Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Ktoś ma coś takiego (jeszcze)?
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 20-09-2016, 16:00   Ktoś ma coś takiego (jeszcze)? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Chciałbym pożyczyć magnetofon kasetowy dobrej klasy z możliwością eksportu sygnału na nośnik pamięci USB.
Czyli wkładam kasetę, a nagrywam na jakiś flash.

Idealnie, gdyby było to urządzenie, które mógłbym podpiąć do mocno konwencjonalnej wieży i posłuchać tego co przegrywam Smile .

Oczywiście odwdzięczę się wskazanym przez właściciela sposobem.


Wojtek



Po chwili...
a jeżeli deck miałby dodatkowo możliwość przegrywania kaset... to byłoby całkiem super SmileSmile

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 20-09-2016, 16:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam magnetofon dwukasetowy - stoi w garażu, słucham na nim kaset z podstawówki Smile Żeby przegrać na USB potrzebujesz PC-ta z kartą muzyczną posiadającą nie tylko wejście mikrofonowe ale także line-in. Łączysz kablem (mini-jack z obu stron, z magnetofonu sygnał z wyjścia słuchawkowego, w karcie line-in), nagrywasz oprogramowaniem dostarczonym z kartą dźwiękową (do WAV albo od razu z kompresją do np. mp3).

Wady: szum, straty jakości.

Żeby ominąć część wad, potrzebowałbyś magnetofonu kasetowego z wyjściem optycznym (np. S/PDIF).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 20-09-2016, 17:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Może w dobie zaniku kaset ktoś wymyślił taką przegrywarkę bezkombinacyjną, a teraz zapomniane leżą gdzieś...?

Adam, jakiego masz kaseciaka?

Postanowiłem odkurzyć "kolekcję" kasetową i mam tego więcej niż się spodziewałem Smile .
Mam też... uwaga... oryginalny odtwarzacz kaset w aucie. Znalazłem kilka czystych kaset, więc plan B...
zamiast mp3, zostanę mniejszościowym kierowcą słuchającym czegoś z kaset Laughing ... które sobie poprzegrywam Smile . Czyli jak za starych czasów.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 20-09-2016, 17:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Takiego. Przywieźć Ci?



Zdjęcie nie moje, hotlink z jakiegoś ruskiego forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 20-09-2016, 18:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
Takiego

bosz... to jakiś gruby jamnik na wypasie...?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 20-09-2016, 18:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak - dwukasetowy specjalny. Kupowany w W-wie w PEWEXie na Świętojerskiej, specjalnie do przegrywania kaset z grami na Atari, w 1986 roku. Moja mama zapłaciła za niego 179 dolarów. Całą drogę się oglądaliśmy za siebie, czy ktoś nie jedzie za naszą Zastavą do domu, żeby nam go później w nocy ukraść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Maciej Jarząbek Płeć:Mężczyzna
macka5

Stopień nurkowy: tmx ccr
Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 156
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 20-09-2016, 20:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

skórka nie warta wyprawki. Rozumiem jeżeli chciałbyś pozgrywać winyle wtedy mozesz uzyskać przyzwoitą jakość !)
w sieci masz właściwie wszystko w mp3 najczęściej zgrywane z CD i nawet przy sporej kompresji będzie lepiej niż z kasety.
Jak chcesz się bawić to mam deck'a Technicsa RS-B 965- gra przyzwoicie- w "tamtych" czasach był wzorcem nie do pobicia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sebastian Zieliński Płeć:Mężczyzna
Sebiriusz

Stopień nurkowy: P3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 233
Skąd: Płock
PostWysłany: 20-09-2016, 23:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

...a czy nie dałoby się bez flasha?
wyjście kaseciaka podłączyć na wejście liniowe do kompa i nagrywać już w samym PC.

Tak na chłopski... nie sprawdzałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 21-09-2016, 07:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek A. Filip napisał/a:
Znalazłem kilka czystych kaset, więc plan B..


Sprawdż w jakim stanie jest taśma . Ja niestety mialem złe doświadczenia w taśmach szpulowych leżących u mnie 35 lat w suchych chłodnych warunkach. Magnetofon ZK246S działał ale taśmy się rwały , nie wytrzymały próby czasu , fakt że głównie to Wifon ale był też BASF Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 21-09-2016, 09:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Maciej Jarząbek napisał/a:
skórka nie warta wyprawki.
Maciek, nie trzeba się jakoś głęboko nad tym zastanawiać - oczywiście masz rację ale...
Jakoś tak na wspominki mi się wzięło, a kiedy okazało się, że kaset jest spora kupka, to wrócił temat decka i takie tam, co to teraz nikt się nie przejmuje bo podcasty albo mp3....
Cytat:
Jak chcesz się bawić to mam deck'a Technicsa RS-B 965- gra przyzwoicie- w "tamtych" czasach był wzorcem nie do pobicia.
Paaaanie... nie tylko wzór, ale i marzenie wielu. Byłem niszowcem i kupiłem Denona, ale Technicsa trzeba było mieć dla zasady Wink . Możesz mi na jakiś czas udostępnić tego decka?
piotrkw napisał/a:
Sprawdż w jakim stanie jest taśma
No.. wszystko budzi mieszane uczucia, więc wziąłem pierwszą z brzegu kasetę, przewinąłem w te i nazad i... We built this city on rock'n roll zagrało aż miło Smile. To się napaliłem jeszcze bardziej Twisted Evil .


