Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Szukam inspiracji
Autor Wiadomość
Robert Witek Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Ext. Range
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN
Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 40
Skąd: Gliwice
PostWysłany: 01-02-2019, 07:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sławek
Naprawdę?
Naprawdę, jedyny wniosek jaki przyszedł Ci do głowy po lekturze moich: szczerych, trochę frajerskich w dzisiejszych czasach, polemicznych i problemowych wynurzeniach jaki przyszedł Ci do głowy to to, że potrzebuję kozetki psychoanalityka?
Nie obraź się ale to takie trochę szybkie, płytkie i facebook’owe myślenie
Robert
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 01-02-2019, 08:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Norbert Koziar napisał/a:
...mieszkamy w domu, który ma prawie 300 lat, ściany grube na metr, za oknem cisza i nic, tylko kratery i kozy...


Podpowiedz gdzie jest tak fajnie, moze byc na PW.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
PoProstuAndrzej Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Karp
Wiek: 51
Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 67
Skąd: Gliwice
PostWysłany: 01-02-2019, 09:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Robert,

tak ze słyszenia, co różnych ludzi kręci pod wodą. Może coś Ci podejdzie...

- skuter. Bardzo zmienia nurkowanie, przez zmianę skali. Dużo bardziej niż się wydaje. Zakrzówek na skuterze ma wielkość Koparek itd. Można popływać na dużych akwenach i je realnie zwiedzić, pływać w miejscach, w których ostatni raz nurek był 10 lat wcześniej albo i nigdy.

- podróże. To prawda, że limit głębokości/czasu pod wodą nas ogranicza i w pewnym sensie nurkowania się powtarzają. Ale nowych miejsc i wraków jest naprawdę dużo, nawet w Europie. Niektórzy wolą jechać na morze Liguryjskie ryzykując słabszą wizurę i spotkanie z legendarnymi zdolnościami organizacyjnymi przyjaciół Włochów, niż po raz kolejny jechać do Chorwacji.

- wykopaliska. Grzebanie w mule w poszukiwaniu artefaktów sprzed setek lat (jak masz stare jeziora w okolicy), albo z wykrywaczem złota, jak masz popularną wakacyjną plażę.

Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Paweł Seweryniuk Płeć:Mężczyzna
nurkujemy-nie gadamy

Stopień nurkowy: tmx
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: dan
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 399
Skąd: Stolyca
PostWysłany: 01-02-2019, 09:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja dodam jeszcze szukanie nowych wraków na naszym Bałtyku.
W zeszłym roku zrobilismy 3 wyprawy na których sprawdzalismy nowe pozycje.
udało się zanurkować na drewniaku, urwanym dużym dziobie kontenerowca - ale i tak najciekawszym było zanurkowanie na .... kamieniu wielkosci 2 piętrowego budynku.

_________________
DiveProject-nurkujemy nawet w wodzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Norbert Koziar Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P3+TMX
Ilość nurkowań rocznie: 80
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 01-02-2019, 09:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

martin napisał/a:
Norbert Koziar napisał/a:
...mieszkamy w domu, który ma prawie 300 lat, ściany grube na metr, za oknem cisza i nic, tylko kratery i kozy...


Podpowiedz gdzie jest tak fajnie, moze byc na PW.


http://lacasacaldera.com/

_________________
norb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 01-02-2019, 10:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Robert skoro ochrona środowiska jest ok, to pomysły mam 2 podzielone na 2 grupy Smile.

1. GhostFishing albo Project Baseline

GhostFishing pozwala na działania na całym świecie, wymaga dobrej kondycji fizycznej i doskonałej techniki nurkowej.
W skrócie: pod wodą pozostawionych jest bardzo dużo sieci, żyłek, klatek. Sprzęty te nie będą nigdy wydobyte, jednak ciągle łowią. Uśmiercają to co w nie wpada: od małych rybek, skorupiaków po delfiny, rekiny, foki i wieloryby.
Co robimy?
W zespole wydobywamy pułapki w wybranym rejonie.
Co to daje?
Gigantyczną frajdę
Gdzie działamy?
Obecnie na całym świecie.
Organizacja jest mi szczególnie bliska, bo od kiedy współuczestniczyłem w jej zakładaniu stale działamy razem.



