Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
20-21.09.2008 Testy skafandrów SANTI Katowice/Koparki
Autor Wiadomość
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 27-05-2008, 10:27   20-21.09.2008 Testy skafandrów SANTI Katowice/Koparki Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.

Oto proponowany program:

1. Suchy skafander: zasady doboru, budowa i jak to wszystko działa - prowadzenie Wojtek Filip.
2. Systemy ocieplające - dobór, właściwości, sztuczki... - prowadzenie Wojtek Filip
3. Komunikacja światłem - podstawy bezpiecznego nurkowania dla każdego - prowadzenie Wojtek Filip
4. Firma Sea Monster - latarki HID - prowadzenie Paweł Jarmołowicz
5. Firma Gral Marine - Latarki HID, LED, podwodne systemy oświetleniowe - prowadzenie Bartek Grynda
6. Nurkowania w jaskiniach Florydy - doświadczenia, wrażenia, czyli jak to zorganizować - prowadzenie Tomek Stachura
7. Podstawy dopasowania sprzętu, wyważenie, trym i balans - prowadzenie Wojtek Filip

...a do tego wszystkiego oczywiście nury przez 2 dni Smile - czyli wszystko o czym była wcześniej mowa (no... może z wyjątkiem jaskiń na FL Cool ) każdy sam może wypróbować.


Wszelkie detale proszę ustalać z Organizatorem testów - Alexandrą i Roberteg
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 27-05-2008, 10:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ola - Robert.

Myślę, że kwestię salki można wymyślić tak, że wykłady zrobi się w jakimś hotelu, potem jakiś lekki obiad i na Kopary.

W Jaworznie jest Brojan ? czy jakoś tak, kiedyś też prowadziliśmy zajęcia w takim ośrodku przed samymi Koparkami po lewej przez las Twisted Evil - nie pamiętam jak się nazywa - są tam fajne domki kempingowe i mały hotelik - może to jest rozwiązanie? Trzeba tylko sprawdzić sprawę salki.


Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Tomek Tatar Płeć:Mężczyzna
instruktor AKP Krab AGH


Stopień nurkowy: nTmx, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 90
Stopień instruktorski: CMAS M2, DAN
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 580
Skąd: Kraków
PostWysłany: 27-05-2008, 11:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dorota i Wojtek napisał/a:
czy jakoś tak, kiedyś też prowadziliśmy zajęcia w takim ośrodku przed samymi Koparkami po lewej przez las Twisted Evil - nie pamiętam jak się nazywa - są tam fajne domki kempingowe i mały hotelik

Możliwe, że chodzi o OSW Sosina - nad takim jeziorkiem czy zalewem - większym od koparek, ale o głębokości chyba 2 m. Sad Do ośrodka prowadzą drogowskazy.

Serdecznie pozdrawiam.

_________________
Tomek Tatar
Akademicki Klub Podwodny "Krab" AGH, Kraków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 27-05-2008, 12:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tomek Tatar napisał/a:
Możliwe, że chodzi o OSW Sosina


Wyjąłeś to z zakamarków mojej ciągle nie zdefragmentowanej pamięci... Smile
Myślałem, żeby potraktować ten ośrodek jako bazę na 2 dni, a resztę zrobić na Koparkach. Niestety nie wiem jak wygląda sytuacja z noclegami na samych Koparkach - kiedyś były domki, przyczepy... teraz coś stoi na zewnątrz ale czy działa i w jakim jest stanie tego niestety nie wiem...

Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 27-05-2008, 12:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zorientujemy sie w temacie noclegow, sali wykladowej i jakiegos grilla. Raczej nastawialbym sie na Sosine pod katem noclegow/wykladow/jedzenie, a nurkowanie na Koparkach.

