Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Szukam inspiracji
Autor Wiadomość
Robert Witek Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Ext. Range
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN
Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 40
Skąd: Gliwice
PostWysłany: 30-01-2019, 20:51   Szukam inspiracji Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć
Dość długo zastanawiałem się czy poruszać taki temat na forum ale spróbujmy.
Mam taki nietypowy dylemat, który zamyka się w pytaniu "co dalej?".
Może ktoś przerobił taki temat i zechce podzielić się własnymi przemyśleniami.

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 6 lat temu. Przez te 6 lat oprócz fantastycznej zabawy i zwiedzania świata: szkoliłem się, kompletowałem sprzęt, nabywałem doświadczenia, znowu się szkoliłem, trenowałem, ćwiczyłem trym, pływalność, i znowu szkolenia itd. itd.
Wypracowałem warsztat, który pozwala mi na zaplanowanie i zrealizowanie dość wymagających nurkowań (oczywiście moje umiejętności mogą, powinny i pewnie zostaną poprawione). Nie to jednak jest moim dylematem. Pewnego dnia, będąc pod wodą dotarło do mnie pytanie "co dalej?".

Przeanalizowałem- w obszarze aktywności ogólnych: fotografia i filmowanie- odpada bo nie mam do tego talentu. Nie potrafię zrobić dobrego zdjęcia na powierzchni a co dopiero w wodzie. Wraki- fajne i chętnie będę je oglądał z zewnątrz i od czasu do czasu do nich zaglądał ale to okazyjne zdarzenia. Jaskinie- odpadają z uwagi na moje ograniczenia osobnicze. Dalekie wyjazdy- oczywiście- tylko to też wydarzenia okazyjne a przy założeniu, że zawsze jadę z rodziną, dość kosztowne.
Skoro nie aktywności ogólne to spójrzmy na aktywności specjalistyczne: instruktor- to był przez pewien okres czasu mój długoterminowy plan, który jednak wyparował mi z głowy jak spojrzałem w swój pesel i rzetelnie podsumowałem czas jaki musiałbym poświęcić na to aby samemu się doszkolić (obecnie mam zalogowanych ok. 300 nurkowań). Archeologia- zbadałem temat i zderzyłem go z moją aktywnością zawodową w kontekście czasu jaki byłbym w stanie wygospodarować- wniosek: odpada. Zawodowy nurek- odpada z tych samych co wyżej powodów

"Co dalej?" Nie zrozumcie mnie źle. Oczywistym jest, że każde następne wejście do wody da mi fun i podniesie doświadczenie oraz umiejętności. Dalej mam co ćwiczyć. Dalej będę wyszukiwał wakacje rodzinne w miejscach, w których na pewno zanurkuję bo coś ciekawego jest do zobaczenia pod wodą. Brakuje mi "celu nadrzędnego". Tego czegoś co człowiek ma z tyłu głowy i co pcha go do przodu.
Przeszukałem internet za czymś co mieści się w pojęciu "długoterminowy projekt, do realizacji którego niezbędne są umiejętności nurkowe " i niczego takiego nie znalazłem.
Mam nadzieję, że udało mi się naszkicować istotę mojego dylematu.

Co dalej?- szukam inspiracji.
Robert
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sławek Hałka Płeć:Mężczyzna
Osioł


Stopień nurkowy: P4 full TMX
Ilość nurkowań rocznie: 90
Pomógł: 8 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 1082
Skąd: Koszalin
PostWysłany: 31-01-2019, 01:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Robert Witek napisał/a:
Przez te 6 lat oprócz fantastycznej zabawy i zwiedzania świata: szkoliłem się, kompletowałem sprzęt, nabywałem doświadczenia, znowu się szkoliłem, trenowałem, ćwiczyłem trym, pływalność, i znowu szkolenia itd. itd.
Wypracowałem warsztat, który pozwala mi na zaplanowanie i zrealizowanie dość wymagających nurkowań (oczywiście moje umiejętności mogą, powinny i pewnie zostaną poprawione). Nie to jednak jest moim dylematem. Pewnego dnia, będąc pod wodą dotarło do mnie pytanie "co dalej?".


Czyli co robiłeś przez te 6 lat? Szkoliłeś się i szkoliłeś, nie znajdując innej esencji Twojej pasji? A może to właśnie tylko uczestnictwo w szkoleniach było Twoją pasją? A teraz gdy masz od tego oddech nie wiesz co ze sobą zrobić? Wypaliłeś się w tych wszystkich szkoleniowych staraniach o nabycie coraz to większych umiejętności?

Jeżeli Twoim "celem nadrzędnym" nie jest po prostu nurkowanie, to krucho. Jeżeli samo wejście do wody i przebywanie w niej nie jest dla Ciebie wystarczającą inspiracją do kolejnych nurkowań, to krucho.

