Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Trening 13-14.08 szukam partnura
Autor Wiadomość
bpiotrek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 965
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 01-08-2016, 20:43   Trening 13-14.08 szukam partnura Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przygotowując się do fundów szukam partnura na weekendowy trening.

Niestety z ekipą kursową już się nie uda spotkać przed kursem (choć 2 weekendy udało się poćwiczyć Razz ), a ja chętnie jeszcze bym się zanurzył.


Osoba chętna do powiszenia w wodzie 1-2h dziennie w sobotę i niedzielę poszukiwana.
Ewentualnie jakoś w tygodniu też dałoby radę.

Program dowolny, bo każdy może ćwiczyć swoje. Stopień też dowolny, byle byłaby chęć.
Podstawa to wzajemna asekuracja.
Plan to platforma i okolice, pewnie nie głębiej niż 8 m Mr. Green

Jak jest chętna osoba z GUE lub myśląca o tym to jeszcze lepiej cyclops

Biorę pod uwagę nurkowiska blisko Warszawy (blisko znaczy pewnie z dojazdem do 3h Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marek Bylicki Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: AdvEANx
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: NFz,DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 36
Skąd: CBR
PostWysłany: 05-08-2016, 10:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć Piotr
Jak masz ochotę to zapraszam nad jez.Orłowskie,termin do ustalenia.

Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
bpiotrek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 965
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 06-08-2016, 18:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzięki, zaraz odzywam się na priv.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sebastian Zieliński Płeć:Mężczyzna
Sebiriusz

Stopień nurkowy: P3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 233
Skąd: Płock
PostWysłany: 07-08-2016, 16:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A kiedy będziecie na Orłowskim?
Moze byśmy zrobili nura w trzyosobowym zespole?
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marek Bylicki Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: AdvEANx
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: NFz,DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 36
Skąd: CBR
PostWysłany: 08-08-2016, 08:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

PW poszedł Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 08-08-2016, 09:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sebastian Zieliński napisał/a:
A kiedy będziecie na Orłowskim?
Moze byśmy zrobili nura w trzyosobowym zespole?


Piotrek, nie chcę Cię martwić, ale to nie zadziała Sad Posłuchaj rady starszego kolegi, bo już tam byłem Smile

Jeżeli masz zamiar umawiać się na jakieś treningi, nie mieszaj tego z nurkowaniami przy okazji - to nie wychodzi. W szczególności nie działają następujące wersje:

- "to będziesz puszczać sobie te bojki a jak skończysz i starczy gazu, to potem skoczymy jeszcze pooglądać ściankę"
- "popłyniemy tam do zatopionego kibla wzdłuż poręczówki no i przy okazji poćwiczysz sobie kraulem"
- "porobisz sobie to zakręcanie zaworów po swojemu a ja jeszcze ci potem pokażę, jak mi instruktor pokazał, że można to robić inaczej"
- "no i wtedy ty sobie powisisz i porobisz pływalność na tych sześciu metrach a my skoczymy do zatopionej żaglówki za pół godzinki po ciebie wrócimy"

Jest też kilka innych wersji, które nie działają - nie wypisuję, bo życie jest bardzo kreatywne.


Jak chcesz to zrobić dobrze - żeby trening coś dał i żebyś jednocześnie nie miał wyrzutów sumienia, że ktoś ci towarzyszył i się wynudził jak mops - napisz najlepiej, co chcesz robić. Tak, żeby było jasne, że masz zamiar przez półtorej godziny puszczać bojki a druga osoba ma po prostu wisieć i te już puszczone ci ściągać z powierzchni, klarować i podawać - i tyle. A drugi nurek, że zamierzasz w zasadzie wisieć przez 45 minut w toni i nic nie robić, poza podawaniem gazu po kolei na 6, 5, 4, 3... itp, no ewentualnie to pójdzie na zmianę i raz będziesz dawać automat a raz partnerowi trzymać jego. W ten sposób jest jasna sprawa, kto się na co pisze i nikt cię nie będzie odciągać od robienia tego, po co przyjechałeś.

Pokusa, żeby sobie poza ćwiczeniami porobić jeszcze dodatkowo fajne nurki jest duża, ale - z mojego doświadczenia - ćwiczenia źle na tym wychodzą Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marek Bylicki Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: AdvEANx
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: NFz,DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 36
Skąd: CBR
PostWysłany: 08-08-2016, 13:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No wiesz.... przy okazji ...
Właśnie dlatego odpisałem bo nie ma z kim powisieć/ porzeźbić / pokręcić / przećwiczyć - choćby basic 5.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 08-08-2016, 13:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
bpiotrek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 965
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-08-2016, 20:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sebastian,

Będę nad Orłowskim na pewno w sobotę. Mogę zostać na niedzielę - no problem.

Adam mnie ubiegł, ale plan był ściśle treningowy Smile Jeśli jest to dla Ciebie ok to na pewno wpadaj w niedzielę lub również w sobotę, jeśli Marek się zgodzi.

