Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam w PSAI
Autor Wiadomość
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 03-11-2009, 08:59   Witam w PSAI Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam Smile w dziale PSAI ... przy okazji pochwalę się że właśnie w ubiegłą sobotę zostałem instruktorem PSAI # 841 W programach treningowych prowadzonych przeze mnie znajdzie się unikalny program treningowy do głębszych nurkowań powietrznych . Program ten pozwala zapoznać się z następującymi zagadnieniami:

- konfiguracja sprzętu do nurkowań Extended Range

- planowanie nurkowań z dekompresją

- fizjologiczne i psychologiczne czynniki narkozy azotowej

- procedury bezpieczeństwa w nurkowaniach Extended Range


NARCOSIS MANAGEMENT DIVER - DEEP AIR PSAI (5 levels)

Level I (30 m)
Level II (40 m)
Level III (45 m)
Level IV (55 m)
Level V (61 m)

zapraszam na stronę PSAI PSAI POLSKA

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 03-11-2009, 09:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Czy mógłbyś opisać programy poszczególnych "Leveli"?
Jakie są wymagania aby przechodzić pomiędzy poszczególnymi?
Jaki jest cel tej części treningu (głębkie powietrze)?

Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 03-11-2009, 10:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek napisał/a:
Witaj.

Czy mógłbyś opisać programy poszczególnych "Leveli"?

Jestem w trasie aż do czwartku w nocy po czym o 4 rano w piątek muszę już ruszyć w trasę do Cave Country na Florydę a nie chce pisać z czapy. Jeżeli tylko znajdę sposób na dotarcie do materiałów to napiszę.

Wojtek napisał/a:

Jakie są wymagania aby przechodzić pomiędzy poszczególnymi?

aby przejść do na kolejny level należy ukończyć pomyślnie poprzedni. Levele można łączyć
w tkzw combo od strony finansowej wygląda to tak:
evel I + II – 600 PLN + manual 130 PLN + 120 PLN licencja
Level I + II + III – 800 PLN + manual 130 PLN + 120 PLN licencja
Level I + II + III + IV - 1000 PLN + manual 130 PLN + 120 PLN licencja
Level I + II + III + IV + V - 1200 PLN + manual 130 PLN + 120 PLN licencja


Wojtek napisał/a:
Witaj.
Jaki jest cel tej części treningu (głębkie powietrze)?


Narkoza czasami określana jest jako "ekstaza głębin" ponieważ jednym z jej symptomów jest euforia i beztroskie uczucie. Przyczyny jej powstawania nie jest wyjaśniona do końca. Wiemy że wzrost ciśnienia parcjalnego azotu w mózgu, spowodowany zwiększeniem głębokości wzmaga ten efekt. Kurs Narcosis Management zajmuje się Narkozą Azotową, która jest odmianą narkozy gazów obojętnych. Niektórzy ludzie twierdzą że wszystkie gazy mogą mieć działanie narkotyczne pod zwiększonym ciśnieniem, nawet gdy nie są sklasyfikowane jako obojętne dla naszego organizmu. Dlatego możemy używać terminu narkoza azotowa, narkoza gazowa, lub narkoza gazów obojętnych