Nie szukaj inspiracji u innych. Szukaj jej w sobie. A jeżeli nie znajdujesz, poszukaj innej pasji.

_________________
Pozdrawiam
-----------------------------------------------------
"Wiem tylko to, co sam widziałem." - Ernest Hemingway
"Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum..." - Michał Zabłocki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 56
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 31-01-2019, 10:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A jeździsz na nartach? Pływasz jakimś sprzętem? Chodzisz po górach?
Najprawdopodobniej „tak” co najmniej w jednym przypadku.
Trzymając się nart. Czy po osiągnięciu pewnego poziomu cały czas szukasz wyzwań, nowych szkoleń, projektów narciarskich?
Po prostu umiesz jeździć na nartach i kiedy jest czas ochota, zbierze się fajna grupa znajomych to jeździsz na nartach. Wokół nart toczy się życie tylko ułamka procenta uprawiających ten sport. Instruktorów, zawidników.
Nurkowanie to rekreacja jak każda inna. Nie można szukac w niej sensu życia na całe życie. Dodatek do życia. Pozbawione całej otoczki socjalno podróżniczej i emocjonalnej staje się oglądaniem sterty złomu, której gdyby była na lądzie, usunięcia z racji szpecenia krajobrazu, domagałbyś się od władz regionu.
Ta emocjonalna pewnie wiąże się z poszukiwaniem celu o którym piszesz. I jeśli to jest główny napęd to faktycznie jesteś w czarnej dziurze. Nie da się uprawiając ten sport czysto rekreacyjnie przekroczyćć pewnego poziomu nurkowego. A ten wyznacza limit złożoności nurkowania jakie mozna wykonać bez narażania życia. Jak z bieganiem. Nie zejdziesz poniżej 10sek/100 biegając w weekendy. Ten poziom osoba zaangażowana osiąga w ok. 5 lat. Koniec. Każde kolejne nurkowanie będzie mniej/bardziej dokładną, ale powtórką poprzedniego.
Jeśli w nurkowaniu szukała wyzwań, pokonywania słabości, etc. to albo zacznie ryzykować życiem wyznaczając sobie wyzwania, albo zacznie z nieym hobby w którym znów będzie mieć cele i wyzwania.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Paweł Seweryniuk Płeć:Mężczyzna
nurkujemy-nie gadamy

Stopień nurkowy: tmx
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: dan
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 399
Skąd: Stolyca
PostWysłany: 31-01-2019, 10:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dla mnie osobiście oprócz samego przebywania pod wodą duży fun daje mi spotkanie z ludźmi których poznałem dzięki nurkowaniu , oraz samo planowanie kolejnych wypraw.
Od grudnia próbuje popłynąć na Bałtyk - wczoraj odwołałem kolejne wypłyniecie które miało nastąpić w ten weekend (znowu pogoda) ale nie poddajemy się i już sprawdzamy nowe terminy mozliwsci grupy. Cały czas sprawia mi przyjemność organizowanie i planowanie tego co będę robił za tydzień ale tez za rok. To napędza mnie do pracy - wiem że jak na niej się nie skupie to bedzie ciężko z urlopem i z finansami na realizowanie pomysłów.

Kolejnym elementem u mnie była przesiadka na obieg zamkniety, coś nowego, coś co cały czas poznaje, nowi ludzie, otwierają się nowe możliwości, które na oc były ciężej dostępne jak np wyjazd na kilka dni gdzie nie masz możliwości nabijania gazów lub sa dzieżko dostępne.

_________________
DiveProject-nurkujemy nawet w wodzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 56
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 31-01-2019, 10:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A, zapomniałem. Jednak jeszcze jest nadzieja. Możesz kupić reba Mr. Green

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Paweł Seweryniuk Płeć:Mężczyzna
nurkujemy-nie gadamy

Stopień nurkowy: tmx
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: dan
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 399
Skąd: Stolyca
PostWysłany: 31-01-2019, 11:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

i 2 skutery Mr. Green

_________________
DiveProject-nurkujemy nawet w wodzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Bartek Sajkowski Płeć:Mężczyzna
uzależniony od azotu :)


Stopień nurkowy: Tec Tmx
Ilość nurkowań rocznie: 200
Stopień instruktorski: MSDT
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: BART
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 453
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 31-01-2019, 14:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

i pójść w nurkowanie saturowane Very Happy

_________________
Bart
MSDT #318887
EFR Instructor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 31-01-2019, 14:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Robert Witek napisał/a:
Przeszukałem internet za czymś co mieści się w pojęciu "długoterminowy projekt, do realizacji którego niezbędne są umiejętności nurkowe " i niczego takiego nie znalazłem.
Robert, napisz proszę jakich aktywności poszukujesz?
Prosta lista w 2 słupkach np. :

Chcę: Nie chcę/nie mogę:
-zobaczyć smoka -nurkować w monopłetwie
-... -...
- etc.

