Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Mój ojciec
Autor Wiadomość
Rafał Szczęsny Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv. Nitrox
Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 23
Skąd: Trim, Ireland
PostWysłany: 16-06-2014, 10:30   Mój ojciec Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wlasciwie nigdy nie udzielalem sie na forum. Zawsze duzo czytalem, ale rzadko pisałem. Teraz muszę napisać cos, bo czuje ze to moze przyniesc ukojenie.
Od dziecka kochalem wode, zawsze marzylem o tym zeby kiedys moc oddychac pod wodą, zeby zobaczyc to wszystko, ten raj na ziemi. Ojciec zaczal nurkowac tak naprawde przed 40stką. Zaczęło się od wakacji na wyspach kanaryjskich, gdzie po wszystkich mozlliwych atrakcjach jak skutery wodne i rozne inne stwierdzil ze chce zanurkowac. Wtedy się zaczelo. Pierwszy raz w zyciu czym ssie tak zarazil. Szybko przeszedl na twina, wiedzial co chce robic, wiedzial co chce osiagnac i jaki jest jego cel.
Kiedy mialem 18 lat zapytal czy chce zrobic OWD i tak zrobilem. Wtedy się zaczelo. Po 5 nurkach na singlu przeszedlem na twina. Nurkowalem tylko z nim. Powiedzial ze dopiero jak zrobie kurs Adv Ean bede mogl nurkowac z kims innym - troszczyl sie o doroslego goscia.
Zrobilem to, ale dlugo bez niego nie nurkowałem. 80% moich nurkowan bylo wykonane razem. To nas zblizylo jak nic innego.
Kiedy ojciec pierwszy raz zobaczył wraki Manil Head w Irlandii ( gdzie mieszkamy ) stwierdzil ze musi robic trimix i musi tam byc. Jak mowil tak zrobil. Oceal Atlantycki, piekna widocznosc, niebieska woda, i ogromne pieknie zachowane wraki go oczarowaly.
Chciał spedzac tam pod wodą coraz wiecej czasu wiec narodzil sie pomysl - rebreather.
Ojciec mial swoich idoli. Miodzio u ktorego robil kursy trimixowe i Krzysztof Starnawski u którego pozniej zrobił kurs. Oczywiscie decyzja zapadła. HammerHead. Ponad rok minal az wkoncu udalo mu się kupic maszyne. Byl tym oczarowany. Jakby dziecku dac zabawke.
Wkoncu zaczał pływać, cwiczyć. Stwierdzilem ze robie kursy trimixowe zeby moc z nim zanurkowac na malin. Przez ostatni czas nie rozmawialismy o niczym innym niz o wodzie.

W w polowie maja tego roku stwierdzilem ze chce jechac na malin na wraki do 45 m. 2 dni nurkowe po 2 nurki dziennie. Szybko znalezli sie chetni ludzie, w tym oczywiscie moj tata.
2 tyg przed wyjazdem musialem odeslac suchara do serwisu bo zaczela sie saczyc woda przez zamek. Oczywiscie z wyjazdu odpadłem.
Ojciec z reszta chlopakow pojechali w piatek 13 czerwca wieczorem zeby spedzic tam noc i byc gotowi na rano. Dzwonilem do niego w sobote po pierwszych nurach. Powiedzial ze jest zajebiscie, ze mnie nie ma ale wylowil dla mnie pocisk ktory znalazl. Bylem zly bo chcialem tam byc.
W niedziele juz z nim nie rozmawialem. Zadzwonil jego partner nurkowy ze miali wypadek i ze taty juz z nami nie ma. Stracił bojke, prąd byl silny. Juz wtedy cos się działo. Sekundy pozniej tlen działal na swoj max. Adam który odrazu podał mu automat z bailoutem ( tata juz nie byl w stanie ) zaczal mu go wciskac do ust. Bylo za pozno. Nie potrafil juz go trzymac w ustach. To juz był koniec. Miał 45 lat

Dlaczego wam to pisze? Bo nigdy w zyciu tak nie cierpiałem i nie wiem dlaczego, ale jak napisze o nim wsrod ludzi ktorzy kochaja to co on kochal najmocniej zrobi mi się lepiej.

Wszyscy kochamy Cię najmocniej.

Dziekuje Adamowi, jedynej osobie której tata ufał pod wodą, ktory zrobil wszystko co mogl, wiele ryzykujac



Prosze nie szukajmy problemu co poszlo nie tak, bo nie dlatego to pisze. Jesli kiedys bede wiedzial i bede na silach to napisc zrobie to w odpowiednim miejscu.

PS. Pocisk dotarl do mnie z jego rzeczami bo przeciez obiecał
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Paweł Boruta Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Deco proc & CCR
Ilość nurkowań rocznie: 100
Stopień instruktorski: MSDT PADI
Ubezpieczenie: NFZ
Oznaczenie stage: Pawel B
Pomógł: 5 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 208
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16-06-2014, 11:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Strasznie przykra historia, nie wiem co więcej powiedzieć. Trzymaj się jakoś...

Paweł

_________________
Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Mark Twain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Bocian Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Expedition TMX PSAI
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 16-06-2014, 12:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ciężko się czyta takie historie...
Wiem że po odejściu Naszych Najbliższych, w dodatku takich którzy byli Naszymi Autorytetami
wydaje się że cały świat się zawalił i spadł Nam na głowę, że nic już nie będzie takie jak dawniej..