Przy okazji...
Okazało się, że wydobyłem Lincolna (taki President Smile ) z przerobionym systemem dostrajania na wieloobrotowy potencjometr i wielkim s-metrem z tablicowego woltomierza. Jeszcze Alana87 z cyfrowym wskaźnikiem częstotliwości, jakiś 2 inne radia, trochę dodatków i stare książki Cool . Tutaj napaliłem się jeszcze bardziej, liczyłem na jakieś QSL'ki ale były w skrzynce, która... no własnie? Gdzieś pewnie jest (wszystko toi z drugiej połowy lat 80tych). Ale za to mam kilka pozycji nurkowych, pierwsze polskie wydanie Planety Śmierci H.Harrisona i... Działa Wybrane kolegi Lenina Shocked Shocked .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 21-09-2016, 10:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

QSLki? 73 de SP7SZM Smile


_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 21-09-2016, 10:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

73 Jarku z klubowego SP9KJT.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 21-09-2016, 10:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Maciej Jarząbek napisał/a:
nawet przy sporej kompresji będzie lepiej niż z kasety


Zdecydowanie nie. Wciąż użytkuję (rzadko, co prawda) kasety nagrywane we wczesnych latach 80-tych (81-84?) , nagrywane z winyli (taśma metal, dolby C), wzmacniacz AD 1978, głośniki AD 1979 (wymienione kopułki na jedwabne i membrany) i zapewniam Cie, że ani Spotify w najwyższych ustawieniach, ani MP3/WMA nie ma podejścia - oczywiście w warunkach, w których cokolwiek słychać (cisza, brak echa). Ja nie słyszę różnicy na tych taśmach vs winyl (pomijając drobny szczegół: tasmy nagrywane z 2-3 odtworzenia z winylu, więc zero trzasków)
Wprawdzie w moim wieku fizjologicznie ucho nie może słyszeć dźwięków > 12 kHz, ale ja wciąż wierzę, że je słyszę Smile
W samochodzie szum tła i tak uniemożliwia usłyszenie czegokolwiek ponad MP3.

Winyle (mam kilkaset, od wczesnych lat 60-tych do aktualnie wydawanych) to specyficzny rodzaj słuchania muzyki - to msza - okładki, teksty, czynności związane z odtwarzaniem, przekładanie stron - to nie jest do kotleta i wymaga zdaje się osobowości hypomaniakalnej lub snobowania się.

Dla zabawy porównywałem brzmienie sprzętu z lat 70-tych (wysokiej klasy) z aktualnie produkowanymi high-end (audiofilskie) za równowartość luksusowego samochodu.
Zgadnij, co mówi mi narząd słuchu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Maciej Jarząbek Płeć:Mężczyzna
macka5

Stopień nurkowy: tmx ccr
Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 156
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 21-09-2016, 20:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tomek akurat słuchanie muzyki z wszelkiej maści nośników to mój konik od dziecka i nie zgadzam się z tym, że słuchanie z vinyli to snobizm etc. Jeżeli posiadasz sprzęt odpowiedniej klasy to różnice są kolosalne. Mam dość spore porównanie bo przerobiłem tych zabawek całkiem sporo i nie jednemu "udowodniłem", ze uslyszy róznicę zarówno vinyl-cd jak i tranzystor- lampa. Zarówno wśród CD jak i vinyli jest sporo materiału który nie został dobrze przygotowany dlatego nie można generalizować. Nie jestem ortodoksem lubię vinyle ale dobrym cd nie pogardzę cały czas najważniejsza jest jednak muzyka. Mp 3 odpada bo nie muszę !) A internetowe portale to przy ognisku ale i tak z telefonu kolegów !)

Wojtek jak najbardziej moge Ci użyczyć tego deck'a stoi w szafie nieużywany- loco Gdańsk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 21-09-2016, 21:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Maciej Jarząbek napisał/a:
Wojtek jak najbardziej moge Ci użyczyć tego deck'a stoi w szafie nieużywany- loco Gdańsk.
Karabma - wróciłem stamtąd w niedzielę...
Coś wymyślę i dam znać (najbliższe 2 tygodnie będę w Krakowie, więc zaczekamy z tym trochę).
Bardzo dziękuję.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.