Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
New York Dive Show
Autor Wiadomość
Zygmunt Kozimor Płeć:Mężczyzna
Zetkazet

Stopień nurkowy: nieaktualny P3
Ilość nurkowań rocznie: 150
Stopień instruktorski: nieaktualny
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 45
Skąd: Bocas del Toro, Panama
PostWysłany: 02-04-2014, 18:18   New York Dive Show Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W dniach 28-30 marca, w Nowym Jorku odbył się kolejny coroczny Beneath the Sea Dive Show (wstęp 32$), gdzie producenci i dealerzy sprzętu pokazywali swoje nowości przygotowane na ten sezon. Obecna tez była bogata oferta turystyczna dla płetwonurków ze wszystkich praktycznie, atrakcyjnych miejsc nurkowych na kuli ziemskiej, niektóre bardzo atrakcyjne cenowo.
Ponad 100 wystawców reprezentujących wszystkie liczące się marki, wiele z nich nie znanych w Europie i Polsce. Ogólna refleksja po całodzienne bieganiu od stoiska do stoiska jest taka:
Rebreathery szerokim asortymentem wchodzą do nurkowania, oferta była bardzo bogata, różne rozwiązania, różne systemy. Niestety niewiele wiem na ten temat i traktowane tę działalność jako marginalne, ale ilość firm i modeli jakie mogłem zobaczyć i przymierzyć mocno mnie zaskoczyła, a ze słów przedstawicieli wynika ze obsługa jest prosta i wymaga jedynie przestrzegania procedur.
Kolejnym zaskoczeniem była niewielka obecność jacketów, zastąpiona powszechna ofertą skrzydeł, worków i płyt. Kilka rozwiązań mocno innowacyjnych których nie widziałem jeszcze nigdzie (np worki powietrzne umieszczane na pośladkach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wszelkie konstrukcje sidemount, było ich kilka u różnych wystawców. Podobnie ze skafandrami suchymi, z tym ze to bardziej zrozumiałe bo okolice Manhattanu i Long Island to wody z dziesiątkami różnych wraków, ale jednak bardzo zimne. Chwalono polski skafander firmy Santi i polską bieliznę . Nasz kraj reprezentowało stoisko firmy Xdeep, dobrze wyposażone i eksponowane. Produkty tej firmy były też na innych stoiskach chwalone i oglądane. Mogłem "pomacać" Smile wszystkie 3 modele komputerów tej firmy. Ładnie wyglądają, ładnie wykonane, malutkie i zgrabne na tle innych z podobnym ekranem. Miałem ochotę wpłacić zaliczkę i odebrać je gdy będę ponownie w USA, ale brak obsługi transmitera mnie powstrzymał, a i termin realizacji był trochę nierealny (zbyt krotki) . Podobnie ładnie wygląda najnowszy komputer firmy Aeris, i Liquivision (oba obsługują transmisje), ale cenowo są trudne do zaakceptowania.
W automatach nie widziałem niczego nowego, ale mogłem wypróbować modele do których kiedyś robiłem przymiarki. Aqua Lung Legend zaskoczył mnie swoją wielkością i ciężarem - dobrze że wybrałem Atomica. Ten zaś pokazał najlżejszy (jak podaje 2 uncjowy) system mocowania Yoke, gdzie odlane ciężkie strzemiączko zastąpiono czterema delikatnymi pręcikami z tytanu. Chyba faktycznie jest to sporo lżejsze nawet od systemu DIN).
Wystawie towarzyszyło szereg prelekcji, warsztatów, pokazów, ja jednak miałem tylko jeden dzień a bilety na nie były od 70 do 230 $ - coś trzeba było wybrać.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.