Dużo prościej będzie coś podpowiedzieć.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 56
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 31-01-2019, 15:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W desperackim akcie poszukiwania sensu, a może nawet wyzwań, kiedyś z dwoma kolegami zrobilśmy bryzę z brzegu backickiem. Ale uprzedzam to niekoniecznie miniony żar znów roznieci Smile.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 31-01-2019, 17:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr Głoskowski napisał/a:
Ale uprzedzam to niekoniecznie miniony żar znów roznieci

Piotrek, każdemu wg potrzeb Smile . W naszym kraju znam kilka zespołów, o których mówię "Platformersi" .

Są to doskonale wyszkoleni nurkowie, jednak niespecjalnie ich kręci gmeranie w maszynowni jakiegoś pordzewiałego, zepsutego zresztą statku (zwykle lezącego na dnie).
To co jest ich pasją to doskonalenie techniki. Nie na zasadzie "pływam do tyłu", ale raczej iloma stylami, w jakiej szerokości mieści się dany styl, jak jest długość ślizgu przy pojedynczym kopnięciu, czy zamykam przy tym prawe oko Wink etc.

Delikatnie mówiąc skrajnie pozytywne świry Wink .
Nie dość, że znają większość miejsc z platformami w PL, to jeszcze potrafią po nurze przez godzinę opowiadać o sposobie ułożenia sprzętu w kieszeniach nie tylko pod kątem funkcjonalności ale i tego jak taka kieszeń wygląda z zewnątrz na filmikach.

Teraz do sedna.
Sporo ćwiczę, ale obawiam się, że nigdy nie osiągnę techniki na ich poziomie. Dlaczego? Bo dopracowywanie szczegółów technicznych do absolutu to cel ich nurkowań. Nie publikują nigdzie materiałów, nie mówią, że są lepsi/gorsi, po prostu ćwiczą bo poprawa płynności przy zmianie maski na skuterze o kilka sekund jest dla nich bounce bounce bounce .
Czy coś z nimi nie tak? Z pewnością geek - jednak to ich nurkowania i ich sposób na spędzanie wolnego czasu. Sposób w którym realizują się pod wodą.

Wracając do Roberta - sądzę, że każdy z nas może mu coś podpowiedzieć, a jeżeli naprowadzi nas dokładniej na to co już zaczął opisywać w pierwszym poście to może uda mu się znaleźć to coś scratch ?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Norbert Koziar Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P3+TMX
Ilość nurkowań rocznie: 80
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 31-01-2019, 19:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bez urazy, ale mnie to trochę wali korpo. W ciągłym biegu, oczy dodkoła głowy, żeby nikt mnie nie wydymał, nie wyprzedził, ciągle do przodu, wyżej, (tu raczej głębiej)
Wiele ludzi tak żyje, i często czytamy o nich w dziale wypadki nurkowe.

Jestem właśnie z rodziną na feriach i codziennie rano stukam się w głowę pięścią. Budzę się i myślę gdzie dzisiaj pojedziemy, co zobaczymy, a tymczasem mieszkamy w domu, który ma prawie 300 lat, ściany grube na metr, za oknem cisza i nic, tylko kratery i kozy.

To właśnie jest najważniejsze dla mnie. Carpe diem, tak samo w nurkowaniu. Równie udane jest dla mnie zanórzenie w Zimniku na dwadzieścia parę metrów, jak i w Wetro na pięćdziesiąt parę, jak i wyjazd od czasu do czasu na coś głębszego. Sztuką jest cieszyć się z tego co mamy.

_________________
norb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Robert Witek Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Ext. Range
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN
Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 40
Skąd: Gliwice
PostWysłany: 31-01-2019, 20:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Panowie
Bardzo dziękuję za konstruktywną dyskusję. Spodziewałem się, że będzie mi trudno wyjaśnić istotę mojego dylematu ale postaram się doprecyzować.

Najbliżej "inspiracji" jest Wojtek z opisem "Platformersów". Ich pasja to chyba nie moja bajka ale jako inspiracja przykład jest świetny.

Piotrek pisał o innych dyscyplinach sportowych i na tym przykładzie postaram się wyjaśnić moje intencje.

