Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Spotkanie z Moniką i Piotrem - Projekt Morpheus.
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-11-2014, 12:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

1. Piotr Głoskowski
2. Monika Brzózka
3. Piotr (ten od soku)
4. Wojtek Filip
5. Michał
6. Andrzej Barnat
7. Przemek Maliszewski
8. Andy Piekarski
9. Adam Jaworski

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Sebastian Budek Płeć:Mężczyzna
sebek

Stopień nurkowy: jest
Oznaczenie stage: sebek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 46
Skąd: Polska
PostWysłany: 08-11-2014, 17:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

1. Piotr Głoskowski
2. Monika Brzózka
3. Piotr (ten od soku)
4. Wojtek Filip
5. Michał
6. Andrzej Barnat
7. Przemek Maliszewski
8. Andy Piekarski
9. Adam Jaworski
10. Sebastian Budek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Maciej Lewandowski Płeć:Mężczyzna
Lewy


Stopień nurkowy: GUE Fundamentals
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 210
Skąd: Piaseczno
PostWysłany: 16-11-2014, 22:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

1. Piotr Głoskowski
2. Monika Brzózka
3. Piotr (ten od soku)
4. Wojtek Filip
5. Michał
6. Andrzej Barnat
7. Przemek Maliszewski
8. Andy Piekarski
9. Adam Jaworski
10. Sebastian Budek
11. Maciek Lewandowski

_________________
Lewy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 21-11-2014, 07:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Halo halo...

...a spotkanie dzisiaj wieczorem Smile .

Do zobaczenia,
Wojtek


PS.
Słyszałem, że na tą okazję, Monika pomalowała pazury specjalnym lakierem z wzorkiem w jaskinie Shocked .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 21-11-2014, 07:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monika, wez moj kaptur, bo ja Twoj wlasnie pakuje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Cichy Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: IANTD Tech Cave
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 59
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 21-11-2014, 13:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

niestety muszę wykreślić się z listy.

1. Piotr Głoskowski
2. Monika Brzózka
3. Piotr (ten od soku)
4. Wojtek Filip
5. Michał Sad OUT
6. Andrzej Barnat
7. Przemek Maliszewski
8. Andy Piekarski
9. Adam Jaworski
10. Sebastian Budek
11. Maciek Lewandowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
bpiotrek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 965
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 22-11-2014, 12:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kto nie był niech żałuje Smile

Monika, Piotr - wyszło świetne spotkanie. Mimo, że jestem miłośnikiem złomu w wodzie, to jesteście kolejnymi osobami skutecznie przekonującymi do nurkowania w dziurach blackeye Szczególnie cenne, że macie trochę inny punkt widzenia na całośc i doświadczenia Wink Było super!

Poza tym, dobrze dowiedzieć się, że nie trzeba być Starnasiem czy Nuno Gomesem, żeby brać udział w wyprawach odkrywających jaskinie Cool

Mam wrażenie, że w Morpheusie zaczęło działać coś co miało dziać się w projekcie BUR: Nurkowie o różnych stopniach zaawansowania robią bardzo konkretne i pożyteczne rzeczy po wodą mając dużo radochy bounce W dodatku na światowym poziomie cyclops

Mam nadzieję, że pierwsze spotkanie Morpheusa nie będzie ostatnim Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 56
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 22-11-2014, 19:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że było fajnie. Sam dotarłem do domu koło 1szej a.m. Smile
Do zobaczenia, mam nadzieję, w Cro. Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Maciej Lewandowski Płeć:Mężczyzna
Lewy


Stopień nurkowy: GUE Fundamentals
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 210
Skąd: Piaseczno
PostWysłany: 23-11-2014, 10:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Było nie fajnie tylko ŚWIETNIE! Bardzo dziękuję. 👌

_________________
Lewy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Brzózka Płeć:Kobieta
mów mi Mo


Stopień nurkowy: Full Cave, GUE T1
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN SPTSLV
Pomogła: 3 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 445
Skąd: stolica i okolica
PostWysłany: 23-11-2014, 10:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że się nie nudziliście bo szczerze mówiąc bardzo się obawiałam, że opowiadanie o mierzeniu studni głębokiej na niespełna 30m albo mrożące krew w żyłach story o przedzieraniu się przez zasieki z wodnej kapusty czy improwizacja w zakresie adaptacji roweru wodnego na katamaran techniczny. Owszem bywało i zabawnie, i irytującą, i po prostu fajnie. Trzeba zawsze mieć na uwadze fakt, że Morpheus to projekt amatorski i unikalny ze względu na fakt osadzenia w tym konkretnym tyglu narodowościowym. Nie ma 'manuala' jak takie coś prowadzić więc działamy metodą prób i błędów. I to ma swój urok Smile
bpiotrek napisał/a:
Szczególnie cenne, że macie trochę inny punkt widzenia na całośc i doświadczenia Wink