Dam znac jak tylko uda sie ustalic jakies szczegoly. Jesli macie propozycje odnosnie terminu to moge od razu sprobowac cos zadzialac w temacie wstepnych rezerwacji. Oczywiscie prosilbym tez osoby zainteresowane o zglaszanie checi udzialu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 27-05-2008, 12:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

robertg napisał/a:
propozycje odnosnie terminu


robertg napisał/a:
wstepnych rezerwacji


robertg napisał/a:
zglaszanie checi udzialu


Zaczyna się Wink - czyżbyś kończył szkolenie razem z Dżinksem Wink


Na poważnie: fajnie, że ostro bierzecie się do pracy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 29-05-2008, 13:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na chwile obecna sa dwie mozliwosci zorganizowania spotkania:

Sosina/Koparki
Noclegi, wyklady i jedzenie nad Sosina (jeszcze nie zdazylem nic ustalic), a nurkowania i zajecia ze sprzetem na Koparkach. Odleglosc od Sosiny na Koparki to podobno jakies 3-4km.
Zalety: noclegi, wyklady, jedzenie na miejscu, bardzo blisko na Koparki
Wady: nie znam na razie cen i dostepnosci

Katowice/Koparki
Nolegi w hotelach w Katowicach (rozne ceny i standardy), wyklady w sali zorganizowanej razem z zaprzyjazionym klubem nurkowym, rzutnik, a nurkowania tak jak wyzej - na Koparkach. Odleglosc Katowice - Koparki to jakies 25km wiec dojazd nie powinien byc problemem.
Zalety: bicie butli dowolnym gazem na miejscu, mozliwosc doboru miejsc do spania w zaleznosci od upodoban i ceny
Wady: troche dalej na Koparki

Niestety nie widze za bardzo mozliwosci zorganizowania imprezy tak jak Dzinks - wszystko w jednym miejscu - bo Koparki nie grzesza zapleczem noclegowo-wykladowo-grillowym.

Caly czas czekam na zgloszenia chetnych... Na razie zainteresowanie wykazaly tylko 3 osoby (w tym ja i aleXandra Smile) wiec moze sie okaze ze bedzie nas za malo. Przewidywany i bardzo wstepny termin to weekend 12-13 lipca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Tatar Płeć:Mężczyzna
instruktor AKP Krab AGH


Stopień nurkowy: nTmx, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 90
Stopień instruktorski: CMAS M2, DAN
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 580
Skąd: Kraków
PostWysłany: 29-05-2008, 15:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

robertg napisał/a:
Caly czas czekam na zgloszenia chetnych... Na razie zainteresowanie wykazaly tylko 3 osoby (w tym ja i aleXandra Smile) wiec moze sie okaze ze bedzie nas za malo. Przewidywany i bardzo wstepny termin to weekend 12-13 lipca.

Ja jestem zainteresowany, jeśli tylko terminy mi się nie skonfliktują.

Mam też pytanie/propozycję adresowane do Bartka Gryndy - czy byłaby możliwość obejrzenia/testowania obudowy do kamery oraz oświetlenia wideo?

Serdecznie pozdrawiam.

_________________
Tomek Tatar
Akademicki Klub Podwodny "Krab" AGH, Kraków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
aleXandra Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: NTmx, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Lis 2007
Posty: 209
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 29-05-2008, 16:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zgłasza się druga połowa organizatora Smile
Proszę, zgłaszajcie się. Informacje, które będą nam pomocne, to:

1. Ilość osób
2. Ilość dni (pierwszy, drugi, oba)
3. Informacja czy w grę wchodzi nocleg (bo może cześć osób z regionu będzie tylko dojeżdżać)

Dwie pierwsze informacje są konieczne żeby w ogóle zaplanować imprezę - pewna minimalna ilość osób musi się zadeklarować, żeby można było zacząć cokolwiek organizować, trzecia - żeby zarezerwować Wam noclegi.