Narty: na nartach jeżdżę już ponad 35 lat, jestem samoukiem i kocham narty. Przez ok. 10- początkowych- lat jazda góra- dół dawały mi tyle satysfakcji i frajdy, że niczego poza Stożkiem, Czantorią czy Soszowem nie potrzebowałem do szczęścia. Po tym czasie (gdy miałem już jako takie umiejętności) pojawiło się pytanie "co dalej?". I z tym pytaniem jeździłem kilka sezonów aż nagle wyjechałem najpierw na Słowację, a później do Austrii i Włoch. Tam odkryłem turystykę narciarską i to ona stała się moim "celem nadrzędnym". Niby to samo, niby jeździsz na nartach w dół a do góry wyciągiem ale jednak nie to samo. I chcę bardzo wyraźnie podkreślić, że nie chodzi mi o różnice w warunkach śniegowych, infrastrukturze, standardzie , mentalności obsługi itd. Turystyka narciarska- czyli spędzasz dzień na nartach ale ani razu nie jedziesz w ciągu dnia tą samą trasą czy tym samym wyciągiem. Czy dziś pojadę na narty na Czantorię?- oczywiście. Czy dobrze się bawię?- oczywiście. Czy ciągnie mnie na narty w Polsce?- hmm byłem już 8 razy w tym sezonie.

Rower: kilkanaście lat (i kilogramów) temu na rowerze robiłem ok. 7 tys. km w sezonie (niestety musiałem przestać z uwagi na problemy z kręgosłupem i ograniczenia czasowe z uwagi na dzieci). W tej dyscyplinie bardzo szybko pojawiło się pytanie "co dalej?". Równie szybko znalazłem odpowiedź na to pytanie i moim "celem nadrzędnym" stała się coca- cola. Możecie się śmiać. Sam się z tego śmieję ale faktem jest, że coca- cola przez kilka lat pchała mnie do celu. Polegało to na tym, że np. w sobotę wieczorem wybierałem cel wycieczki rowerowej (w tamtych czasach niestety samotnej bo ilość ludzi chcąca jeździć na długie wycieczki rowerowe była mizerna). Zwykle wybierałem takie cele, że do przejechania łącznie miałem nie mniej niż 100 km i ZAWSZE w moim punkcie docelowym była knajpa. Na prawie każdej tego typu wycieczce pojawiały się wątpliwości w stylu "po co Ci to?", "ku..a a do domu trzeba wrócić?", "ale mam dość". Nic więcej nie napiszę prócz to, że wtedy byłem fanatykiem coca- coli.
Mógłbym jeszcze podać przykłady z windsurfingiem i katesurfingiem (z których też musiałem zrezygnować z uwagi na kręgosłup) ale myślę, ze powyższe dwa przykłady pokazują co mam na myśli pisząc, że szukam inspiracji i "celu nadzędnego".

Dzięki Wojtek za pytanie o określenie warunków brzegowych. To faktycznie istotne.
Czego jestem pewien:
• nie będę eksplorował trudnych jaskiń i wraków (moją dopuszczalną jaskinią jest Molnar a wrakiem Zenobia),
• nie jestem zainteresowany pobijaniem rekordów,
• będę nurkować do max 45-60 m z podstawowym trymiksem,
• kocham nurkowanie,
• nie będę zajmował się nurkowaniem zawodowo,
• mam czas i środki aby zrobić do max 70 nurkowań w roku,
• fotografia i filmowanie to nie moja bajka,
• chętnie poświęcę swój czas i środki dla długoterminowego projektu nurkowego,
• na wyjazdy poza Polskę zawsze zabieram rodzinę.
Chętnie posłucham Waszych głosów w dyskusji bo "szukam inspiracji"
Robert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 31-01-2019, 21:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Robert Witek napisał/a:
• kocham nurkowanie,

Robert, napisz co się za tym kryje?

Czy szeroko rozumiana ochrona środowiska wodnego wchodzi w zakres Twoich zainteresowań?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Robert Witek Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Ext. Range
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN
Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 40
Skąd: Gliwice
PostWysłany: 31-01-2019, 21:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek A. Filip napisał/a:
Robert Witek napisał/a:
• kocham nurkowanie,

Robert, napisz co się za tym kryje?

Czy szeroko rozumiana ochrona środowiska wodnego wchodzi w zakres Twoich zainteresowań?

Tak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sławek Hałka Płeć:Mężczyzna
Osioł


Stopień nurkowy: P4 full TMX
Ilość nurkowań rocznie: 90
Pomógł: 8 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 1082
Skąd: Koszalin
PostWysłany: 01-02-2019, 01:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek A. Filip napisał/a:
Robert Witek napisał/a:
• kocham nurkowanie,


Wojtek A. Filip napisał/a:
Robert, napisz co się za tym kryje?
Czy szeroko rozumiana ochrona środowiska wodnego wchodzi w zakres Twoich zainteresowań?


Robert Witek napisał/a:
Tak


Widać wizyta na wirtualnej internetowej kanapie u psychoanalityka Wojtka przynosi pewien postęp. Wink Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać... Smile

_________________
Pozdrawiam
-----------------------------------------------------
"Wiem tylko to, co sam widziałem." - Ernest Hemingway
"Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum..." - Michał Zabłocki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.