Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
LSD i Mini LSD - Ważne aktualizacje !
Autor Wiadomość
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 14-03-2011, 01:00   LSD i Mini LSD - Ważne aktualizacje ! Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ponieważ zainteresowanie LSD okazało sie bardzo duże
(ciekawe dlaczego Twisted Evil )
Postanowiłem założyć nowy temat i dostosować moje plany do waszych potrzeb.
TU PIERWOTNY TEMAT

___________________________________________________________________

Po pierwsze
Dzięki Alicji (dzięki Alicja Smile ) już usunąłem niedoróbę przesuwając klucz pazurkowy na skraj blachy.
Uzyskujemy większą dźwignię potrzebną gdy pokrywa jest jakby nieco "przyrośnięta" do korpusu.
Automatycznie nico zmieniła się cała prawa strona.
Klucz stracił otworek dla sznureczka. Można sznureczek przewlec przez otwór kwadratowy nie stosując klucza "din-int" lub poprzez szczelinę. Mam nadzieję, że nie jest to wielki kłopot ale nie widzę miejsca na ten otworek.
Jest to obecnie wersja domyślna dla wszystkich, także tych, którzy już zamówili.



___________________________________________________________________

Po drugie
Powstał ponownie klucz mały, nazwijmy go roboczo
MINI LSD Smile
Z założenia ma służyć osobom nie planującym "serwisów polowych" a jedynie doraźną pomoc "z wężami" itp.
Dzięki równej jednej z krawędzi będzie znacznie milszy dla dłoni.
Co stracił?
Klucze: pazurkowy, do inflatora, do gałki zaworu, do wrzecionka zaworu, do motylka twinsetu.
Ma wygodniej umieszczone "inbusy" do zaślepek.
Wymiary ~147 x 39 x 3 mm.
Wymaga mniej szlifowania: tylko śrubokręt do 2-st Apeksa i "moneta".



___________________________________________________________________

Porównanie obu kluczy


___________________________________________________________________

Po trzecie
Zmianie ulegają terminy.


Jest Was tak wielu, że zdecydowałem najpierw wykonać po kluczu dla siebie i spróbować je zniszczyć.
Jeśli zaakceptuję je do dalszego testowania przez Was - puszczam serię.
Jeśli nie - dyskutujemy nad poprawkami.

W związku z tym wszystko przesunie się w czasie o kilka dni, na oko 7-10.
W szczególności wersja surowa.
Być może opóźnienie wersji obrobionych będzie mniejsze.


Termin "załapania się" na pierwszą serię przesuwam do 2011.03.15 godzina 10:00 (wtorkowe przedpołudnie). Do tej pory mają szansę zamówienia "pilne".


___________________________________________________________________

Po czwarte
Jestem elastyczny i otwarty


1. Jeśli Ci się spieszy, chcesz wersję surową - napisz do mnie:
PILNE
a wtedy puszczam twój klucz(e) w pierwszej serii i wysyłam.


2.
Jeśli chcesz zmienić LSD na MINI LSD - napisz do mnie
ZMIANA NA MINI


3.
Jeśli chcesz kupić oba klucze - napisz do mnie:
LSD + MINI LSD

4.
Możesz połączyć punkty 1, 2 i 3 i zamówić co chcesz w wersji pilnej, oczywiście stan surowy.


5.
Bardzo proszę - zaznaczaj zamawiając jaką chcesz wersję:
LSD
MINI LSD
SUROWY
OBROBIONY
OBROBIONY + DIN

Dołącz adres lub chociaż telefon jeśli chcesz odebrać osobiście.


Dopytywanie każdego o te same szczegóły staje się dość czasochłonne.


6.
Póki co po prostu zbieram zgłoszenia.
Dalsze info o płatności sam wyślę do wszystkich w późniejszym czasie.


7.
Pisz do mnie, proszę, nie PW ale na e-mail:
tomasz . stryjecki @ gmail . com (pousuwaj spacje)
To mi bardzo ułatwia segregowanie i odpisywanie.
Załącz informacje, o które proszę powyżej i dołącz nick z forum jeśli pisałeś wcześniej PW.

8.
Termin przyjmowania zgłoszeń przesuwam o kolejne kilka dni.
Nie umiem powiedzieć do kiedy ale nie więcej niż tydzień.
Może się okazać, że zamknę listę niespodziewanie.
Zrobię to niezwłocznie po osobistych próbach zepsucia klucza, o ile wypadną obiecująco.


