Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
17-18 maja, Jak ugryźć suchego i nie dać się mu zamęczyć ;)
Autor Wiadomość
dzinks Płeć:Mężczyzna


Wiek: 46
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 402
Skąd: Strzelce Krajeńskie
PostWysłany: 07-04-2008, 13:38   17-18 maja, Jak ugryźć suchego i nie dać się mu zamęczyć ;) Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jestem mieszkańcem okolic Gorzowa, w naszym okręgu jest sporo akwenów, które cicho czekają na nasze/wasze podboje.

Jednak zauważyłem od dłuższego czasu, że do nas nikt nie zagląda z naszych rodzimych producentów sprzętu nurkowego, aby się pokazać, zaprezentować nowości a przede wszystkim dać zamoczyć owe graty razem z naszymi czterema literami :ping:


Wszystko dzieje się gdzieś daleko na południu lub wschodzie, gdzie nie każdy ma czas lub pieniądze aby się udać.

Chciałbym to przełamać i zacząć próby od Santi -> www.santi.com.pl. Już wstępnie rozmawiałem z Wojtkiem Filipem że taka możliwość istnieje i przyjedzie w nasze okolice. Przywiózł by parę/naście ?? skafandrów, Enduro, ESpace, może również najnowsze dziecko, zwane modelem testowym :bee; , (ale to czy będzie nie jest pewne - jest tylko jeden taki skafander w SANTI), ocieplacze CDS40, CS150 , BZ200, BZ400, kamizelkę ocieplającą oraz odzież „After dive”
Jeśli jesteście zainteresowani innymi produktami, które są w sprzedaży w Santi i chlelibyście je pomacać to proszę o informację.


Wstępnie myślę o terminie 17-18 maja. Dlaczego dwa dni?


Niektórzy z nas nie mają suchego skafandra i nie wiedzą jak zabrać się za jego zakup, lub już mają ale pływanie w nim do wygody/komfortu nie należy.


Pierwszy dzień planuje w pełni suchym miejscu np. sala konferencyjna (będzie to w Strzelcach Krajeńskich 25km od Gorzowa, droga na Gdańsk), na prezentację prowadzaną przez Wojtka, jak dobrać prawidłowo ocieplacz i suchy skafander do niego. Będzie można przezbroić się w nie i przekonać się, co może nam przeszkadzać a co nie. Druga sprawa wielu z nas nie wie jak to jest w rzeczywistości z wytrzymałością materiałów tj. cordura, laminat. Będzie okazja przekonać się na miejscu, co jest dla naszych poczynań nurkowych lepsze. Czym się różni BZ200 od BZ400? Czy do moich nurkowań potrzebna jest jeszcze kamizelka docieplająca? Na te i inne pytania, w czasie i po prezentacji, będzie możliwość zadawania pytań do prowadzącego.


Drugi dzień. Będziemy testowali suche skafandry i ocieplacze w jednym z okolicznych akwenów (gdzie, to jeszcze do ustalenia). Niestety dla waszego bezpieczeństwa nurkowanie/a będą mogły wykonać wyłącznie osoby umiejące nurkować w suchych skafandrach. Nie mam możliwości innego podejścia, gdyż jedynym instruktorem obecnym na miejscu będzie Wojtek, który nie będzie wchodził do wody. Jeśli jednak ktoś z was będzie mógł przyjechać ze znajomym instruktorem to i nawet może w którymś ze skafandrów zrobić kurs suchego skafandra, lub po prostu przetestować je pod okiem swojego instruktora, którego zdanie nie koniecznie musi pokrywać się ze zdaniem Wojtka Smile


Udział w testach jest całkowicie bezpłatny!


Proszę o PW, post, telefon (604944569) lub email czy jesteście zainteresowani przyjazdem / spotkaniem. Przyjazd Wojtka jest zależny od ilości zebranych osób.

_________________
Pozdrawiam,
Dzinks
www.technikanurkowania.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1089374
   
Tomasz-Szeryf Płeć:Mężczyzna
Dobrego dnia!!!