Sądzę, że przez jakiś czas, podany termin można traktować jak propozycję, więc jeśli komuś nie pasuje akurat 12-13 lipca, a bardzo chciałby być, to może zgłosić propozycję swojego terminu. Dopóki niewiele osób się zgłosiło, jest jeszcze pole manewru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Tatar Płeć:Mężczyzna
instruktor AKP Krab AGH


Stopień nurkowy: nTmx, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 90
Stopień instruktorski: CMAS M2, DAN
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 580
Skąd: Kraków
PostWysłany: 29-05-2008, 16:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

aleXandra napisał/a:
Sądzę, że przez jakiś czas, podany termin można traktować jak propozycję, więc jeśli komuś nie pasuje akurat 12-13 lipca, a bardzo chciałby być, to może zgłosić propozycję swojego terminu. Dopóki niewiele osób się zgłosiło, jest jeszcze pole manewru.

Ja bym wolał późniejsze weekendy. 12-13 lipca jest ryzyko, że będę jechał na inny akwen.

Serdecznie pozdrawiam.

_________________
Tomek Tatar
Akademicki Klub Podwodny "Krab" AGH, Kraków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 29-05-2008, 21:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mozemy zmienic planowany termin na weekend 26/27 lipca, bo na wczesniejszy - 17/18 - mamy juz zaplanowany Baltyk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
GRALmarine Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: owd
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 119
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 29-05-2008, 22:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam też pytanie/propozycję adresowane do Bartka Gryndy - czy byłaby możliwość obejrzenia/testowania obudowy do kamery oraz oświetlenia wideo?

Będziesz mógł obudowę i całe oświetlenie zobaczyć na Zakrzówku . Będę w Krakowie na konferencji w straży 10 i 11czerwca.Rozkładu jeszcze dokładnie nie znam, ale pewnie będzie możliwość spotkania.Zabieram tam całe oświetlenie,kamery i taki "cud" jak tutaj www.lyyn.se
Bartłomiej Grynda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
midzik Płeć:Mężczyzna


Wiek: 55
Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 98
Skąd: Lublin
PostWysłany: 30-05-2008, 08:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jezeli chodzi o termin 12-13 lipca, to tak się "paskudnie" skłąda, że wybieramy się liczniejszą grupą "paskudnych" nurków (na pewno więcej niż trzech...) z Klubu Płetwonurków PASKUDA z Lublina, właśnie w tym terminie, więc prawdopodobnie grono zainteresowanych będzie większe, no i jakby kto chciał najbardziej znanego AZONA w Polsce jeszcze raz zobaczyć, tym razem po naprawie, to oczy wiście będzie.

W planach mamy nurkowanko w sobotę w dzień, wieczorem ognisko, nurkowanie nocne dla chętnych, w niedzielę wyjazd na nurkowanie do Zakrzówka.

Pozdrawiam

Mirek

_________________
Klub Płetwonurków "PASKUDA" przy Politechnice Lubelskiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 30-05-2008, 10:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Midzik, a macie juz plany noclegowe? Bo moze spotkanie testowe, ktore jest w fazie mocno poczatkujacej mogloby zintegrowac sie z Waszymi planami Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
midzik Płeć:Mężczyzna


Wiek: 55
Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 98
Skąd: Lublin
PostWysłany: 05-06-2008, 10:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o plany noclegowe naszej grupy, niestety muszę się przyznać, że trudno mi wyegzekwować deklaracje kolegów z klubu co do noclegu. Wiem o kilku osobach co się wybierają, ale ze względu na odległość terminu, nikt jeszcze nie chce robić deklaracji "pewnych" i rezerwować noclegu. A moim zdaniem to błąd.

Wiele głosów słyszałem akceptujących Sosinę, ale rezerwacji nikt jeszcze nie robił.

Zatem pozostaje chyba tylko czekać. Jedyne co jest pewne z naszej strony to termin 12-13 lipca i miejsce : Koparki sobota i Zakrzówek niedziela.

Być może "paskudni" koledzy i koleżanki czytający to forum odpowiedzą publicznie.


Pozdrawiam

Mirek

_________________
Klub Płetwonurków "PASKUDA" przy Politechnice Lubelskiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.