Plan jest dokładnie taki: czas nura dzielimy na pół i każdy ćwiczy swoje, a drugi jest asystentem - dawcą powietrza, odnośnikiem głębokości, podawaczem bojki czy kamero-nagrywaczem, a przede wszystkim asekuracją. Plan oczywiście ustalamy na brzegu Razz

To ma być najnudniejszy nurek dekady, ale jednocześnie może być najbardziej wyczerpujący. Nie zawsze potem jest siła na powtórkę, bo zakładam minimum 1h ostrej jazdy Twisted Evil
Kto zobaczy szczupaka ten stawia rurki z kremem partnurowi, bo to znaczy, że patrzył nie tam gdzie trzeba pirat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sebastian Zieliński Płeć:Mężczyzna
Sebiriusz

Stopień nurkowy: P3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 233
Skąd: Płock
PostWysłany: 08-08-2016, 21:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No i gitara Smile zasadniczo to mam z kim rozglądać się pod wodą. Nie mam z kim wisieć i "nic" nie robić.
Jak wolisz - trójka czy dwójka? Tzn. sobota czy niedziela?
Ja we wtorek lub środę będę wiedział jak stoję z weekendem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
bpiotrek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 965
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15-08-2016, 12:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No i wyszło super!
Dziękuję panowie salut

Dwa dni intensywnego treningu i dodatkowy plus dla mnie - poznałem pozytywnie nastawionych nurków i całkiem fajną bazę niedaleko Warszawy.

W moim wykonaniu był Basic5 i V-drille do znudzenia. W końcu zaczynam być zadowolony z ćwiczeń z maską cheers (a raczej bez maski Smile.

Marek i Sebastian też ostro działali przy czym Sebastian ma zacięcie i potem ćwiczenia robił bez maski i płetw Rolling Eyes

Jako ilustracja, że nie było miękko:



Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sebastian Zieliński Płeć:Mężczyzna
Sebiriusz

Stopień nurkowy: P3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 233
Skąd: Płock
PostWysłany: 15-08-2016, 18:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzięki Piotr za porcję niesamowitej zabawy Smile
Niedzielny nurek był dla mnie rekordowy.
Tak jak rozmawialiśmy wcześniej złoto za 2,20 pod wodą i kolejna klasyfikacja medalowa (zaleciało Rio Razz ) najkrótszy dystans przebyty na nurkowaniu Mr. Green

Adam Jaworski napisał/a:
- "porobisz sobie to zakręcanie zaworów po swojemu a ja jeszcze ci potem pokażę, jak mi instruktor pokazał, że można to robić inaczej"

prorok jakiś czy co?
cyclops
Faktycznie nasze zawory kręciły się inaczej. Zastanawia mnie która wersja jest lepsza.
W mojej (w skrócie):
1 - zakręcam separator
2 - zakręcam prawy (opróżniam i przechodzę na zapas)
3 - odkręcam prawy
4 - zakręcam lewy (opróżniam i przechodzę na główny)
5 - odkręcam lewy
6 - odkręcam separator
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 15-08-2016, 18:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sebastian Zieliński napisał/a:
prorok jakiś czy co?


Oh gdyby tak prosto zostawało się prorokiem Wink Wink

Sebastian Zieliński napisał/a:
Faktycznie nasze zawory kręciły się inaczej. Zastanawia mnie która wersja jest lepsza.


No to na pierwszy ogień:

http://www.divetrek.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8607&highlight=vdrill
http://www.divetrek.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2022&highlight=vdrill
http://www.divetrek.com.pl/forum/viewtopic.php?t=708&highlight=vdrill

a potem jeszcze co najmniej kilka tematów na forum.

_________________
Nie bywam usatysfakcjonowana rozumieniem czegokolwiek, ponieważ wiem, że moja zdolność pojmowania może być jedynie nieskończenie małym ułamkiem tego, co chciałabym zrozumieć. (Ada Lovelace; 1815-1852)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sebastian Zieliński Płeć:Mężczyzna
Sebiriusz

Stopień nurkowy: P3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 233
Skąd: Płock
PostWysłany: 16-08-2016, 08:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem i jedyne co wywnioskowałem to to że "każda" metoda jest dobra jezeli wiemy po co ją robimy i gdzie mamy co podłączone alien
Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 16-08-2016, 16:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sebastian Zieliński napisał/a:
Przeczytałem i jedyne co wywnioskowałem to to że "każda" metoda jest dobra jezeli wiemy po co ją robimy i gdzie mamy co podłączone


Smile im szybciej to przyjmiesz jako jedyny możliwy wniosek, tym mniej czasu stracisz na internetowe dyskusje o wyższości Świąt Wielkanocy nad Świętami Bożego Narodzenia.

Zwykle nie ma jedynego akceptowanego przez wszystkich wniosku.

_________________
Nie bywam usatysfakcjonowana rozumieniem czegokolwiek, ponieważ wiem, że moja zdolność pojmowania może być jedynie nieskończenie małym ułamkiem tego, co chciałabym zrozumieć. (Ada Lovelace; 1815-1852)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.