Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Ponowne Wyrobienie Ksiązki Pełetwonurka Liga Obrony Kraju
Autor Wiadomość
Puchatek_123 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 19
PostWysłany: 11-11-2008, 18:22   Ponowne Wyrobienie Ksiązki Pełetwonurka Liga Obrony Kraju Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam Mam takie Pytanie .Czy jest taka możliwość wyrobienia Nowej książeczki płetwonurka Lok .Posiadając zapisany numer książeczki oraz date wydanie itp.Niestety wpierdzieliło mi gdzieś książeczkę jak Kamforę w domu i nie mogę jej znaleźć!Czy istnieje taka możliwość aby wyrobić nowa w głównym zarządzie loku w warszawie.Aby mi ja odnwoli?ze wszystkimi ukończonymi kursami i wpisami.Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Włodek K Płeć:Mężczyzna
nurek, po prostu nurek :-)


Stopień nurkowy: instruktor
Pomógł: 2 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 231
Skąd: Łagów
PostWysłany: 02-01-2009, 09:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam
Oczywiście że jest taka możliwość. Każda federacja ma przechowywać dane certyfikacji swoich nurków min. w celu wystawienia zagubionych dokumentów.
LOK miał procedurę polegającą na tym by klub prowadzący szkolenie prowadził książkę wydanych uprawnień. To wszystko było dublowane w zarządach wojewódzkich oraz wyższe uprawnienia w zarządzie głównym.
Ponowne wydanie uprawnień może być zrobione na podstawie owych wpisów do ksiąg. Sam numer i inne dane nic Ci nie dadzą jeśli nie będą miały potwierdzenia w dokumentacji wewnętrznej klubu lub centrali.

Możesz odzyskać utracone dokumenty gdy odnajdziesz instruktora który Cię szkolił i pamięta Ciebie ze szkolenia. Może wtedy wystawić "wtórnik" dokumentów na podstawie Twoich danych poświadczając ich prawdziwość. Lub jeśli jest już w innej federacji może wystawić Ci nowe dokumenty tej federacji po przeprowadzeniu unifikacji lub crosoveru albo odpowiedniego programu np doświadczony nurek w PADI. (większość federacji ma takie możliwości).

Uderz do swojego klubu macierzystego tam powinieneś zostać obsłużony w kwestii wystawienia wtórników. Ponieważ LOK się rozlatuje, przekształca to być może owego klubu już nie ma. Więc spróbuj odnaleźć ostatniego prezesa, sekretarza lub innego członka zarządu. Dokumentacja ta najprawdopodobniej znajduje się w ich posiadaniu (np. dokumentacja certyfikacji mojego dawnego klubu "Ciernik" Sława, znajduje się u ostatniego prezesa). Możesz także spróbować w ZG LOK. Być może tam znajdziesz swoją dokumentacje.

Pozdrawiam

_________________
Włodek
---------------------------------------------------------
www.balastnurkowy.cba.pl
http://balastnurkowy.cba.pl/Forum/index.php
www.balastnurkowy.istore.pl

"Są rzeczy i sprawy obok których nie da się przejść obojętnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.