Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Czy potrafiłbyś... ?
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-05-2014, 10:18   Czy potrafiłbyś... ? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Czy jesteśmy w stanie w jednej chwili pozbyć się smartfonu, usunąć konto na Fejsie i zacząć żyć hm... normalnie?
...a może to Internet stał się już naszym normalnym życiem?

Warto oglądnąć.


_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Robert Langowski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: OWD,Nitrox.
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: 08-05-2014, 11:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

-Rozmawiajmy o rzeczach realnych Laughing

- No to morze tylko oddasz smartfona?

- Laughing Powiedziałem realnych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Tracz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech Diver IANTD
Oznaczenie stage: MTR
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 707
Skąd: łódzkie
PostWysłany: 08-05-2014, 21:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

daje do myślenia- ale chyba mnie to nie dotyczy. Ja nie istnieje- nie mam konta na FB sad11

_________________
Pozdrawiam
Marcin T.

Art. 54. Konstytucji RP
"1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
nie+używam
   
Jacek Majek Płeć:Mężczyzna
YaCa


Stopień nurkowy: Owd
Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Sty 2012
Posty: 183
Skąd: Stockholm
PostWysłany: 08-05-2014, 21:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

paradoks polega na tym ze wszyscy to udostępniają na FB czy też forach...

Dla nas, nurków pociechą jest to że pod wodą nie ma smartfonów, internetu... jeszcze nie ma....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
offshore Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: jakis jest
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 162
Skąd: ...
PostWysłany: 08-05-2014, 22:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przypadłość ludzi bez zainteresowań....Tak samo moglibyśmy powiedzieć zamknąć galerie handlowe w których masy kobiet bezmyślnie przewalają szmaty,spędzając tak nawet wolne weekendy....Każdy jest kowalem swojego życia...Leję na plebs, modę i bycie trendy....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Robert Langowski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: OWD,Nitrox.
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: 08-05-2014, 23:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale to jest przerażające.Ostatnio siostrzenica(gówniara jedna tongue ) wyśmiała mnie przy ludziach,że mam telefon z guzikami a nie dotykowy z dostępem do netu.
Jej matka mi kiedyś opowiadała,jak dostała rachunek za telefon córuni szesnastolatki.Rekord 470 smsów w ciągu miesiąca,z tego połowa wysłana między 2 a 4 w nocy. scratch
Jak na jeden weekend zabrała córce telefon,to ta dostała totalnej wścieklicy-leciały szyby w drzwiach i ryk na całe osiedle Rolling Eyes UT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Grzegorz Strzelec Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: DEEP
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 120
Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: 08-05-2014, 23:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja sądzę, że pokolenie lat 70 może jeszcze 80 dałoby radę zrezygnować. Jak byliśmy dziećmi wystarczyło zagwizdać pod blokiem na kumpla, rodzice nie wiedzieli gdzie łazimy, zabawa była świetna i żyjemy Very Happy Jak opowiadam niekiedy córce co tatuś z kolegami robił to nie potrafi zrozumieć jak to nam mogło przyjemność sprawiać.
W sumie to ja nawet bym chętnie z tego zrezygnował Smile a na potwierdzenie, że nie jestem tak uzależniony powiem, że na urlopie zawsze wyłączam telefon, nie biorę komputera i 2 tygodnie odcięty od świata Very Happy

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Strzelec
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Robert Langowski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: OWD,Nitrox.
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: 08-05-2014, 23:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale jak wtedy byśmy się na nurkowania umawiali?
Zarezerwować nocleg w nowej bazie w ciemno,bez obejrzenia fotek bazy w internecie też trochę ryzykowne.Kurde,jak żyć Panie, jak żyć scratch

Z tą nowoczesnością to jak z seksem.Można wszystko ,ale z głową, i żeby wiedzieć kiedy nadmiar to już zaczyna być choroba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sławek Hałka Płeć:Mężczyzna
Osioł


