Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Depozyty, zaliczki, karty kredytowe podczas wypraw nurkowych
Autor Wiadomość
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 05-06-2009, 20:14   Depozyty, zaliczki, karty kredytowe podczas wypraw nurkowych Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Posty wydzielone z wątku " Dyskusja dot. Standardy nurkowania tech DT w Egipcie". Zakładam, że nowy watek dotyczy kaucji, zaliczek podczas naszych wypraw nurkowych Very Happy - Bogen


Marek Łącki napisał/a:
Ponieważ tak rzadko bywasz w Egipcie nie wiesz co potrafią wyprawiać tam nurkowie.


Wiem co potrafia wyprawiac nurkowie - nie tylko w egipcie. Ale zwroc uwage ze watek jest o "technicznych" - a tych trudno porownac z pupilkami PADI (nie obrazajac tych drugich).

Marek Łącki napisał/a:
Czy w Austii nie korzystasz z pensjonatów w których pobierają kaucjię


W przeciagu ostatnich 5 lat nie spotkalem sie z kaucja za wynajem apartamentu lub pokoju - zarowno w Austrii jak i w Niemczech, Schwajcarii, Portugalli, Francji, Belgii, Hispanii, Holandii, Polsce, USA czy Indiach. A uwierz - podrozuje dosc duzo.


Marek Łącki napisał/a:
Czy tam też mają nas za debili?

Nie wiem za co nas maja - w kazdym badz razie nie odczuwam zeby mnie probowano w ten sposob traktowac.

Marek Łącki napisał/a:
Czy byłeś choć raz w Colonie i wiesz jak tam jest traktowany ich klient?


Nie bylem i nie bede. Trzy lata temu proba przesuniecia mnie do Megawischa byla powodem zrezygnowania z uslug jednego biura podrozy.

Bartek napisał/a:
dopiero kiedy istnieja wyrazne do tego przeslanki


Dzieki za wyjasnienie.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marek Łącki Płeć:Mężczyzna
markopolo


Wiek: 64
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 489
Skąd: Siemianowice Śląskie
PostWysłany: 05-06-2009, 21:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

martin napisał/a:
Nie bylem i nie bede. Trzy lata temu proba przesuniecia mnie do Megawischa byla powodem zrezygnowania z uslug jednego biura podrozy.

Jeżeli powodem rezygnacji z usług Colony jest jakieś biuro podróży to dla mnie dziwna sprawa.Do Egiptu latać można z innego a jest ich mnóstwo.
I jeszcze jedno-nigdy nie mów nigdy-życie jest bardzo przewrotne i zaskakuje nas bardzo często.
Pozdrawiam
Marek Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 05-06-2009, 21:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeżeli powodem rezygnacji z usług Colony jest jakieś biuro podróży to dla mnie dziwna sprawa.


Odwrotnie - rezygnacja z biura nastopila po tym, jak chcieli mnie wcisnac do Megawisha - mimo ze w pierwszej ofercie byl inny hotel. Ale odbiegamy od glownego tematu (w ktorym w zasadzie powiedzialem wszystko co mialem do powiedzenia).

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marek Łącki Płeć:Mężczyzna
markopolo


Wiek: 64
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 489
Skąd: Siemianowice Śląskie
PostWysłany: 05-06-2009, 22:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

martin napisał/a:
W przeciagu ostatnich 5 lat nie spotkalem sie z kaucja za wynajem apartamentu lub pokoju - zarowno w Austrii jak i w Niemczech, Schwajcarii, Portugalli, Francji, Belgii, Hispanii, Holandii, Polsce, USA czy Indiach. A uwierz - podrozuje dosc duzo.

Poczytaj o kaucji. http://www.snowtrex.pl/wazne_informacje/zakwaterowanie/austria.html
A jednak pobierają kaucjię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bogen Płeć:Mężczyzna
Bogusław


Stopień nurkowy: Instruktor PADI/IANT
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 1222
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 05-06-2009, 22:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

martin napisał/a:
Nie bylem i nie bede. Trzy lata temu proba przesuniecia mnie do Megawischa byla powodem zrezygnowania z uslug jednego biura podrozy.


martin napisał/a:
Odwrotnie - rezygnacja z biura nastopila po tym, jak chcieli mnie wcisnac do Megawisha - mimo ze w pierwszej ofercie byl inny hotel.


Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego w kontekście nurkowania hotel Megawisch z Coloną. scratch Dla mnie tylko możliwość dłuższego spania oraz ogólnej wygody związanej z " bliskością".
Natomiast w kwestii nurkowania, standardów oraz zasad panujących w Colonie nie ma nic wspólnego...

_________________
pozdrawiam

Bogen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1259195
   
bubble Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 38
Skąd: Dallas
PostWysłany: 06-06-2009, 02:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marketingowy niewypal.
Ale nice tap dancing.

Bartek napisał/a:
zmienilismy regulamin.

wydaje mi sie, ze nie zostalem zrozumiany - ten zapis nigdy nie dotyczyl kazdego z naszych gosci (nie prosimy kazdego kto przychodzi wypozyczyc twina o to zeby oddal nam paszport, czy wplacil depozyt). idea bylo zostawienie sobie mozliwosci takiego postepowania w uzasadnionych przypadkach - dopiero kiedy istnieja wyrazne do tego przeslanki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
miras Płeć:Mężczyzna


Wiek: 47
Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 112
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 06-06-2009, 14:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marek Łącki napisał/a:

A jednak pobierają kaucjię.


W ciągu ostatnich kilku lat, byłem ileś tam razy w Austrii, czy to na nartach, czy na nurkach i jakos nikt nigdy nie pobierał kaucji... nawet nie było potrzeby wpłacać zaliczek, wystarczyło się umówić i być słownym...

_________________
Pozdrawiam
Miras
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
846159
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 08-06-2009, 10:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Martin czepiasz się zasad prewencji, która ma dotyczyć osób stwarzających potencjalne zagrożenie dla pracowników centrum. Dodatkowo Oni sami podkreślają bardzo sporadyczne stosowanie tego zapisu a jego istnienie jest jedynie pozostawieniem sobie furtki w skrajanej sytuacji. Nie rozumiem Twoich obaw, skoro jesteś przekonany że poziom Twoich nurkowych kompetencji i osobowość europejczyka, obywatela świata, wzbudza powszechne zaufanie to powinieneś wiedzieć, że tego typu sankcje nie dotyczą Ciebie.
Ja im się wcale nie dziwię, i nie usuwałbym wzmianki o paszporcie, bo jak statystyki pokazują, nie ujmując nikomu, jakoś tak się dziwnie zdarzyło w ostatnich latach że trochę obywateli byłego związku radzieckiego się utopiło robiąc rekordy na powietrzu, często bez odpowiednich uprawnień. Dla nich te 1000 $/E nie jest odstraszającą karą.
Za kasę wszystko można, ale nie w Colonie, w której bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu, przed ambicjami i ułańską fantazją przyjeżdżających tam nurków i dlatego ja wolę tam nurać.

BTW
martin napisał/a:
W przeciagu ostatnich 5 lat nie spotkalem sie z kaucja za wynajem apartamentu lub pokoju - zarowno w Austrii jak i w Niemczech, Schwajcarii, Portugalli, Francji, Belgii, Hispanii, Holandii, Polsce, USA czy Indiach. A uwierz - podrozuje dosc duzo.

Bo zapewne podróżujesz z kartą kredytową. Hotel zawsze się zabezpiecza choć nie zawsze blokuje Ci środki na karcie. Jak kiedyś nie zabrałem karty to Pani w recepcji grzecznie poprosiła o 2600 pln kaucji za nocleg w hotelu w którym doba kosztowała raptem 450pln. I co miałem się na nią obrazić, że traktuje mnie jak potencjalnego wyłudzacza/złodzieja, który z pewnością wykorzysta wszystkie potencjalne usługi w hotelu i zwieje?
Czy na lotnisku kłócisz się z ochroną jak karzą Ci zdejmować buty i macają co masz w kieszeniach bo przecież Ty nie jesteś terrorystą i wszyscy powinni o tym wiedzieć?

W życiu jest podobno tak ,że człowiek uczciwy nie powinien się obawiać wymiaru sprawiedliwości, ale jak jest naprawdę to już całkiem inna bajka salut

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 08-06-2009, 11:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Plotek napisał/a:
Bo zapewne podróżujesz z kartą kredytową.