Aby dołączyć potrzebujesz tematycznego treningu, po którym zobaczysz w jakiej roli najlepiej się sprawdzasz. Najbliższa czasowo i rejonem akcja w dużym, kilkudziesięcioosobowym zespole odbędzie się na przełomie czerwca i lipca w Chorwacji.
Wracając do Twojego opisu. Działania GhostFishing mają wymiar pracy podwodnej z punktu widzenia nurka - czyli np. założenie dekompresji będą inne niż w przypadku "wiszenia pod wodą". Pisałeś, że praca nie bardzo Ci odpowiada. Niemniej przemyślałbym taką aktywność.
Kontakt w sprawie wyszukania projektu w danym rejonie świata, albo dołączenia do niego:
Pascal van Erp - namiary wszędzie w sieci


Project Baseline działamy na całym świecie, ale w "spokojniejszym" wymiarze. W największym uproszczeniu działalność polega na monitorowaniu i zbieraniu danych z określonych miejsc i przekazywaniu ich do bazy danych lub bezpośrednio do zainteresowanych instytucji prowadzących w danym rejonie szersze badania.

Jak poprzednio - praca w zespole, ale już wystarczy 2 osobowy i zwykle Ty wybierasz zasady nurkowania

Gdzie działamy? Na całym świecie.
Kto może wziąć udział w projektach? Każdy posiadający umiejętności nurkowania dostosowane do wybranego projektu. Niektóre dzieją się na głębokości kilku metrów w bardzo spokojnej wodzie, inne na ponad 100m w akwenach o skomplikowanej logistyce.
Osoba nadzorująca projekty: Todd Kincaid - dane dostępne w sieci



Na forum znajdziesz dużo więcej materiałów pokazujących obydwie aktywności.


2. Projekty w których będziesz współpracował bezpośrednio jako współorganizator.
To wkręca o tyle, że po czasie determinuje kierunek rodzinnych wyjazdów w rejony, gdzie działasz Smile.
Czyli znajdujesz coś, co Ci się podoba i rozwijasz to Smile .
Przykład?
Projekt monitorowania ilości plastiku zawieszonego na niewielkich głębokościach w rejonie Istrii (Chorwacja).
Pomysłodawca i szef projektu: Janka Havlickova (nasza forumowa koleżanka, hydrobiolog).
Jeżeli takie rozwiązanie Ci odpowiada - skontaktuj się z Janką i możesz dołączyć do projektu już teraz, kiedy jeszcze jest na bardzo wczesnym etapie .

Janka w czasie prezentacji o wpływie plastiku na oceany


Możesz też dołączyć do dyskusji na forum
Janka może Cię wprowadzić w podwodny projekt powiązany z... NASA, którego jest uczestnikiem - Hydronaut .


Mam nadzieję, że to Ci pomoże, bo działania są bardzo ciekawe, nie ma w nich monotonii, a że mało popularne w naszym kraju, to możesz okazać się ich propagatorem Smile .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Krzysiek Lepski Płeć:Mężczyzna
klasyczny nurek rec


Stopień nurkowy: p1, AOWD
Ilość nurkowań rocznie: 30
Ubezpieczenie: Hestia
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 65
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 13-02-2019, 10:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dla mnie nurkowanie było zawsze swego rodzaju przyprawą do monotonii codziennego życia. Nigdy moją ambicją nie było zdobywanie nurkowych szczytów. Można tutaj sobie podstawić cokolwiek, jaskinie, głębokosci, ilość stopni czy tez dogłębna nurkowa wiedza. Nurkuję bo chcę dotknąć, zobaczyć to co jest dla przeciętnego śmiertelnika niedostępne, nurkuję bo fascynuje mnie szeroko pojęta przyroda i piękno tego świata. Gdybym urodził się trochę później to bardzo prawdopodobne jest, ze zostałbym oceanografem lub kimś podobnym Smile Mi też leży na sercu szeroko rozumiana ekologia. Nigdy nie słyszałem o podanych przez Wojtka projektach i chętnie się im przyjrzę. Mam już pewne "doświadczenie", ostatnio co wyjazd zdarza się mi ratować jakieś zwierzę z sieci Very Happy Tydzień temu to był na przykład żółw, a właściwie żółwik. Takie nurkowania pamięta się najdłużej. Pozdrowienia dla wszystkich Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Robert Witek Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Ext. Range
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN
Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 40
Skąd: Gliwice
PostWysłany: 14-02-2019, 11:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Trochę się nie odzywałem ale to dlatego, że czytałem o tych projektach, które podał Wojtek.
Wojtek dziękuję za podpowiedzi.
Fajne te projekty
Robert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomekR Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 567
Skąd: Connecticut, USA
PostWysłany: 14-02-2019, 14:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bartek Sajkowski napisał/a:
i pójść w nurkowanie saturowane