9. Ceny i koszty.
LSD obrobiony - 35 zł
LSD stan surowy - 30 zł
Mini LSD obrobiony - 32 zł
Mini LSD stan surowy - 30 zł
Dodatek "din-int" - 10 zł
Wysyłka listem piorytetowym ~5 zł
Koperta bąbelkowa ~1-2zł



10.
Jakie są zalety "stanu surowego"?
- dostaniesz klucz znacznie szybciej
- będziesz mógł samodzielnie go dopieścić aby był ładny
(ja będę szlifował mając na względzie głównie "pasowanie do zadania" a nie elegancję)
- sam zmierzysz (jeśli tak postanowisz) miejsca, w których twój klucz będzie pracował i zadedykujesz jego rozmiary do swojego sprzętu. Ja szlifuję opierając się na tym, co ja mam w domu. Oczywiście dołączę do stanu surowego opis co i do jakiej grubości podszlifować.



11. Wciąż otwarta jest kwestia rozwoju i nanoszenia poprawek na projekt.
Pisz śmiało Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 14-03-2011, 02:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno:
Jeśli chciał(a) byś klucz specjalnie pod swoje oczekiwania - pisz śmiało.

Może wolisz komplet dwóch aby 17,0 i 17,4 były na oddzielnych blachach do łatwego odkręcenia węża od 2-st Apeksa ?

Może chcesz oddzielnie klucz pazurkowy do trzymania w szufladzie?
A może jakiś inny pomysł, nie koniecznie nurkowy...?

Pisz emaile, będę starał się sprostać.
Nie w tym wątku bo straci klarowność.
Jak dojdziemy do czegoś ciekawego to założę następny wątek.

Póki co niezmienny pozostaje materiał: stal 316L o grubości 3 mm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16-03-2011, 22:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Krzysiek Wnorowski zaproponował dodanie odpowiednika poniższego klucza:



Jest to końcówka do wykręcania zaworka blokującego wypływ gazu z węża zasilającego inflator lub suchy skafander.

Po pierwsze chciał bym zapytać was o zdanie czy warto dodawać taki klucz?
Konsekwencje negatywne poniżej. Czy często i jak wielu z Was zetknęło się z problemem wymagającym użycia tego klucza?

Możliwości wykonania w LSD
Nie wpadłem na pomysł jak skutecznie wyciąć odpowiednie widełki w blasze 3mm. Brakuje grubości...

Ale wycinając otwór 6x6mm można, tak jak dodatek "din-int", wykonać "dodatek inflatorowy". Trzeba śrubę zamkową M6 pozbawić gwintu na ostatnich 10 mm (tokarz), nawiercić centryczny otworek (tokarz?) i wykonać rozcięcie (piłka/pilniczek). No i włożyć i zabezpieczyć nakrętką.

O ile "din-int" może być rozwiązaniem niewystarczającym (zapieczona pestka nie puści za to puści klej lub ukręci się śruba M5) o tyle ta końcówka dobrze wykonana (tokarz) będzie niezawodna.
Wady: koszt i bycie elementem wystającym (przechowywanie, praca).

Póki co ja nie próbuję wyciągać wniosków (choć wstawienie drugiego otworu kwadratowego powinno się udać). Pytam Was o zdanie... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Konrad Dubiel Płeć:Mężczyzna
złomiarz


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1326
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 17-03-2011, 10:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
Jest to końcówka do wykręcania zaworka blokującego wypływ gazu z węża zasilającego inflator lub suchy skafander.

Po pierwsze chciał bym zapytać was o zdanie czy warto dodawać taki klucz?
Konsekwencje negatywne poniżej. Czy często i jak wielu z Was zetknęło się z problemem wymagającym użycia tego klucza?


To jest zwykły śrubokręt do wentyli, do nabycia bez problemu.

Z racji materiału z którego wykonany ma być LSD i jego kształtu chyba trzeba ograniczyć się do różnych kluczy płaskich, a śrubokręty, kombinerki, inbusy, itp zostawić w spokoju.
Tak IMHO oczywiście.

_________________
http://www.youtube.com/KonradDubiel
http://www.vimeo.com/user390685
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bartek T. Płeć:Mężczyzna


Wiek: 42
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 13
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 17-03-2011, 16:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Konrad Dubiel napisał/a:
TomS napisał/a:
Jest to końcówka do wykręcania zaworka blokującego wypływ gazu z węża zasilającego inflator lub suchy skafander.

Po pierwsze chciał bym zapytać was o zdanie czy warto dodawać taki klucz?
Konsekwencje negatywne poniżej. Czy często i jak wielu z Was zetknęło się z problemem wymagającym użycia tego klucza?


To jest zwykły śrubokręt do wentyli, do nabycia bez problemu.