Zgadza sie. Tyle ze Hotel dostaje ta karte dopiero w dniu wyjazdu, przy regulacji rachunku za pobyt. Rezerwacje (przynajmniej w europie) robione sa zazwyczaj telefonicznie: „pan taki firma owaka w terminie siakim chce u panstwa nocowac – macie pokoje?” – „super, w takim wypadku prosze jeden zarezerwowac na dwa dni, do zobaczenia w srode”.

Plotek napisał/a:
Martin czepiasz się zasad prewencji


Nie czepiam. Pewne zagrania powoduja, ze centrum staje sie bardziej lub mniej sympatyczne (objektywna ocena).

To co pisal Bartek:

Bartek napisał/a:
ci ktorzy sadza ... do nas nie trafia i fakt ten nie robi na nas wrazenia...


Dziala w obie strony Wink

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]


Ostatnio zmieniony przez martin dnia 08-06-2009, 12:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Konrad Dubiel Płeć:Mężczyzna
złomiarz


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1326
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 08-06-2009, 11:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dorota napisał/a:
Zasady są zgodne z ogłoszonymi niedawno przez CDWS zasadami nurkowania technicznego w Morzu Czerwonym


CWDS to jakieś ministerstwo w Egipcie?
Chyba tak sporo jakieś akty prawne wydaje?

_________________
http://www.youtube.com/KonradDubiel
http://www.vimeo.com/user390685
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
kulas Płeć:Mężczyzna
PADI-IANTD-TDI-ACUC-NACD


Stopień nurkowy: Full Cave
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: AK
Pomógł: 4 razy
Wiek: 57
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 429
Skąd: Ottawa Ontario
PostWysłany: 08-06-2009, 17:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja nigdy niespotkalem sie z zadnym depozytem w motelu czy hotelu.
Co do zatrzymania paszportu przez baze nurkowa
hmm to poprostu jest nielegalne.
Widocznie co kraj to obyczaj.

_________________
Pozdrawiam

Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Michał Iwicki Płeć:Mężczyzna
GUE T2


Stopień nurkowy: GUE T2
Wiek: 49
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 575
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 08-06-2009, 20:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Plotek napisał/a:
Wygląda na to, że żyjemy w innej europie. Z pewnymi wyjątkami (ostatnio mały hotel w Austrii), w hotelu zawsze muszę się zameldować pokazując kartę, czasami robiąc rezerwację przez internet równeż muszę podać numer karty, i jest to jedyny moment kiedy jej potrzebuję bo za hotel płacę gotówką

Dokładnie tak jest. Ze względu na moją prace dużo jeżdze po świecie i zawsze tak wyglada że meldując się podaje karte. No ale może świecie Martina jest inaczej.

_________________
Friendship is like pishing your pants, everyone can see it, but only you can feel the true warmth.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Beeker Płeć:Mężczyzna
D-Diver


Wiek: 54
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 517
Skąd: Lublin
PostWysłany: 08-06-2009, 21:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ciągnąc OT: a może to rodzaj/pochodzenie paszportu determinuje zachowanie obsługi hotelowej? Stereotypy silne są ...

_________________
Pozdrawiam
Piotr "Beeker" Braune
diabetesdivers.com
Klub Płetwonurków PASKUDA przy Politechnice Lubelskiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
kulas Płeć:Mężczyzna
PADI-IANTD-TDI-ACUC-NACD


Stopień nurkowy: Full Cave
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: AK
Pomógł: 4 razy
Wiek: 57
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 429
Skąd: Ottawa Ontario
PostWysłany: 08-06-2009, 21:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Beeker napisał/a:
może to rodzaj/pochodzenie paszportu determinuje zachowanie obsługi hotelowej?


Calkiem mozliwe bo ja uzywam tutejszy.

_________________
Pozdrawiam

Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 08-06-2009, 22:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Beeker napisał/a:
a może to rodzaj/pochodzenie paszportu determinuje zachowanie obsługi hotelowej?



Prawdopodobnie. Do tego moze jeszcze nazwa znanej firmy podawana z nazwiskiem.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.