Stopień nurkowy: P4 full TMX
Ilość nurkowań rocznie: 90
Pomógł: 8 razy
Wiek: 62
Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 1082
Skąd: Koszalin
PostWysłany: 09-05-2014, 01:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wirtualna rzeczywistość to wbrew pozorom nie jest symptom 21. wieku. W każdym z nas istniała od zawsze. W moim życiu istniała już wtedy, gdy grzebałem palcem w piaskownicy, a chwilę potem ten sam palec wsadzałem do torebki z oranżadą w proszku i oblizywałem go. Smile
Pamiętam podstawówkę, gdy korespondowaliśmy z "przyjaciółmi" ze Związku Radzieckiego. Pani od rosyjskiego przynosiła na lekcję pulę adresów pocztowych "przyjaciół" i rozdzielała miedzy uczniów. Całkiem mądrze rozdzielała: dziewczynkę dla chłopaka i odwrotnie. W duchowym uniesieniu smarowaliśmy do siebie papierowe korespondencje pocztowe (język nie ma tutaj znaczenia), dłuugo oczekując na odpowiedź. Czasem ktoś wrzucił do koperty jakieś zdjęcie, a czasem nie. Wirtualna rzeczywistość istniała już wtedy, zmieniły się jedynie techniki komunikacji.
Różnica jednak polega na tym, że zmieniła się skala i istota zjawiska. Dziś jest ona wielowymiarowa. Tamta stara miała charakter raczej intymny: wirtualny świat jeden do jednego. Tyle, co dało się zapakować do papierowej koperty adresowanej do konkretnej osoby. Dziś dzięki sieci, obnażamy się publicznie właściwie przed całym światem.
Obsługa fejsów, twitów (czyli wielkich portali "społecznościowych") itp. to dziś potężny biznes. Wykreowany na pożywce ludzkich tęsknot i marzeń. Sami jesteśmy sobie winni. A bystrzaki zarabiają kupę kasy.

Wracając do kwestii Wojtka.
Wojtek Filip napisał/a:
Czy jesteśmy w stanie w jednej chwili pozbyć się smartfonu, usunąć konto na Fejsie i zacząć żyć hm... normalnie?
...a może to Internet stał się już naszym normalnym życiem?


Z pozbyciem się smartfonu byłby pewien problem. Mam w nim mapy, mam też aplikacje związane z nurkowaniem, np. V-Plannera. Smile Przydaje się jako podręczny komputerek.

Konta na Fejsie nie muszę usuwać, bo go nie mam. Nie jest mi potrzebne, aby w ten sposób się wywnętrzać czy sprzedawać. Z powodzeniem udaje mi robić swój biznes bez fejsa. Staram się żyć w rzeczywistych relacjach międzyludzkich, a wirtualne kontakty społecznościowe ograniczam do swoich ścisłych zainteresowań. np. nurkowanie i forum divetrek. Smile

Internet jest moim narzędziem. Używam go wtedy, gdy potrzebuję. Czyli dziś właściwie na każdym kroku. scratch Dlaczego? Skala i szybkość dostępu do informacji to zasadniczy argument. Czy można dziś bez tego żyć? W biznesie raczej nie. Poza biznesem z pewnością tak, ale co to za życie... Wink

_________________
Pozdrawiam
-----------------------------------------------------
"Wiem tylko to, co sam widziałem." - Ernest Hemingway
"Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum..." - Michał Zabłocki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 09-05-2014, 02:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie ma nic złego w mediach społecznościowych, smarfonach, internecie, alkoholu, ziółku i fast foodzie. Problemem są nieprzystosowani ludzie i przeludnienie dlatego w interesie pozostałych leży promocja technologicznych osiągnięć komunikacyjnych jako support dla doboru naturalnego opisanego przez Darwina. Wystarczy rozejrzeć się w okół nas żeby dojść do wniosku że zdecydowanie zbyt mało osób się wyizolowuje z życia społecznego i towarzyskiego i ciągle istnieje ryzyko że zdążą się jeszcze rozmnożyć.
Chętnie przekazałbym 1% podatku na promocję życia w izolacji internetowej jako wkład w poprawę efektywności działania selekcji naturalnej.

