Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
"Konkursy" i manipulowanie wynikami.
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-02-2014, 17:25   "Konkursy" i manipulowanie wynikami. Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Lubię różne konkursy - fajnie jest obserwować, jak ktoś długo nad czymś pracuje, stara się żeby osiągnąć jak najwyższy poziom swojej pracy, a potem może dodatkowo konkurować z kimś kto włożył równie dużo pracy w przedmiot współzawodnictwa.


W ostatnich dniach rośnie ilość próśb o to żeby zagłosować w jakimś konkursie na kogoś/coś. Ciekawostką jest to, że rozsyłacze takich próśb nie przejmują się tym co robią, nie ma znaczenia czy znam przedmiot głosowania - ważne żebym zagłosował. Jeżeli roześlą takich wezwań do głosowania odpowiednio dużo, to osób, które przypadkowo na coś zagłosują będzie więcej, a kto wie, może wystarczająco dużo żeby wygrać !?


No i do sedna.
Co wygrać?
Tytuł na najlepszy sprzęt/zdjęcie/etc ?
Czy raczej tytuł najlepiej zmanipulowanego wyniku?
Czyżby większą satysfakcję sprawiało nam oszustwo z "publicznym przyzwoleniem" - bo przecież wszyscy tak robią, niż świadomość, że coś jest naprawdę dobre?
Czy tak zdobyty "tytuł" daje komukolwiek przyjemność?


Ciekaw jestem Waszego zdania na ten temat.


Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 07-02-2014, 17:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Takie coś to nie żaden konkurs, a plebiscyt.
Z zasady nie uczestniczę - jako niechętny poglądowi, że prawdę da się ustalić przez głosowanie Smile

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 07-02-2014, 17:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
W ostatnich dniach rośnie ilość próśb o to żeby zagłosować w jakimś konkursie na kogoś/coś. Ciekawostką jest to, że rozsyłacze takich próśb nie przejmują się tym co robią, nie ma znaczenia czy znam przedmiot głosowania - ważne żebym zagłosował. Jeżeli roześlą takich wezwań do głosowania odpowiednio dużo, to osób, które przypadkowo na coś zagłosują będzie więcej, a kto wie, może wystarczająco dużo żeby wygrać !?


Niestety , nie ma na to sposobu . Nie tak dawno dyskutowałem o tym w przypadku "konkursu " fotograficznego pewnej polskiej firmy . Nawoływania i agitacja do głosowania na "swoich " czy też "znajomych z FB" jest na porządku dziennym . I nie ważne , kto głosuje , byle zagłosował .
Przykre ale prawdziwe , taki znak czasu globalnego internetu i portali społecznościowych . Miało być łatwiej i dostępniej w przeprowadzaniu głosowań a wyszła ..... całkowicie wypaczona idea . Dlatego nie biorę udziału w tego typu "imprezach " .
Konkursy tak , ale z normalnym jury skłądającym się z kilku osób . I niech nawet wołają co poniektórzy, że klakierstwo i kumoterstwo , podejrzenia mogą być , a nie zawsze słuszne .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Paula Mastalerz Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: AOWD
Wiek: 35
Dołączyła: 29 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd: South Yorkshire
PostWysłany: 07-02-2014, 19:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie mam nic przeciwko zapraszaniu mnie do zagłosowania na coś/kogoś konkretnego, zwykle i tak spośród różnych opcji wybieram to co mi się podoba najbardziej.

Co innego jest problemem. Gdy ktoś bardzo chce komuś pomóc i hakuje strony z głosowaniem, nabija głosy itp. To wszystko przecież jest do sprawdzenia a cierpią najbardziej osoby/rzeczy, które miały szansę wygrać i bez hakowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 08-02-2014, 09:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu nie miałem nic przeciwko takim konkursom, wiadomo w dobie FB jest to sposób na złapanie laików i promocję. Jednak w tych plebiscytach faktycznie nie wygrywa najlepszy ale najpopularniejszy .... o do tego zdarza się, że


Paula Mastalerz napisał/a:
Co innego jest problemem. Gdy ktoś bardzo chce komuś pomóc i hakuje strony z głosowaniem, nabija głosy itp. To wszystko przecież jest do sprawdzenia a cierpią najbardziej osoby/rzeczy, które miały szansę wygrać i bez hakowania.


Dlatego obecnie daruję sobie takie konkursy salut

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 09-02-2014, 14:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wykrakaliście Smile

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=734335143258415&id=234400966585171
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
waterman Płeć:Mężczyzna
D-Diver


Stopień nurkowy: D-Diver
Ilość nurkowań rocznie: 120
Oznaczenie stage: Teoś
Pomógł: 6 razy
Wiek: 60
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 400
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 10-02-2014, 17:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

I ładnie Very Happy
a zapis na nFB też ladny.......... i wykonczylismy konkurentów Very Happy Very Happy
W związku z zaistniałą sytuacją oraz literą regulaminu Kryształowego Nurka określone produkty zostaną usunięte z plebiscytowych zmagań. Aby udokumentować decyzję zespołu BlueLife.pl, załączamy screeny z naszego portalu.

_________________
pozdrawiam Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
108139
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 10-02-2014, 18:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

waterman napisał/a:
I ładnie
Czy ja wiem ?
Jak rozumiecie ten zapis:
Cytat:
Według regulaminu plebiscytu zalogowany użytkownik BlueLife.pl może oddać 1 głos na dobę w każdej kategorii.
Czyli jeżeli zalogowałbym się na tej stronie, a konkurs trwałby 100 dni, to mogę z mojego unikalnego adresu IP oddać 100 głosów x ilość kategorii? Dobrze to rozumiem?

