Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Bilet lotniczy do Hurghady
Autor Wiadomość
Szyja Płeć:Mężczyzna

Wiek: 33
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 22
Skąd: Piaseczno
PostWysłany: 06-03-2009, 22:30   Bilet lotniczy do Hurghady Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przeglądam forum DiW od jakiegoś czasu i w końcu założyłem profil Smile Wybieram się do Colony na początku czerwca w celu zrobienia kursu DM i mam problem z dostaniem biletu lotniczego Shocked W jednym biurze podróży powiedziano mi, że nie dostanę biletu w jedną stronę, a jeśli chcę polecieć na dłużej to mogę kupić w obie ale powrót jest max po 4 tygodniach, w innym poinformowano mnie, że jest taka możliwość ale trzeba czekać na okazję bo biletów w jedną stronę nie ma Neutral Będę wdzięczny za jakieś info Smile

pozdrawiam

Łukasz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5179912
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 06-03-2009, 22:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kupujesz w obie strony a lecisz tylko w jedna. "Tanie" bilety w obie strony sa zazwyczaj duzo tansze niz normaly w jedna.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 06-03-2009, 23:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bilety "one way" są zawsze droższe. Jest to to załatwienia (ew. dalsze informacje PW), ale cena będzie oscylowała w pobliżu ceny "przelotu trampingowego" w obie strony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Szyja Płeć:Mężczyzna

Wiek: 33
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 22
Skąd: Piaseczno
PostWysłany: 06-03-2009, 23:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

też o tym myślałem ale chyba będzie problem bo chyba biuro podróży sprzedając mi odrazu bilet powrotny nie jest przypadkiem zobowiązane odstawić mnie do PL w tym terminie na który mam bilet powrotny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5179912
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 06-03-2009, 23:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Szyja napisał/a:
też o tym myślałem ale chyba będzie problem


Nie rozumiem. Jak sądzę, chcesz być w Egipcie tak długo, jak na to pozwala prawo wizowe. Chcesz więc 2 bilety w jedna stronę. Tak?
Rezerwujesz bilety w Polsce. Płacisz. Bilet do Egiptu odbierasz na lotnisku w Polsce. Bilet powrotny odbierzesz na lotnisku w Egipcie lub od rezydenta.
To są loty czarterowe, wakacyjne. Nie możesz załatwic lotu "tam i z powrotem" na okres dłuższy niz najdłuższa impreza turystyczna (np. 2 tygodnie). Podano ci, że 4. OK. Ale nie da sie tak na 2 miesiące. Musisz wtedy 2 bilety "one way"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Szyja Płeć:Mężczyzna

Wiek: 33
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 22
Skąd: Piaseczno
PostWysłany: 06-03-2009, 23:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

chce kupic bilet w jedna strone do hrg na czerwiec i drugi na powrot po 3 miesiacach ale w birurach podróży różnie mowia, że raz nie ma takiej możliwości i tak w każdym biurze co innego Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5179912
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 06-03-2009, 23:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj sie z odpowiednim biurem, szczegóły na PW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 07-03-2009, 07:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Szyja napisał/a:
biuro podróży sprzedając mi odrazu bilet powrotny nie jest przypadkiem zobowiązane odstawić mnie do PL w tym terminie na który mam bilet powrotny?


Nie. Nikt nie jest do niczego zobowiazany. Bilet nie wykorzystany moze byc przesuniety w terminie (przy standartowych liniach) lub przepada (loty turystyczne lub low cost). Samolot niczym nie rozni sie od pociagu lub autobusu.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-03-2009, 08:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć Szyja.

Bilet lotniczy nie jest niczym nadzwyczajnym - nie przejmuj się tym czy ktoś Ci sprzeda w dwie strony czy w jedną - szukając wybieram zwykle najtańszy.

Biuro podróży sprzedające bilet nie ma wpływu na Twój pobyt w HRG - sam decydujesz kiedy wrócisz. Bilet powrotny możesz spokojnie kupić na miejscu - bardzo tanio wychodziły loty powrotne przez Niemcy i dalej WizzAir'em do Polski.

Obsługa Colony przerabiała takie manewry wielokrotnie, więc wszystkie dodatkowe informacje dostaniesz na miejscu.
Latając do HRG zwykle kupowałem bilet w Victoria Travel.


Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.