09-2013, 13:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Maciejewski napisał/a:
A co porabialiście, jeśli to nie tajemnica?


Jak by Ci to powiedzieć...

Przez godzinę pływałem do tyłu co i rusz przetykając uszy w czasie poręczowania z góry na dół.

Przez część kolejnej, w różnych kierunkach choć głównie w tył, próbując tak świecić gościowi z aparatem co robił zdjęcia kolejnych kwadratów wyznaczonych krzyżującymi się poręczówkami, żeby widział coś z tego, co fotografuje.

Przez pół godziny pływałem do przodu zastanawiając się, co za baran w taki sposób owijał linki wokół linek i linki wokół kamieni, że ich nie mogę teraz rozplątać oraz szukając odpowiedzi w zakresie innych zagadnień, na przykład:

- dlaczego karabinek przy kołowrotku cały czas się mi się we wszystko plącze
- dlaczego latarka na goodmanie mi spada cały czas do przodu przez rękę
- gdzie są inne osoby bo wszyscy jesteśmy ma obszarze 5 na 10 metrów a mimo tego wizura jest taka, że nikogo nie widać
- co zrobić z coraz większą liczbą rzeczy dyndających w różnych dziwnych miejscach (dwa kołowrotki, trzy szpulki, wetnotes...)
- dlaczego mam źle wszytą przekładkę w prawej kieszeni suchego, przez co za Chiny nie da się tam z powrotem wcisnąć raz wyjętego a obecnie dydnającego wetnotesu
- czemu kabel od latarki haczy o kamienie.


Z grubszych działań to by było na tyle. Ogólnie - duża lekcja pokory pokazująca, czym się różni nurkowanie polegające na płynięciu do przodu nad dnem bez konkretnego celu od sytuacji, w której kilku nurków musi przez półtorej godziny robić bardzo konkretne rzeczy na małych kilkudziesięciu metrach kwadratowych, robiąc je wspólnie, nie wpadając na siebie jak pijane szerszenie w słoiku, pilnując się wzajemnie i nie bełtając.


Adaś napisał/a:
Brawo Laughing


A, i jeszcze przez chwilę, śmiałem się z Adasia, że kiedyś podobno sprzętu nie przywiązał i coś sobie rozwalił, bo mu twin poleciał na ziemię dokładnie tak, jak mnie poleciał wczoraj - tyle, że miałem więcej szczęścia bo mojemu nic się nie stało Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Chróścicki Płeć:Mężczyzna
Adaś


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 100
Stopień instruktorski: M2
Wiek: 48
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 114
Skąd: Węgrów
PostWysłany: 16-09-2013, 20:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wiem kto Ci o tym powiedział... Twisted Evil Twin poleciał 2 razy a palnik załatwił się sam Rolling Eyes jakoś tak.

_________________
Adaś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 16-09-2013, 20:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Arek, jek usłyszał opowieść o latarce, to szybko sprawdził, czy jego HID jest wyłączony Smile

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.