Zaryzykuję twierdzenie, że każdy kto uczestniczył w którejkolwiek edycji ma zupełnie inne wrażenia i wspomnienia ale bezapelacyjnie warto doświadczyć na własnej skórze jak to jest.
bpiotrek napisał/a:
Mam wrażenie, że w Morpheusie zaczęło działać coś co miało dziać się w projekcie BUR: Nurkowie o różnych stopniach zaawansowania robią bardzo konkretne i pożyteczne rzeczy po wodą mając dużo radochy bounce

Ciekawe, że o tym piszesz Piotrek. Zanim trafiłam na Morpheusa pierwszym projektem w o którym się dowiedziałam był właśnie BUR. I chociaż - dla odmiany - nie jestem fanem żelastwa ale właśnie aspekt 'robienia czegoś pod wodą' uznałam za możliwość ćwiczenia obsługi rzeczy różnych od kołowrotka począwszy, przez zapiski w notesie po pomiary czy zdjęcia.
Podstawą jest mimo wszystko zaangażowanie - bez tego zawsze jest coś innego do zrobienia i jakiś poziom niechcenia. A ci, którzy złapali morpheusowego bakcyla o brak zaangażowania nie mogą być posądzeni. Co ciekawe środowisko holenderskie to kilkanaście zespołów tylko czekających na sygnał żeby przybyć. U nas, pomimo, że mamy na pokładzie głównego logistyka w osobie Wojtka nie udało się jeszcze stworzyć takiej kolejki chętnych. Ale ponieważ rozwijamy się i jaskiniowo, i nurkowo (treningi, kursy) to w przyszłym roku dodamy polski akcent w projekcie. Czego sobie i wszystkim zainteresowanym życzę Smile

pozdrawiam i dziękuję przybyłym,
Mo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 24-11-2014, 12:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Super, że Monika z Piotrem dograli całość i udało nam się spotkać.
Takie spotkanie nie tylko jest ciekawe samo w sobie, ale pozwala na całkiem inny odbiór tego co robimy.
Zazwyczaj koncentruję się na zadaniach, które przygotowujemy na każdy wyjazd i jakoś nie przyszło mi do głowy, że można je odbierać na tak wiele sposobów.
W czasie Morpheus'a sporo się dzieje i prawdę powiedziawszy o ciekawych detalach dowiaduję się dużo później, a Monika z Piotrem byli tego najlepszym przykładem Smile .
Opowiadali np. o tym samym człowieku i gdyby nie mówili kto to jest, to powiedziałbym, że każdy przedstawia 2 różne osoby - tymczasem... Cool .

Sam projekt ma masę zabawnych sytuacji. Kiedy siedząc w "centrali" (stolik w lokalnej knajpie u Ivana Wink ) dowiedziałem się, że nurkowania związane z filmowaniem odnalezionego klasztoru ruszają z kopyta, bo mamy katamaran dla 6 nurków tech, więc zamiast przebijać się przez górzysty teren samochodami, możemy podpłynąć od strony sztucznego jeziora - spokojnie zająłem się kolejną sprawą.
Tymczasem Piotr dostał do dyspozycji coś na kształt 2 kajaków połączonych ze sobą silnikiem...
Trzeba było posłuchać opowieści Piotra, żeby zrozumieć, że przygoda może zaatakować w każdej chwili Twisted Evil .
Równie ciekawie słucha się o przygodach Moniki szukającej wejść do jaskiń w dnie morskim:
"Pojechaliśmy z Mauri nad morze, a on dał mi skuter i powiedział: płyniemy tam! - tyle, że ja pierwszy raz na oczy widziałam z bliska skuter... Shocked "

Takich historii zebrała się całkiem spora kupka Smile, ale o nich pewnie na kolejnych spotkaniach ze zwykłymi/niezwykłymi nurkami.
W kwietniu zaczynamy prace jeszcze dalej na północ niż ostatnio - już teraz jestem ciekaw co z tego wyniknie.


Monika, Piotr - dziękuję za fajne spotkanie salut .




Do zobaczenia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.