Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Ora et labora
Autor Wiadomość
Janek Płeć:Mężczyzna


Wiek: 63
Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 473
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 21-05-2007, 22:07   Ora et labora Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Podaję za Hrabianką Fryderyką. Mało mi górne kły ze śmiechu nie wypadły! Mr. Green
Mania to jest boskie!!!

Modlitwa DIRowca

The DIR Prayer

This is my long-hose
There are many like it, but this one is mine
It is my life
I must master it, as I must master my life
Without me, my long-hose is useless
Without my long-hose, I am useless
I must route my long-hose true
I must route it better than the stroke,
who is trying to imitate me

Before G.I., I swear this creed
My long-hose and myself are defenders of DIR
We are the masters of the strokes
We are the saviours of the strokes
So be it until there are no strokes, but only DIR
Amen

angel4 angel4 angel4

_________________
No risk no fun
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Mania Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 348
PostWysłany: 21-05-2007, 22:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mnie sie tez podoba
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Mania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Samiec Zmiji Płeć:Mężczyzna
Marek Habior


Stopień nurkowy: GUE Fundamentals
Stopień instruktorski: IANTD Norm TX
Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 110
Skąd: Ursynów
PostWysłany: 22-05-2007, 00:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pewnie moze byc zabawne, choc plagiacik malenki chyba.
Wyglada jakos podobnie dosc do "Marine Corps Rifleman's Creed"
Autorem oryginalu jest ponoc Gen. William H. Rupertus, napisane zostalo wkrotce po japonskim ataku na Pearl Harbor w 1941 roku:

This is my rifle. There are many like it, but this one is mine. It is my life. I must master it as I must master my life. Without me my rifle is useless. Without my rifle, I am useless. I must fire my rifle true. I must shoot straighter than the enemy who is trying to kill me. I must shoot him before he shoots me. I will. My rifle and I know that what counts in war is not the rounds we fire, the noise of our burst, or the smoke we make. We know that it is the hits that count. We will hit.

My rifle is human, even as I am human, because it is my life. Thus, I will learn it as a brother. I will learn its weaknesses, its strengths, its parts, its accessories, its sights and its barrel. I will keep my rifle clean and ready, even as I am clean and ready. We will become part of each other.

Before God I swear this creed. My rifle and I are the defenders of my country. We are the masters of our enemy. We are the saviors of my life.

So be it, until victory is America's and there is no enemy.


KAZDY Marine, pozostajacy w aktywnej sluzbie, lub emerytowany wyrecytuje z pamieci powyzsze slowa, traktujac to niezwykle powaznie.
Mnie jakos niezbyt ta przerobka bawi, ale pewnie z powodu moich militarnych zboczen...

pozdrawiam
m
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Mania Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 348
PostWysłany: 22-05-2007, 09:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

POniewaz jakiekolwiek wojskowe ciagatki sa mi kompletnie obce, zeby nie powiedziec o pewnej niecheci do wojska (ktorego w koncu jedynym, prawdziwym celem jest po prostu zabijanie), to mnie bawi. nawet jesli to jest przerobka - to jest zrobiona swietnie i jest fajna
Mania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Janek Płeć:Mężczyzna


Wiek: 63
Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 473
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 22-05-2007, 21:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Samiec Zmiji napisał/a:
Pewnie moze byc zabawne, choc plagiacik malenki chyba.
KAZDY Marine, pozostajacy w aktywnej sluzbie, lub emerytowany wyrecytuje z pamieci powyzsze slowa, traktujac to niezwykle powaznie.
Mnie jakos niezbyt ta przerobka bawi, ale pewnie z powodu moich militarnych zboczen...
pozdrawiam
m


Ależ Szanowny Samcze Żmiji! Oczywiście, że to jest przeróbka tekstu o strzelbie. Nawet trudno to nazwać plagiatem - raczej całkowicie zamierzoną - i wg mnie świetną - parodią.
Inna sprawa, że w Ameryce tak łatwo bym się z tego nie śmiał - bo miałbym na uwadze dokładnie te uczucia i szacunek dla tradycji i wartości, o którym piszesz. Podobnie jak w Polsce nie śmiałbym się - a przynajmniej nie "tak bezkrytycznie" np. z parodii hymnu narodowego czy "Boże coś Polskę". Po prostu pewnych rzeczy się nie robi, choćby z szacunku dla uczuć innych, niezależnie od tego czy się te uczucia podziela czy nie. Doskonale rozumiem więc Twoją rezerwę. Nie sądziłem jednak, że ten parodystyczny dowcip o DIRze może kogoś urazić tu, w Polsce. Jesli tak - wybacz.
Dla mnie w oczywisty sposób jest on doskonale śmieszny i celnie wykorzystujący z jednej strony freudowskie skojarzenia Mr. Green z drugiej neoficki zapał i brak dystansu jedynie niektórych fedainów "Starca z Florydy"... Mr. Green
Pozdrawiam z naleznym szacunkiem
Janek

_________________
No risk no fun
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
The_PiotREX Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P2/PN1/TMX GB
Ilość nurkowań rocznie: 80
Stopień instruktorski: nie
Ubezpieczenie: Hestia
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 78
Skąd: Poznań
PostWysłany: 23-05-2007, 09:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Strzelbie? Janek, czy jesteś tego pewien?? Ja mogę się założyć o własny octopus ze chodzi tu o karabin....

_________________
These wounds won't seem to heal
This pain is just too real
There's just too much that time cannot erase
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2766828
   
Janek Płeć:Mężczyzna


Wiek: 63
Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 473
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 23-05-2007, 12:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

The_PiotREX napisał/a:
Strzelbie? Janek, czy jesteś tego pewien?? Ja mogę się założyć o własny octopus ze chodzi tu o karabin....


widzisz, dla mnie strzelba i karabin to to samo... Mr. Green wiem tez że występuje jeszcze pistolet i rewolwer (i tez nie wiem czym się różnią) Mr. Green i na tym moja wiedza militarna z grubsza się kończy Laughing
Więc jeśli to jest karabin to spoko, nie mam zastrzeżeń, OK?
Janek

_________________
No risk no fun
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
The_PiotREX Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P2/PN1/TMX GB
Ilość nurkowań rocznie: 80
Stopień instruktorski: nie
Ubezpieczenie: Hestia
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 78
Skąd: Poznań
PostWysłany: 23-05-2007, 16:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ok, ale miałem nadzieję na zdobycie fajnego octopusa porzy okajzi, bo moj mnie wkurza Very Happy Very Happy

_________________
These wounds won't seem to heal
This pain is just too real
There's just too much that time cannot erase
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2766828
   
Janek Płeć:Mężczyzna


Wiek: 63
Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 473
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 23-05-2007, 22:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

The_PiotREX napisał/a:
Ok, ale miałem nadzieję na zdobycie fajnego octopusa porzy okajzi, bo moj mnie wkurza Very Happy Very Happy


No, nie ma letko Smile ...
A co to za octo, że aż wkurza? I dlaczemu?
Pozdr
Janek

A odpowiedź w nowym temacie, w dziale dot. automatów - czyli tutaj
Mirka

_________________
No risk no fun
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.