Więc nie oznacza to tylko głębokich nurkowań na powietrzu, choć oczywiście program na takich właśnie się skupia.
Osobiście zainteresowałem się tym programem jeszcze jako nurek, miałem przyjemność uczestniczyć w realizacji kursu dla innych nurków na V level w Norwegii w 2008 w miejscowości BU To miejsce jest mam nadzieję dobrym przykładem ponieważ każdy kto tam był wie że albo nurkujesz na powietrzu albo ... łowisz ryby Mr. Green
Są tereny gdzie brak infrastruktury determinuje rodzaj gazu. W krajach rozwiniętych nurkowo wcale nie wygląda to inaczej od lat jeżdżę i nurkuję w Chorwacji korzystam z wielu baz zarówno tych o profilu tech jak i rec i z moich obserwacji oraz z rozmów z właścicielami tych baz wiem że tech to one są tylko po sezonie i tylko w czasie trwania kursów tech. Jest tak nie dlatego że tym bazom "się nie opłaca" wręcz odwrotnie. Jest tak bo występuje ABSOLUTNY brak zainteresowania mieszankami od strony samych nurków w tym również tych certyfikowanych w programach TECH ( w tej chwili kto nie ma adv nitrox czy NTMX lub choćby EAN diver? )
Statystyka jest druzgocząca pod tym względem dla nurkowań mieszankowych.
Sam osobiście obserwuję takie zjawisko:
Na łodzi nurkowej 50% nurków jest sprzętowo przygotowanych do nurkowań rec ... no i dobrze
49% nurków usprzętowiona do nurkowań tech ale nurkuje na powietrzu ( ?)
1% ( tylko ja) Sad nurków jest usprzętowiona do nurkowań tech i nurkuje z przygotowanymi miksami gazów dostosowanymi do planowanych już dzień wcześniej miejscówek i podanych przez bazę warunkami nurkowymi Wszystkie gazy oczywiście były dostępne w bazie "od ręki" bez fochów i za całkowicie normalną cenę ( Nautilus Jezera) . Tak jest najczęściej za granicą i tu najważniejsze wszyscy jak "jeden zespół" trzaskają nureczki w tym samym zakresie głębokości Mr. Green
W Polsce wcale nie wygląda lepiej
Zdarzają się takie sytuacje w których baza ogłasza promo cenę na Hel ( Robert Kalchert nad Hańczą) Na nabicie twina z mieszanką 30/30 zdecydowałem się ... ja Mr. Green
Nie wiem czy jeszcze ktokolwiek poza mną fakt jest taki że na łódce poza mną nikt nie miał miksu we flaszkach.
Więc ja widzę to tak: Empirycznie skoro na łódź nurkową jednorazowo pakowaliśmy 40 butli z tego 36 zawierały powietrze pomimo tego że 99% nurków była certyfikowana w IANTD, TDI, DSAT lub NAUI czy CMAS + Tech i tak jest od kilku lat przez całe moje cykle pobytowe ( średnio 16 dni) to wnioskuję że na mieszankach się szkoli ale nie nurkuje. Dla wyjaśnienia dopowiem że nie obserwuję zachowań nurków w celach prowadzenia loży szyderców ale wynika to z poszukiwań partnera nurkowego do przeprowadzenia kompatybilnego profilu nurkowego ... prawie zawsze bezskutecznie

Obserwuję że podobnie jest nad wszystkimi akwenami w Polsce dlatego
moim zdaniem w programach szkoleniowych prawie wszystkich organizacji brakuje programu NARCOSIS MANAGEMENT DIVER - DEEP AIR

NARCOSIS MANAGEMENT DIVER - DEEP AIR jest pierwszym szkoleniem w programie Extended Range i powinien być wstępem do dalszego nurkowego w kierunku advanced ean oraz tmx
Program NM nie promuje głębokich nurkowań na powietrzu jest też "okrojony" do 5 leveli ( 6 level 73 metrów nie jest dostępny i nie będzie w PSAI PL)

Tyle moich obserwacji i mojej opinii dla usprawiedliwienia dodam że właśnie na ich podstawie zdecydowałem się rozszerzyć swój warsztat i ofertę treningową o program PSAI oraz stanowią fundament moich szkoleń.

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Piotr Dusza Płeć:Mężczyzna
Duch


Stopień nurkowy: Instructor: Advanced
Wiek: 52
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 67
Skąd: Wawa
PostWysłany: 04-11-2009, 09:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć Adam,
Miło powitać Cię w zespole i gratuluję dobrego wyboru.

_________________
Piotr Dusza "Duch"
www.FROGMEN.pl
SDI/TDI Technical Training Facility #1003335


Instruktor: Advanced Wreck Diving, Trimix,
Oxy Equipment Service,
DPV, Solo Diving, SideMount Diving
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3254570
   
sskijop Płeć:Mężczyzna
Tomasz75

Stopień nurkowy: normoxic trimix
Ilość nurkowań rocznie: 100
Oznaczenie stage: tomasz
Wiek: 48
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 74
Skąd: elblag
PostWysłany: 28-10-2010, 07:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam ukonczony poziom 2. Program jest bardzo prosty i chodzi o wypelnienie tabliczki z partnerem. Problem w tym ze jedna osoba nawali reszta klapa a trzeba uwazac na czas wiec dobrze jest zrobic z partnerem pare wind:)

_________________
www.balticdive.pl
http://www.balticdive.pl/o-mnie.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
10332584
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.