Za duzo czasu na rozmyslania.
A tak na serio, poszukaj co cie kreci i dokooptuj do tego nurkowanie.
Chodzisz po gorach, to zacznij nurkowac w gorskich stawach, czy jaskiniach,
Interesujesz sie mechanika, stale dlubiesz w swoim samochodzie, to sprobuj zbudowac wlasny DPV.
Zbierasz militaria, to zacznij nurkowac tam gdzie masz szanse cos znalezc.

potraktuj nurkowanie, jak ja to robie na codzien, jako wehikol zeby dotrzec na miejsce pracy, czy w Twoim przypadku miejsce realizacji planow.
Bill Stone skonstruowal CisLunar, tylko po to by znalezc najglebszaa jaskinie - on nurkowan nie lubi. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sławomir Kuich Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: zacząłem od P1 CMAS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2016
Posty: 93
Skąd: Bydgoszczu
PostWysłany: 15-02-2019, 13:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz duży poziom spokoju i empatii to możesz pomyśleć o wprowadzeniu do nurkowania dla osób niepełnosprawnych. Jest jeden kolega, który się tym zajmuje i bazuje na Piła Płotki - hangar za strażakami.
Starczy ci do końca życia zajęcia, a i satysfakcja przypuszczam nietęga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
bpiotrek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 965
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15-02-2019, 22:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dołączę moje dawniejsze przemyślenia, które w dużej części łączą się z poprzednimi postami.

Jeśli samo nurkowanie "dla funu", dla "zwiedzania pod wodą" już nie bawi, to nie widzę w tym nic złego, a raczej to całkiem normalny proces. Kiedy samo "nurkowanie dla nurkowania" nie wystarcza można poszukać miejsc, gdzie nurkowanie będzie narzędziem do innego celu.

To co kiedyś wymyśliłem:
* kierunek społeczno-dydaktyczny - nauczanie nurkowania niepełnosprawnych (np. HSE), dzieci z trudnych rodzin czy jako forma resocjalizacji
* kierunek przyrodniczy - włączenie się w projekty badające środowisko (np. Project Baseline) lub związane z ochroną środowiska (np. Ghost Fishing)
* kierunek historyczny - poszukiwanie, dokumentacja, badanie wraków i innych podwodnych zabytków, są zarówno grupy na Bałtyku robiące wypłynięcia na "nowe pozycje" jak i projekty badawcze na Morzu Śródziemnym. Niekoniecznie na pół roku i niekoniecznie w grupie zacnych profesorów Smile Bywają grupy półprofesjonalne bawiące się w takie tematy na wysokim poziomie na wyjazdach na 1-2 tygodnie.
* kierunek artystyczny - video lub fotografia pod wodą

Moim zdaniem każdy z tych kierunków najłatwiej eksplorować dołączając do istniejącej grupy - biorąc udział w ich projekcie. Mam wrażenie, że grupy tego typu w Polsce są zazwyczaj dość hermetyczne (aktywnie nie szukają nowych członków) i mało reklamują swoją działalność. Otwierając się na świat - sky is the limit, choć na pewno najłatwiej szukać w Europie w krajach posługujących się znanym Ci językiem. Dobrym punktem zaczepienia są spotkania typu Festiwal Wrakowy czy Baltictech gdzie sporo osób można spotkać w kuluarach i porozmawiać o projektach jakie właśnie pokazali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15-02-2019, 22:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

bpiotrek napisał/a:
To co kiedyś wymyśliłem:
* kierunek społeczno-dydaktyczny - nauczanie nurkowania niepełnosprawnych (np. HSE), dzieci z trudnych rodzin czy jako forma resocjalizacji
* kierunek przyrodniczy - włączenie się w projekty badające środowisko (np. Project Baseline) lub związane z ochroną środowiska (np. Ghost Fishing)
* kierunek historyczny - poszukiwanie, dokumentacja, badanie wraków i innych podwodnych zabytków, są zarówno grupy na Bałtyku robiące wypłynięcia na "nowe pozycje" jak i projekty badawcze na Morzu Śródziemnym. Niekoniecznie na pół roku i niekoniecznie w grupie zacnych profesorów Bywają grupy półprofesjonalne bawiące się w takie tematy na wysokim poziomie na wyjazdach na 1-2 tygodnie.
* kierunek artystyczny - video lub fotografia pod wodą

Piotrek, fajnie podsumowałeś !

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.