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 161
Skąd: Piła/WLKP
PostWysłany: 08-04-2008, 12:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dzinks napisał/a:
17-18 maja

To może być bardzo dobra data.!

dzinks napisał/a:
Drugi dzień. Będziemy testowali suche skafandry i ocieplacze w jednym z okolicznych akwenów

To ja wstępnie chciałbym już coś zarezerwować bo ja się nadarza okazja to coś bym z tym zrobił a korekty Wojtka choć czasem o posmaku wojskowości są docelowo wysoce spostrzegawcze (ciekawe czy był również harcerze bo to ich domena) co skutkuje autopoprawczo.

dzinks napisał/a:
gdyż jedynym instruktorem obecnym na miejscu będzie Wojtek, który nie będzie wchodził do wody


W tym terminie służę pomocą instruktorską!.

_________________
Wielbiciej H2O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4700205
   
Leszek Remesz Płeć:Mężczyzna

Wiek: 68
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 4
Skąd: Piła
PostWysłany: 08-04-2008, 12:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dołączę do tej imprezy choćby tylko zobaczyć się z Wojtkiem bounce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Przemo_C Płeć:Mężczyzna


Wiek: 51
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 383
Skąd: Poznań
PostWysłany: 08-04-2008, 13:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fajnie byłoby zobaczyć latarki w podobnym zestawieniu jak na Zakrzówku.

_________________
Pozdrawiam
Przemo_C

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
dzinks Płeć:Mężczyzna


Wiek: 46
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 402
Skąd: Strzelce Krajeńskie
PostWysłany: 08-04-2008, 14:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Leszek Remesz napisał/a:
Dołączę do tej imprezy ...


Tomasz-Szeryf napisał/a:
To ja wstępnie chciałbym już coś zarezerwować...


Świetnie! Jakby były potrzeby w względem załatwienia spania to służę pomocą i informacją.

Przemo_C napisał/a:
Fajnie byłoby zobaczyć latarki w podobnym zestawieniu jak na Zakrzówku.


Na tym spotkaniu chcemy głównie kłaść nacisk na ubranka Smile

Ale zapytam się czy poza tym coś możne będzie dodatkowo pomacać.

_________________
Pozdrawiam,
Dzinks
www.technikanurkowania.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1089374
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 08-04-2008, 14:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Pomysł Dżinksa jest super - zawsze wychodziłem z założenia, że jak można to próbować na maksa Smile. Podobno SANTI ma na czas zmagań, oddelegować do nas jakiegoś wszystkowiedzącego przedstawiciela... więc go sprawdzimy Twisted Evil
Przywiozę kilka Espace i kilka Enduro, może uda się wyciągnąć od Tomka super tajny skafander testowy VII generacji... Wezmę też ocieplacze chude i grube, kamizelki docieplające i odzież "after dive" - wszystko w bardzo różnych rozmiarach, żeby każdy ze swoją fizycznością sie zmieści w to i owo 8). Nie będzie też pewnie problemu z ewentualnymi zamówieniami, obarczonymi jakimiś druzgoczącymi rabatami Rolling Eyes dla niczego nie spodziewających się testerów Shocked

Tomasz-Szeryf napisał/a:
a korekty Wojtka choć czasem o posmaku wojskowości

serio Think ?
Siostra straszyła mną swoje dzieciaki - myślałem, że to przez fryzurę, a tu taka niespodzianka...


Tomasz-Szeryf napisał/a:
ciekawe czy był również harcerzem

Wydaje mi się, że w latach 79-80 zdarzyło mi się coś takiego...


Tomasz-Szeryf napisał/a:
W tym terminie służę pomocą instruktorską!

Super - bardzo dziękuję Smile


Leszek Remesz napisał/a:
Dołączę do tej imprezy choćby tylko zobaczyć się z Wojtkiem

Leszek, spotkam się z Tobą z duzą przyjemnością Smile .


Przemo_C napisał/a:
Fajnie byłoby zobaczyć latarki w podobnym zestawieniu jak na Zakrzówku.

To już temat na oddzielny temat Smile.
W najbliższym czasie planujemy zrobić coś w stylu "koparkowym" właśnie na Zakrzówku i na basenie w Warszawie - info ukaże się już niedługo.


Pozdr,
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
dzinks Płeć:Mężczyzna


Wiek: 46
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 402
Skąd: Strzelce Krajeńskie
PostWysłany: 08-04-2008, 20:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Osoby zainteresowane suchym spotkaniem (sobota) proszę o email/pw/telefon w celu podania imienia i nazwiska. Jest to dla mnie potrzebne abyśmy mogli wejść na teren mojego zakładu do sali konferencyjnej.

