Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Poznam Partnera Nurkowego najlepiej z Wielkopolski
Autor Wiadomość
Michał Nastawski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: deep padi
Ubezpieczenie: Dan
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Kalisz
PostWysłany: 11-04-2014, 01:35   Poznam Partnera Nurkowego najlepiej z Wielkopolski Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam osoby zainteresowane tematem. Nurkuje od czerwca 2011. Statystyki i certyfikaty: Ok 60 nurkowań rocznie, ostatni plastik Deep Padi. Niebawem rozpocznę kurs wrakowy. Interesuje mnie nurkowanie techniczne i nabieram doświadczenia, żeby zdobyć kolejny stopień nurkowy Advance Nitrox Diver IANTD. Pochodze z Kalisza ale równiez przebywam na Górnym Ślasku i Krakowie. Chciałbym nurkowac z jednym góra dwoma partnerami, z którymi mógłbym myslec o podnoszeniu sobie poprzeczki. Dlaczego tak. Poniewaz przygodny partner - z reguły nie przestrzegający standardów nurkowania partnerskiego to przygody problem. Coś o tym wiem. Chce duzo nurkowac i by w tym coraz lepszym. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
MaRkY Płeć:Mężczyzna
Marek Spiżewski


Stopień nurkowy: nTMX
Ilość nurkowań rocznie: 99
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: MaRkY
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 317
Skąd: Łódź
PostWysłany: 15-04-2014, 11:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Normalnie jakbym czytał ogłoszenie matrymonialne,
tylko brakuje mi Twojego opisu o sobie Smile np. przystojny 180cm, bez nałogów Razz

_________________
Ocena Ryzyka dla Nurków
Szkolenia BHP dla Nurków
Audyty BHP Prac Podwodnych
www.activebhp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Michał Nastawski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: deep padi
Ubezpieczenie: Dan
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Kalisz
PostWysłany: 16-04-2014, 00:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy kolega troche nie przesadza? A wzrostu mam 187. Tylko powazne ofery. Zobacz co sie dzieje jak miedzy parnerami nie ma nurkowego mariażu. Wypadki, akcje ratunkowe, etc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 16-04-2014, 01:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

MaRkY napisał/a:
Normalnie jakbym czytał ogłoszenie matrymonialne

Przesadzasz Smile


Ja myślę, że kolega kombinuje dobrze. Bardzo zdrowym odruchem jest pomysł, żeby wspólnie się rozwijać i nurkować z osobami, z którymi dobrze się znamy i na które możemy liczyć. Zwłaszcza, że w pewnym momencie, kiedy mija pierwsze ciśnienie na wchodzenie do wody kiedy popadnie i z kim popadnie - byle tylko nurkować - zaczynamy mieć też jakieś wymagania jakościowe odnośnie tego, jak mają wyglądać te nasze wspólne nurkowania. Kiedy ktoś doszedł do tego momentu, nurkowanie z losowo wybranymi osobami dobieranymi ad hoc już nad wodą zaczyna być dla niektórych nieco frustrujące.


Podejścia można moim zdaniem przyjąć różne:

- Można rozwijać się pod skrzydłami federacji, która oferuje na tyle wysoki poziom standaryzacji, procedur i uporządkowania, że większość osób szkolących się w takim systemie jest dla siebie bardzo szybko dobrymi partnerami, bo jest ze sobą kompatybilna - zarówno pod względem reguł, wg których się nurkuje, jak i pewnego światopoglądu - bo nieprzypadkowo wybierają sobie takie właśnie a nie inne podejście.

- Można liczyć na partnerów spośród wychowanków instruktora, z którym dużo się pracowało. Takie osoby, jeżeli przygoda z danym instruktorem jest wystarczająco intensywna, często mają podobne umiejętności oraz podobne podejście. Mają również podobne braki, bo każdy uczący na jedne rzeczy mniej a na inne bardziej zwraca uwagę.

- Można w końcu najpierw znaleźć osoby, z którymi idziemy dalej, a potem wspólnie się rozwijać na kolejnych kursach, wyjazdach itp. Istotną zaletą takiego wspólnego rozwijania się jest zbudowanie mocniejszych relacji w węższym gronie osób oraz możliwość łatwiejszego "zarządzania" czasem poświęcanym na nurkowania - kiedy robimy coś tylko dla fanu, kiedy przed wszystkim dla ćwiczeń itp.



Co do wypadków, do dzieją się moim zdaniem nie z braku nurkowego mariażu tylko z braku przestrzegania wspólnie uznawanych zasad. Stały partner może być tutaj elementem prostującym takiego kaskadera, ale może również nie wnosić zupełnie nic poza dodatkowym ryzykiem - jeżeli sam także jest kaskaderem. Mam wrażenie, że często niestety jest tak, że podobieństwa się przyciągają Smile Słyszałem o bardzo niewielu wypadkach, w których ofiara popadła w problemy wyłącznie z winy osób trzecich czyli współnurkujących. Wystarczająca ilość oleju we łbie przed większością wypadków całkiem dobrze chroni - trzeba po prostu powstrzymać się od robienia tych mniej bezpiecznych rzeczy Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.