Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
znaki drogowe
Autor Wiadomość
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 28-02-2014, 10:09   znaki drogowe Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

witam,
mam prośbę - czy ktoś z Was zna może ustawę/rozporządzenie dotyczącą podstaw prawnych ustawiania znaków w Polsce? Chodzi mi o to kto i w drodze jakiego aktu prawnego może ustanowić umieszczenie znaku drogowego.
Wujek gugle podrzucił mi dwa rozporządzenia - jedno o warunkach technicznych dotyczących znaków a drugie o znaczeniu poszczególnych znaków, ale nie znalazłem na razie aktu prawnego, który reguluje to kto i w drodze czego może podjąć decyzję o usytuowaniu znaku - nie wiem Rada Miasta, Prezydent...?

będę wdzięczny za popmoc... i dalej szukam Wink
pozdrawiam
k

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 28-02-2014, 17:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.

Osoba, której szukasz: Paulina


Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 28-02-2014, 17:30   Re: znaki drogowe Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

klon napisał/a:
mam prośbę - czy ktoś z Was zna może ustawę/rozporządzenie dotyczącą podstaw prawnych ustawiania znaków w Polsce?


klik do Sejmu, podstawa prawna (ustawa Prawo o ruchu drogowym) też jest w linku.
O to chodziło?

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Jagmin Płeć:Mężczyzna
Jerzy Sadowski

Stopień nurkowy: zawsze**
Pomógł: 2 razy
Wiek: 61
Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 102
Skąd: Gliwice / Jastarnia
PostWysłany: 28-02-2014, 17:45   Re: znaki drogowe Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

klon napisał/a:
kto i w drodze czego może podjąć decyzję o usytuowaniu znaku - nie wiem Rada Miasta, Prezydent...


Zależy od drogi;
- gminne - gmina,
- powiatowe - powiat,
- wojewódzkie - Urząd Marszałkowski,
- ...

Robisz/zlecasz "Projekt stałej/czasowej organizacji ruchu - znak... na drodze... w miejscu..." (prosty: mapa orientacyjna, sytuacyjna 1:500 lub 1:1000, stan istniejący, nowy znak, ewentualnie foto widoku obecnie i fotomontaż planowanego, trochę sztampowego opisu z czego znak, etc.), dajesz do zatwierdzenia u zarządcy i Policji.
W wypadku dróg wojewódzkich i ważniejszych zatwierdza go zarządca odcinka a dopiero następnie URZĘDNICY "wojewódzcy" lub "krajowi". (Podobnież na tych szczeblach raczej trudno spotkać osoby przychylne najbardziej nawet uzasadnionym inicjatywom Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sebastian Budek Płeć:Mężczyzna
sebek

Stopień nurkowy: jest
Oznaczenie stage: sebek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 46
Skąd: Polska
PostWysłany: 01-03-2014, 00:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W Warszawie inżynier ruchu na podstawie projektu organizacji zaopiniowanego przez komendanta policji ( w zależności od drogi) miejskiego lub wojewódzkiego i zarządcę drogi.

1.Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r., poz. 1137 z późn. zm.).
2.Ustawa z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 260 z późn. zm.).
3.Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz.1393).
4.Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 43, poz.430).
5.Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177, poz.1729).
Nie wiem jak teraz ale kiedyś droga przez mękę.
Pozdrawiam
Sebastian
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 03-03-2014, 08:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dziękuję Wam wszystkim - przerabiam temat bo na uliczce (droga wewnętrzna), wszyscy mamy garaże (mieszkańcy osiedla), przed którymi spokojnie sobie do niedawna parkowaliśmy. Ostatnio pojawił się znak "zakaz postoju" a straż miejska zostawia za wycieraczkami jakieś informacje typu, że "jak jeszcze raz cię przyłapiemy to zobaczysz..." ponieważ nie doczytałem nigdzie, że taki znak może postawić zarządca drogi a jednocześnie ani Prezydent Poznania, Rada Miasta czy Zarząd Dróg Miejskich nie wydali takiej uchwały (czy czegokolwiek tam) w tej sprawie to zacząłem troszkę temat drążyć...

poczytam i jeszcze raz dziękuję za linki salut
k

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 03-03-2014, 09:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek Andrzejewski napisał/a:
O to chodziło?

dzięki Jarek - w sumie chodzi mi o wszystko co sprawy dotyczy zanim zacznę jakieś ruchy to chcę sprawdzić czy nie mają przypadkiem racji Wink

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 03-03-2014, 09:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Osoba, której szukasz

dzięki Wojtek - zanim zawrócę głowę Paulinie to poczytam trochę to co koledzy wyżej podesłali salut

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.