Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
co robicie z kasą podczas nurkowania??
Autor Wiadomość
worph Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 6
PostWysłany: 15-09-2009, 00:05   co robicie z kasą podczas nurkowania?? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam.

Przyjeżdżamy do Egiptowa, planowane nurki do 30m. Śpimy w najtańszym hotelu bez skrytki hotelowej. Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami mokrych skafandrów. Co robicie? Do stracenia kasa, paszport, bilet, dokumenty, klucz do pokoju itd. itp.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
sytiop Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: P2
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 106
Skąd: Katowice
PostWysłany: 15-09-2009, 02:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Często cenne rzeczy zostawialiśmy w pokoju, zamknięte np. w skrzynce peli z kłódkami. Kasę można też zostawić na plaży, ukrytą w ubraniach, w rożnych patentowych skrytkach podróżniczych, lub w czymś przypiętym na trwałe do ubrań, np. kłódką, tak, żeby ewentualna kradzież była ewidentna (kłódka urwana, skrytka rozwalona). Zwykle na miejsce nurkowe ktoś nas zawozi, często ktoś z obsługi czeka na nurkującą grupę (np. kierowcy), rzeczy są wtedy pod ich opieką. Można próbować zostawiać cenne rzeczy w bazie, która organizuje nurkowania. Także w knajpkach gdy są w miejscu nurkowań, wydaje się, że rzeczy są bezpieczne. Generalnie nie zdarzyło mi się by ktokolwiek dotknął czegoś mojego, a pieniądze jak najbardziej zostawały. Wydaje się, że turyści są chronieni przez osoby związane z ich obsługą, zwłaszcza w tych miejscach gdzie turystyka jest podstawą życia, a personel łatwy do zidentyfikowania (bazy, hotele, popularne miejsca nurkowe).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 15-09-2009, 09:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja mam kilka produktów pakcsafe sprawdzają się w tego typu sytuacjach

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
busi Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: wawa
PostWysłany: 15-09-2009, 09:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja swoje cenne rzeczy (paszporty, pieniądze, karty) zostawiałem w sejfie w Colonie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3096165
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.