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 57
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 09-05-2014, 09:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ładnie powiedziane: "Smart Phones and Dumb People". Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Maciej Lewandowski Płeć:Mężczyzna
Lewy


Stopień nurkowy: GUE Fundamentals
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 210
Skąd: Piaseczno
PostWysłany: 09-05-2014, 15:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sławek Hałka napisał/a:

Pamiętam podstawówkę, gdy korespondowaliśmy z "przyjaciółmi" ze Związku Radzieckiego. Pani od rosyjskiego przynosiła na lekcję pulę adresów pocztowych "przyjaciół" i rozdzielała miedzy uczniów. Całkiem mądrze rozdzielała: dziewczynkę dla chłopaka i odwrotnie. W duchowym uniesieniu smarowaliśmy do siebie papierowe korespondencje pocztowe (język nie ma tutaj znaczenia), dłuugo oczekując na odpowiedź. Czasem ktoś wrzucił do koperty jakieś zdjęcie, a czasem nie. Wirtualna rzeczywistość istniała już wtedy, zmieniły się jedynie techniki komunikacji.


Tak było chyba we wszystkich szkołach! Ale wspomnienia ! Pamiętam też mój list to dealera Datsuna z RFN - "Dear sir, plis sent mi the catalog" Całość nie pisana pismem odręcznym, ale wyklejana literkami z kalkomanii z papiernika!!! I przysyłali! Inny świat...

Kłopot moim zdaniem polega na tym że prawdziwe relacje lajf wymagają wysiłku.Świat natomiast niestety zmierza w stronę w której nie lubimy wychodzić poza bezpieczne strefy własnego komfortu. Wszysyko ma być łatwe, proste i dostępne. Jak w necie! Spojrzenie w oczy dziewczyny która mi się podoba wymaga odwagi. Czasami - cholernej odwagi.

_________________
Lewy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sławek Hałka Płeć:Mężczyzna
Osioł


Stopień nurkowy: P4 full TMX
Ilość nurkowań rocznie: 90
Pomógł: 8 razy
Wiek: 62
Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 1082
Skąd: Koszalin
PostWysłany: 11-05-2014, 23:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
Nie ma nic złego w mediach społecznościowych, smarfonach, internecie, alkoholu, ziółku i fast foodzie.

Generalnie zgadzam się.

Adam Frajtak napisał/a:
Problemem są nieprzystosowani ludzie i przeludnienie dlatego w interesie pozostałych leży promocja technologicznych osiągnięć komunikacyjnych jako support dla doboru naturalnego opisanego przez Darwina.

Shocked
Jak rozumiem u podstaw Twojej idei leży spostrzeżenie, że przez internet płynów fizjologicznych wzajemnie wymienić się nie da? scratch

_________________
Pozdrawiam
-----------------------------------------------------
"Wiem tylko to, co sam widziałem." - Ernest Hemingway
"Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum..." - Michał Zabłocki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 12-05-2014, 05:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sławek Hałka napisał/a:

Shocked
Jak rozumiem u podstaw Twojej idei leży spostrzeżenie, że przez internet płynów fizjologicznych wzajemnie wymienić się nie da? scratch

Właśnie, co więcej dzięki technologii wiele z takich osób nie zajmie ci stolika w ulubionej restauracji i miejsca w kinie. Oni po prostu zostają w domu przed ekranami smartfonów.

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 15-05-2014, 17:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Warto też czasem przypomnieć sobie o tym że są ludzie i miejsca gdzie nie siedzi się "kontaktach-onlajnach" I co więcej zawsze można się do nich przyłączyć


_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.