Jeżeli tak, to nie chodzi przecież o wskazanie najlepszego produktu tylko jak największą ilość odsłon strony?
Czy nie powinno być tak, że zalogowany użytkownik może zagłosować 1x w czasie całego konkursu Think ?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 10-02-2014, 19:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Czyli jeżeli zalogowałbym się na tej stronie, a konkurs trwałby 100 dni, to mogę z mojego unikalnego adresu IP oddać 100 głosów x ilość kategorii? Dobrze to rozumiem?


Dokładnie tak .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 11-02-2014, 09:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Czyli jeżeli zalogowałbym się na tej stronie, a konkurs trwałby 100 dni, to mogę z mojego unikalnego adresu IP oddać 100 głosów x ilość kategorii? Dobrze to rozumiem?

Mechanizm zliczeń głosów powinien blokować możliwość oddania kolejnego głosu danego dnia ... jednak można obejść ten system generując nowe adresy.
Jeśli mechanizm zliczeń głosów można łatwo obejść to taki konkurs idzie do kosza. W tym przypadku każdy konkurent może oddać kilka głosów na konkurencje a następnie zgłosić do admina w celu wykluczenia produktu .... wtedy pozostaną tylko Ci którzy nie mają wrogów/konkurencji Razz

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 11-02-2014, 09:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tomek Płociński napisał/a:
Mechanizm zliczeń głosów powinien blokować możliwość oddania kolejnego głosu danego dnia ... jednak można obejść ten system generując nowe adresy.


I tu się pojawia bzdura w tego typu głosowaniach, bo powinny się odbywać tylko z uwierzytelnionych wcześniej kont, nie młodszych, niż... - czyli np. poprzez nie przez wszystkich lubianego FB.

W przeciwnym przypadku nabijamy głosów sobie, albo

Cytat:
każdy konkurent może oddać kilka głosów na konkurencje a następnie zgłosić do admina w celu wykluczenia produktu


Wot, anonimowość w internecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-02-2014, 09:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tomek Płociński napisał/a:
Mechanizm zliczeń głosów powinien blokować możliwość oddania kolejnego głosu danego dnia

scratch a nie kolejnego głosu w konkursie?

System "codziennie mogę zagłosować kolejny raz" napędza tylko układ: "zagłosujcie na mój produkt - jestem przecież waszym producentem/dostawcą/instruktorem/kimś - więc musimy wygrać!!!
Budzi to w nas specyficzną "lojalność" i zamiast głosowania na sprzęt mamy głosowania na osobę/firmę Confused .


Swoją drogą ciekaw jestem ile głosów w takich "konkursach" pochodzi od realnych użytkowników sprzętu, którzy głosują bo sprzęt im się podoba albo nie podoba?


Wiecie może jak dobiera się listę sprzętu który jest poddawany głosowaniu?
Dlaczego np. na liście automatów nie ma Apeksa, Scubapro czy Maresa?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 11-02-2014, 10:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
"zagłosujcie na mój produkt - jestem przecież waszym producentem/dostawcą/instruktorem/kimś - więc musimy wygrać!!!
Budzi to w nas specyficzną "lojalność" i zamiast głosowania na sprzęt mamy głosowania na osobę/firmę Confused


Można obstawiać także w drugą stronę - użytkownicy nie głosują na "swoich" (produkt bądź np. instruktor) bo się obawiają, że tamci się wzmocnią, poczują zbyt pewnie i... podniosą ceny Twisted Evil

Myślę, że kreatywność głosujących, którzy zastanawiają się nad scenariuszami "co będzie, jak... i czy w związku z tym warto kliknąć na... " jest bogatsza, niż możemy sobie wyobrazić. Kwestię głosowania na jednych po to, żeby NIE wygrali drudzy (bo konkurencja albo bo nie lubię) już zupełnie pomijam.


Wojtek Filip napisał/a:
Swoją drogą ciekaw jestem ile głosów w takich "konkursach" pochodzi od realnych użytkowników sprzętu, którzy głosują bo sprzęt im się podoba albo nie podoba?


Bardzo mało, bo głosuje mały procent z tych, co wiedzą o głosowaniu, a z kolei mało z tych, co mają produkt wie w ogóle, że gdzieś można na niego głosować. Zauważ, że nawet w konkursach w telewizji typu "Mam talent" nie podają liczby głosów tylko procenty - żeby się nie okazało, że 51% na wygranego to jest 4.000 SMSów a nie dwa i pół miliona. A widzowie lepiej się czują, jak to idzie w miliony Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-02-2014, 11:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ok.
Jak w takim razie zorganizować/przeprowadzić konkurs wśród użytkowników sprzętu tak, aby czuli się "bezpiecznie" glosując zgodnie z własnym zdaniem?

Czy taki konkurs ma w ogóle rację bytu, czy może lepiej pozostać przy tym co dla nas przyjemne i głosować jak do tej pory, ciesząc się, że mój sprzęt jest najlepszy, bo przecież wygrał...

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 11-02-2014, 11:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Wiecie może jak dobiera się listę sprzętu który jest poddawany głosowaniu?
Dlaczego np. na liście automatów nie ma Apeksa, Scubapro czy Maresa?

Mam takie wrażenie, że tego typu głosowania są nastawione na określony cel. Kiedyś jako posiadacz XEO dostałem info abym wszedł na stronę jakiegoś niemieckiego pisma i tam zagłosował. Przy okazji spojrzałem na kategorie i produkty. Na pierwszy rzut oka było widać, że promują swoje marki. Później producent może reklamować produkt "zwycięzca w konkursie na najlepszy jacket w 2013 organizowany przez Tauchen.de".
Różnica może być taka, że jeśli np. taki tauchen ma lepszych informatyków i znacznie większą liczbę czytelników to jest większa szansa na to, że wybór bardziej realnie odzwierciedla opinię danej populacji.

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.