Z racji materiału z którego wykonany ma być LSD i jego kształtu chyba trzeba ograniczyć się do różnych kluczy płaskich, a śrubokręty, kombinerki, inbusy, itp zostawić w spokoju.
Tak IMHO oczywiście.


j.w
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 17-03-2011, 17:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Konrad Dubiel napisał/a:
To jest zwykły śrubokręt do wentyli, do nabycia bez problemu.

Równie dobrze można powiedzieć, że taki zestaw kluczy jest zbędny bo jeden nastawny załatwia wszystko.

Wg mnie główną zaletą LSD jest posiadanie wszystkich potrzebnych narzędzi w jednym.

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
piotrek_n Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: adv. TMX
Stopień instruktorski: -
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 70
Skąd: wlkp
PostWysłany: 17-03-2011, 19:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Plotek napisał/a:
Wg mnie główną zaletą LSD jest posiadanie wszystkich potrzebnych narzędzi w jednym.


teoretycznie tak, ale "co za duzo to nie zdrowo" i z góry ostrzegam przed nadinterpretacją tego powiedzenia "Co za dużo to w sam raz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 17-03-2011, 20:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak, tego się spodziewalem Wink
Plotek napisał/a:
Wg mnie główną zaletą LSD jest posiadanie wszystkich potrzebnych narzędzi w jednym.
piotrek_n napisał/a:
ostrzegam przed nadinterpretacją tego powiedzenia "Co za dużo to w sam raz"
Nie sposób jednym kluczem zaspokoić potrzeby wszystkich nurków.

Dlatego do rodzinki dołączyłem zestaw
LSDuo
Wink

Wady:
- wyższa cena (bo dwa)
- większy ciężar
- kłopotliwy jeśli chce się zabierać pod wodę (bo dwa)

Zalety:
- wygodniejszy w pracy (jedna z krawędzi jest prosta i nie uwiera w dłoń)
- można jednocześnie zastosować 17 i 17,4 (odkręcanie węża z przytrzymaniem 2-st)
- miejsce zarówno na "din-int" jak i rozważany "zaworkowy" (dwa otwory kwadratowe)
- brak otwieracza Wink

UWAGA, BŁĄD w opisie: poniżej, na górze jest hex 5mm a nie 6 mm Smile



Nieco starszą wersję puściłem do wycięcia (1 komplet) więc za kilka dni opowiem jak się to spisuje "w dłoni".
Tymczasem, oczywiście, uradowani zwolennicy wersji "LSDuo" mogą pisać do mnie o zmianie swojej decyzji Twisted Evil

Z gorących informacji - real-foto już około środy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Konrad Dubiel Płeć:Mężczyzna
złomiarz


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1326
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 17-03-2011, 21:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Plotek napisał/a:
taki zestaw kluczy jest zbędny bo jeden nastawny załatwia wszystko.


Klucz nastawny nie ma otwieracza do piwa więc odpada już na starcie Wink

Plotek napisał/a:
Wg mnie główną zaletą LSD jest posiadanie wszystkich potrzebnych narzędzi w jednym.


Zgadza się, ale niektórych narzędzi nie da się wyciąć z arkusza blachy.

_________________
http://www.youtube.com/KonradDubiel
http://www.vimeo.com/user390685
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 18-03-2011, 00:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zgadza się, ale niektórych narzędzi nie da się wyciąć z arkusza blachy.


To prawda, ale zawsze można trochę pokombinować np ze spawaniem lub zgrzewaniem Smile

Konrad Dubiel napisał/a:
Klucz nastawny nie ma otwieracza do piwa więc odpada już na starcie

Sposób na otworzenie piwa zawsze się znajdzie ale zgadzam że jest to ważne narzędzie Smile

Ciekawe jak wyjdzie test klucza do I stopnia, bo wydaje mi się, że jest to najsłabszy punkt tej konstrukcji. Narzędzia typu LSD z założenia są mało poręczne i z pewnością nie mogą służyć np. do wykonania serwisu AO, a jedynie pomóc rozwiązać doraźne problemy na nurkowisku lub ewentualnie pod wodą, jednak nie wyobrażam sobie prostej naprawy I stopnia możliwej do wykonania na nurkowisku ?

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 18-03-2011, 00:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Plotek napisał/a:
ekawe jak wyjdzie test klucza do I stopnia, bo wydaje mi się, że jest to najsłabszy punkt tej konstrukcji. Narzędzia typu LSD z założenia są mało poręczne i z pewnością nie mogą służyć np. do wykonania serwisu AO, a jedynie pomóc rozwiązać doraźne problemy na nurkowisku lub ewentualnie pod wodą, jednak nie wyobrażam sobie prostej naprawy I stopnia możliwej do wykonania na nurkowisku ?

