Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Darmowe nurkowanie na KOPARKACH-relacja
Autor Wiadomość
Marek Łącki Płeć:Mężczyzna
markopolo


Wiek: 64
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 489
Skąd: Siemianowice Śląskie
PostWysłany: 11-06-2014, 20:43   Darmowe nurkowanie na KOPARKACH-relacja Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W dniu 11,06,2014 wybrałem się z kolegami na nura na Koparkach.Wcześniej w Urzędzie Miejskim Jaworzno zasięgneliśmy informacji co do stanu prawnego tego terenu i możliwości nurkowania.Urzędnik stwierdził że do 23,06,2014 jest to teren miejski i można z niego korzystać na zasadach ogólnych( tak jak na Pogorii).Po przybyciu na miejsce Pani zażądała od nas opłaty 30zł od osoby ponieważ będziemy korzystać z wiat i pomostu.Co prawda wiaty nie są własnością centrum,ale żeby nie było nieścisłości przenieśliśmy się na trawkę i będziemy wchodzić do wody z brzegu.Pani wezwała ochronę a następnie Policję.Po przyjeżdzie dwóch radiowozów i godzinnym dochodzeniu okazało się że Pani nie ma racji i możemy nurkować bez opłaty.Nurek był super ukojeniem po chwilach nerw choć widoczność nie powala.Po wyjściu z wody zastaliśmy auto ze spuszczonym powietrzem w dwóch kołach.Pod kapturki z wentyli wsadzone drobne kamyki i tak przykręcone żeby uchodziło powietrze.Ktoś nie mógł pogodzić się że nie ma racji i są tacy którzy nie dają się nabijać w butelkę.Ciekawy jestem co zrobią osoby które wykupiły wiaty i zapłaciły grubą kasę.Kto im to zwróci i czy w tym wypadku też muszą dokonywać opłaty za korzystanie ze swoich wiat.Polecam nury z całą rodziną bez opłat na trawce.Nareszcie można zrobić sobie piknik rodziny.Do tej pory osoby nie nurkujące też płaciły nie korzystając z wiat i pomostów.


Pozdrawiam
Marek
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
kindofblue Płeć:Mężczyzna

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 108
PostWysłany: 11-06-2014, 20:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czyli nurek za free, jak się ma pompkę. Będę w przyszłym tygodniu to muszę pożyczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
pawelk282 Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: DM
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 136
Skąd: New Jersey
PostWysłany: 11-06-2014, 21:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

w takim razie obowiazkowe wyposazenie na koparkach to :

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
bell23 Płeć:Mężczyzna
Ryszard


Stopień nurkowy: AOWD, Ean ,Full Cave
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 184
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 11-06-2014, 21:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

z lekka żenujące ze strony firmy ORKA...
najpierw biadolenie , teraz wyciąganie kasy bez uzasadnienia , bo tak...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 11-06-2014, 22:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
teraz wyciąganie kasy bez uzasadnienia


Jak to bez uzasadnienia ??? Przecież to ostatnie chwile "rzutu na kasę Wink Wink " . Trzeba wyciągnąć ile się da .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 11-06-2014, 22:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Trwam w stuporze...

ale myślę sobie, że może, w kontekście Twojej, Marku, opowieści, warto zacząć postrzegać dość często ostatnio powtarzane zdania "koparki nie będą już takie same" i "skończyła się pewna era" jako dobrą wróżbę Smile

_________________
Nie bywam usatysfakcjonowana rozumieniem czegokolwiek, ponieważ wiem, że moja zdolność pojmowania może być jedynie nieskończenie małym ułamkiem tego, co chciałabym zrozumieć. (Ada Lovelace; 1815-1852)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 57
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 11-06-2014, 23:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W sumie to obydwie strony chciały trochę przycwaniakować.
Jedni dostać kasę za darmo, drudzy ponurkować w markowej bazie za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 11-06-2014, 23:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr Głoskowski napisał/a:
W sumie to obydwie strony chciały trochę przycwaniakować.
Jedni dostać kasę za darmo, drudzy ponurkować w markowej bazie za darmo.


Ja nie o racji ja o metodzie odwetu Smile

Osobiście zapłaciłabym dla świętego spokoju albo pojechała na Zakrzówek.

off topic:
Piotr - niezły avatar Smile

_________________
Nie bywam usatysfakcjonowana rozumieniem czegokolwiek, ponieważ wiem, że moja zdolność pojmowania może być jedynie nieskończenie małym ułamkiem tego, co chciałabym zrozumieć. (Ada Lovelace; 1815-1852)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
offshore Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: jakis jest
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 162
Skąd: ...
PostWysłany: 12-06-2014, 02:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W sumie to obydwie strony chciały trochę przycwaniakować.
Jedni dostać kasę za darmo, drudzy ponurkować w markowej bazie za darmo.