_________________
Pozdrawiam,
Dzinks
www.technikanurkowania.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1089374
   
dzinks Płeć:Mężczyzna


Wiek: 46
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 402
Skąd: Strzelce Krajeńskie
PostWysłany: 15-04-2008, 08:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Termin coraz bliżej więc i już zaczynam tworzyć listę 100% chętnych na spotkanie:

1. Leszek Remesz
2. Marcin "qlphon" Sz.
3. Tomek T. x2 - Poznań
4. Mariusz "Marmiel" M.
5. Przemo_C + 1 - P-ń


Uwaga!!!!!! Uwaga!!!!!! Uwaga!!!!!!

Jeśli będzie ZDECYDOWANIE więcej chętnych to Bartek Grynda pojawi się na naszym spotkaniu ze swoimi światełkami Razz

No robi się coraz ciekawiej, ale chętnych jak widzę brak Confused

Jeśli do 1 maja grupa się nie rozrośnie to spotkanie zostanie odwołane.

_________________
Pozdrawiam,
Dzinks
www.technikanurkowania.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1089374
   
Przemo_C Płeć:Mężczyzna


Wiek: 51
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 383
Skąd: Poznań
PostWysłany: 15-04-2008, 09:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Poproszę o dopisanie.

Przemo_C + 1 - P-ń

_________________
Pozdrawiam
Przemo_C

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 15-04-2008, 09:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gdyby nie ta odległość to chętnie bym się załapał Smile

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marzyciel Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 77
Skąd: Gorzów/Szczecin
PostWysłany: 15-04-2008, 11:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam,

jak mnie nic nie zje do tego czasu Wink to postaram sie tez byc.

pozdr
M.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 15-04-2008, 13:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Na spotkanie przywiozę HID'y (i nie tylko) produkowane przez Sea Monster.
Jeżeli wszystko dobrze się ułoży, to na testach będzie także Paweł Jarmołowicz - właściciel firmy i konstruktor latarek Sea Monster Smile, więc do dyspozycji testerów będzie duet sympatycznych konstruktorów polskich latarek: Gral Marine i Sea Monster.


Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
dzinks Płeć:Mężczyzna


Wiek: 46
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 402
Skąd: Strzelce Krajeńskie
PostWysłany: 15-04-2008, 13:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marzyciel napisał/a:
jak mnie nic nie zje do tego czasu Wink to postaram sie tez byc.

A przypadkiem nie będziesz w tym czasie w Egiptowie Question


Dorota i Wojtek napisał/a:
Na spotkanie przywiozę HID'y (i nie tylko) produkowane przez Sea Monster.
Jeżeli wszystko dobrze się ułoży, to na testach będzie także Paweł Jarmołowicz - właściciel firmy i konstruktor latarek Sea Monster Smile, więc do dyspozycji testerów będzie duet sympatycznych konstruktorów polskich latarek: Gral Marine i Sea Monster.



No no no...zaczyna się robić naprawdę góra sprzętu do testowania Very Happy Dzięki Wojtku za starania !!!

_________________
Pozdrawiam,
Dzinks
www.technikanurkowania.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1089374
   
dzinks Płeć:Mężczyzna


Wiek: 46
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 402
Skąd: Strzelce Krajeńskie
PostWysłany: 16-04-2008, 09:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Właśnie otrzymałem informację od właściciela Bazy Marlin Plus w miejscowości Długie (j. Lipie) , że w okresie 17-18.05 będzie możliwość bicia flach.

Myślę że jak będzie potrzeba to i wypożyczenia sprzętu.

Długie znajduje się 10km od Strzelec Krajeńskich.

W razie potrzeby rezerwacji proszę kontaktować się bezpośrednio z Piotrem Raginia (właściciel) http://www.marlin.profit.pl

_________________
Pozdrawiam,
Dzinks
www.technikanurkowania.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1089374
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 16-04-2008, 09:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dzinks napisał/a:
Dzięki Wojtku za starania !!!


Poczułem się doceniony Twisted Evil ...
Przywiozę dodatkowo nowe automaty Scubatecha, Scubatechowego twina 2x7 i dodatkową płytę z uprzężą też Scubatechową 8) ...

Pozdr,
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.