Jedyne co mogę napisać to wyrazić swoje Kondolencje i dodać Otuchy...
Wiem że Twój Ojciec będzie z Tobą na każdym Twoim kolejnym nurkowaniu, będziesz mógł czuć Jego obecność...
Odwagi... Trzymaj Się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Klimczuk Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: kilka :)
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Polska
PostWysłany: 16-06-2014, 12:52   Re: Mój ojciec Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

`
[ ]

umarł robiąc to co kochał najbardziej ...
Niewielu ludzi będzie mieć to szczęście ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Dawid Nowaczyk Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Aowd
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 12
Skąd: P-ń
PostWysłany: 16-06-2014, 13:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

salut
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Darek DYNAR Płeć:Mężczyzna
SDI / TDI / IANTD


Stopień nurkowy: CCR, CAVE, TMX Diver
Ilość nurkowań rocznie: 150
Ubezpieczenie: PROSLV
Oznaczenie stage: DYNAR
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 473
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 16-06-2014, 17:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wyrazy współczucia , Twoja wypowiedź jest niezwykle przejmująca, smutna i ściskająca serce. Szczególnie dla osób , które nurkowanie realizują z podobna pasją, dla których nurkowanie to jest coś więcej niż tylko wejście do wody...
Straciłeś kogoś bardzo bliskiego, o kim bardzo pięknie napisałeś i żadne słowa nie wrócą Tobie taty, przyjaciela, partnura...
Trzymaj się...

_________________
pozdrawiam
Dariusz Dynarzewski
www.sidemountdiving.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Mirek Kruczek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: RESCUE / Tec 50
Ilość nurkowań rocznie: 90
Oznaczenie stage: CROW
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 168
Skąd: KRAKÓW
PostWysłany: 16-06-2014, 17:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Trzymaj się ! Szacun za odwagę napisania postu !!

_________________
POZDRAWIAM- MIREK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Chrystian Przybylski Płeć:Mężczyzna
Byk


Stopień nurkowy: adv trimix, cave
Ilość nurkowań rocznie: 120
Pomógł: 2 razy
Wiek: 68
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 90
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 16-06-2014, 17:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jest mi bardzo przykro. Myślę że Ojciec jest z Ciebie dumny. Trzymaj się
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Kuraś Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv Ean + OWD
Pomógł: 3 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 16-06-2014, 19:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wyrazy współczucia Rafał. To bardzo smutna wiadomość. Trzymaj się.

_________________
Pozdrawiam.
Tomek Kuraś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 16-06-2014, 20:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pewnie to żadne pocieszenie, ale przynajmniej odszedł robiąc to co kochał.
Trzymaj się.

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Cezary Jurczuk Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv. EANx
Stopień instruktorski: SDI/TDI
Oznaczenie stage: juras
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 46
Skąd: Gdańsk/Pruszcz Gdański
PostWysłany: 16-06-2014, 20:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Współczuję i mam nadzieję że podzielenie się z nami tą tragiczną historia choć trochę ukoi Twoje cierpienie. Trzymaj się.

_________________
Całe nasze życie to działanie i pasja. Unikając zaangażowania w działania
i pasje naszych czasów, ryzykujemy, że w ogóle nie zaznamy życia. Herodot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6213020
   
Robert Langowski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: OWD,Nitrox.
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: 16-06-2014, 21:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Współczuję szczerze.


Alpiniści nie widzący życia poza górami,mówią:

,,Od śmierci w dolinach uchowaj nas Panie".

Trzymaj się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
szybki Płeć:Mężczyzna
Dive oR Die

Wiek: 44
Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 69
PostWysłany: 16-06-2014, 22:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wyrazy wspolczucia Rafal ,jest mi bardzo przykro .Mialem przyjemnosc poznac i nurkowac razem z Twoim tata.Pozostanie na zawsze w mej pamieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Kuba Szczesny Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Advanced Nitrox PSAI
Wiek: 28
Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd: Irlandia, Trim
PostWysłany: 16-06-2014, 22:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Byl wspanialym czlowiekiem, wspanialym ojcem, i zapalonym nurkiem. Po rozpoczeciu przygody z nurkowaniem dopiero czul ze zyje pelnia zycia.Zaczynalem przygode z nurkowaniem razem z nim, od poczatku mial ustawiony cel, i parl do tego celu jak tylko mogl. Mimo tego ze obydwoje z bratem bylismy doswiadczonymi nurkami, ale mimo wszystko zawsze mowil ze nienawidzi z nami plywac, bo nie moze sie odprezyc bo caly czas uwaza na nas. Po spytaniu " Tato, ale dlaczego, przeciez potrafimy z Rafalem o siebie zadbac." zawsze odpowiadal " Zobaczycie jak bedziecie mieli swoje dzieci" . Mam z nim tyle wspanialym wspomnien, ktore zawsze pozostana w mojej pamieci. Byl najwspanialszym tata, i przyjacielem jakiego moglem sobie wymarzyc. Odszedl tak jak chcial, w glebinach. Niechcial sie zestarzec, i "przezywac", on chcial zyc, zyc z rozmachem.

Na zawsze pozostanie w naszych sercach, i wspomnieniach.... Naszych i kazdego kto go kiedykolwiek poznal. Do zobaczenia kiedys Tato...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Dulmen Płeć:Mężczyzna

Wiek: 47
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 45
Skąd: Sarbinowo
PostWysłany: 16-06-2014, 23:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Trzymaj sie Kuba ,
wyrazy wspólczucia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.