Nie wiem jak inni, ale ja bardzo nie lubie jak ktoś chce mnie zrobić w ch...ja...niewazne czy chodzi o 1 zeta czy 100 kola....Skoro tymczasowo jest to teren miejski to wara byłemu włascicielowi od ludzi którzy tam przyjeżdzają...
A co do ''markowości'' bazy....hm...przemilczę.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 12-06-2014, 08:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie byłem orłem z historii i nie raz tak się zastanawiałem jak to się działo że sąsiedzi potrafili wleźć z buciorami jak do siebie i brać co im się podoba tylko dlatego że ktoś tam na górze podpisał dekret - ustanowił nowe prawo i wysiedlił Żydów, obszarników, Niemców, Ślązaków.... Teraz już wiem. Teraz już rozumiem przecież to darmowe.

A co do metody "odwetu" to faktycznie słabo ja bym ryj obił i auto spalił

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Bartek Sajkowski Płeć:Mężczyzna
uzależniony od azotu :)


Stopień nurkowy: Tec Tmx
Ilość nurkowań rocznie: 200
Stopień instruktorski: MSDT
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: BART
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 453
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 12-06-2014, 08:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
A co do metody "odwetu" to faktycznie słabo ja bym ryj obił i auto spalił

Ryj obił ok, tylko po co palić swoje auto? Very Happy

_________________
Bart
MSDT #318887
EFR Instructor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 12-06-2014, 08:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bartek Sajkowski napisał/a:
Adam Frajtak napisał/a:
A co do metody "odwetu" to faktycznie słabo ja bym ryj obił i auto spalił

Ryj obił ok, tylko po co palić swoje auto? Very Happy

Oni w swoim aucie powietrze spuścili?

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
kindofblue Płeć:Mężczyzna

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 108
PostWysłany: 12-06-2014, 09:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
Nigdy nie byłem orłem z historii i nie raz tak się zastanawiałem jak to się działo że sąsiedzi potrafili wleźć z buciorami jak do siebie i brać co im się podoba tylko dlatego że ktoś tam na górze podpisał dekret - ustanowił nowe prawo i wysiedlił Żydów, obszarników, Niemców, Ślązaków.... Teraz już wiem. Teraz już rozumiem przecież to darmowe.

A co do metody "odwetu" to faktycznie słabo ja bym ryj obił i auto spalił


Czyli kiedyś ten teren do Orki należał, gmina ją wywlaszczyla a teraz za darmo inni cwaniacy pływać chcą.

Oj przykład błędny a i język knajacki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marek Łącki Płeć:Mężczyzna
markopolo


Wiek: 64
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 489
Skąd: Siemianowice Śląskie
PostWysłany: 12-06-2014, 10:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

kindofblue napisał/a:
a teraz za darmo inni cwaniacy pływać chcą.

Nie cwaniacy tylko osoby które nie chcą zapłacić ordynatorowi za operację która mu się należy jak psu buda.Czy nurkując na Pogorii,Hermanicach płacisz komuś.A tłumaczenie że tam się odbywa likwidacja i nie wolno przebywać to jedna mrzonka.Ci co tam byli od momentu przetargu wiedzą że nawet palcem nie kiwnięto w tej kwestii.Dla tych którzy zapłacą haracz prac przy likwidacji nie ma.Policja powiedziała że w takim wypadku trzeba udokumentować to foto lub video i zgłosić na komisariat.Jak będzie nowy właściciel z największą przyjemnością zapłacę za nurkowanie.
Pozdrawiam
Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 12-06-2014, 10:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A na fejsbuku Mirek Strikes Back:

Mirek Kierepka na FB napisał/a:
Witam, pragnę odnieść się do rewelacji kolegi który podaje prawdę wygodną dla siebie. Teren bazy jest objęty procesem likwidacji .Niemniej jednak do 24.06 za obiekt jak i jego bezpieczeństwo odpowiada Orka Group.W dniu jutrzejszym UM w Jaworznie odniesie się także do tego tematu i wyda stosowną informację (podana koledze informacja przez urzędnika była spontaniczna i z nikim nie uzgodniona). Na terenie bazy mogą przebywać tylko osoby za zgodą Orka Group i nikt inny nie jest upoważniony do wydawania jakichkolwiek zgód czy pozwoleń. Stosowna tablica zawisła dzisiaj na szlabanie. Natomiast koledzy zachowywali się arogancko i bezczelnie co słyszały osoby przebywające na bazie i wcale nie byli tym zachowaniem kolegów zachwyceni. Taką arogancją i bezczelnością sami wystawiliście sobie opinię. Oświadczam,że obsługa Orki nie miała nic wspólnego z spuszczonym powietrzem z kół . Oczywiście ma kolega rację, że można piknikować wraz z rodzinami ale poza terenem bazy. A sprawa wiat kolegi nie dotyczy więc nie musi ten problem spędzać koledze sen z powiek (a tak na marginesie proszę nie dezinformować środowiska nurków gdyż wszystkie wiaty na terenie bazy są własnością Orka Group. Osobiście cieszę się bardzo, że już nie długo będziemy zmuszeni obsługiwać tak "sympatycznych" gości. Bez specjalnej sympatii Mirek Kierepka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.