Niektórzy po prostu lubią mieć coś, co nie koniecznie będzie kiedykolwiek używane Smile.
Konieczność otwierania suchej komory nie występuje w czasie nurkowania bez względu na zakres uszkodzeń jakie ewentualnie mogą wystąpić nawet po zderzeniu nurka z łodzią podwodną. Konieczność otwierania komory średniego ciśnienia jest jeszcze mniejsza. Hak klucza nie powinien mieć ostrych/źle dopasowanych do gniazd automatu krawędzi -> źle dopasowany klucz = konieczność wymiany korpusu automatu.

Przy okazji klucz do wentyli: jeżeli tylko wentyl nie jest zapieczony (nie wykręcany przez ostatnie 43lata Wink ), to można go wykręcić dwoma, małymi, płaskimi śrubokrętami. Jeżeli taki klucz miałby mieć zastosowanie, to można go zrobić w formie końcówki wyglądającej jak dwa małe "płaskowniki" obejmujące wentyl. Na kilka tysięcy nurkowań zdarzyły mi się 2 czy 3 awarie wymagające użycia takiego klucza.

Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 18-03-2011, 00:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Hak klucza nie powinien mieć ostrych/źle dopasowanych do gniazd automatu krawędzi -> źle dopasowany klucz = konieczność wymiany korpusu automatu.
Z punktu widzenia kultury serwisowej zgoda 100% ale czemu użyłeś słów "konieczność" i "korpus"?
Ten klucz nie dotyka korpusu.
Ewentualne ślady nagniecione wewnątrz otworka nie powinny mieć znaczenia ani dla jakości pracy ani bezpieczeństwa.

Oczywiście nie bronię klucza pazurkowego, dodałem go "na życzenie" i jakoś się "przyjął".
Zajmuje sporo miejsca na kluczu, które można by inaczej zagospodarować, może bardziej praktycznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
rossol Płeć:Mężczyzna
rosół może być z wielu kur ale nie skur-wielu


Wiek: 57
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 130
Skąd: Gorzów wlkp.
PostWysłany: 18-03-2011, 00:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:

Wady:


- kłopotliwy jeśli chce się zabierać pod wodę (bo dwa)

Zalety:

- brak otwieracza Wink


Planujecie zabierać te klucze pod wodę ? W jakim celu? Czy ktoś myśli o usuwaniu awarii wycieku gazu w ciemności na 40 metrach, trzymając trym,latarkę ,nerwy na wodzy swoje i partnera ? I jeszcze kontrolując wskazania manometru czy nam starczy ??? wolne żarty
Sam pomysł LSD jest fajny.Mamy zawsze pod ręką co nam potrzeba,ale żeby z tym pływać ? Rolling Eyes

temat piwo: jak jest więcej niż jedna butelka to zaprawieni nurkowie zawsze otworzą piwko o piwko.Gorzej jak zostanie ostatnia a zębów brak ..... Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 18-03-2011, 00:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
Z punktu widzenia kultury serwisowej zgoda 100% ale czemu użyłeś słów "konieczność" i "korpus"?
Ten klucz nie dotyka korpusu.

Masz rację - myśląc o suchej komorze napisałem korpus, a tak zwykle traktuje się największy element pierwszego stopnia. Miałem na myśli suchą komorę i nakrętkę dociskającą jej uszczelnienie zwanej potocznie pokrywą.

Użycie słowa "konieczność" ma w założeniu chronić nieświadomego klucznika przed nieumiejętnym użyciem prostokątnego haka klucza wkładanego w okrągły otwór automatu.
Ilość poprawek jakie wykonuję w serwisie po próbach odkręcenia samej tylko pokrywy suchej komory jest o wiele za duża. Powód? "Próbowałem odkręcić to kluczem hakowym bardzo podobnym do oryginalnego".
TomS napisał/a:
dodałem go "na życzenie" i jakoś się "przyjął".

hm... jakoś nie wiem jak to skomentować Confused .
TomS napisał/a:
Zajmuje sporo miejsca na kluczu, które można by inaczej zagospodarować, może bardziej praktycznie.

salut

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 18-03-2011, 01:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
dwa małe "płaskowniki" obejmujące wentyl
Właśnie w tym kłopocik, że musiały by być relatywnie długie a o małym przekroju. Skutek: kaleczą okolicę i łatwo je pogiąć.



rossol napisał/a:
ale żeby z tym pływać ?
A to akurat był jeden z postulatów wstępnych i od tego niejako wywodzi się nazwa. Na lądzie zagrożone jest nurkowanie a nie życie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.