Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
centrum nurkowe
Autor Wiadomość
wodołaz Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: M1
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 13-12-2009, 07:56   centrum nurkowe Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

witam

Mam problem jestem instruktorem ale niemogę podejmować dodatkowej pracy ( zapis w umowie że niemogę pracować poza firmą )

czy moze ktoś sie orientuje czy moge założyć firme np. na żonę a ja tylko jej pomagam
przy założeniu że żona niema uprawinien nurkowych
czy niebedzie problemu ze skarbowka itp ??

proszę o pomoc

z góry dziękuje
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Radosław Machała Płeć:Mężczyzna
GUE T2/AdvTmx TDI


Stopień nurkowy: jest
Ilość nurkowań rocznie: 150
Stopień instruktorski: jest
Ubezpieczenie: DAN/Pro Gold
Oznaczenie stage: RGM
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 101
Skąd: Łódź
PostWysłany: 13-12-2009, 19:28   Re: centrum nurkowe Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam

wodołaz napisał/a:


Mam problem jestem instruktorem ale niemogę podejmować dodatkowej pracy ( zapis w umowie że niemogę pracować poza firmą )



Jeśli będziesz wykonywał pracę w trakcie czasu, który jest czasem pracy dla firmy w której jesteś zatrudniony to jak najbardziej ten zapis obowiązuje, natomiast jeśli będziesz wykonywał (świadzczył) pracę w czasie poza godzinami pracy ( dla ciebie czas wolny np weeked), np. na własny rachunek to moim zdaniem zapis nie obowiązuje, jeśłi masz zapis o zakazie konkurencji czyli jesteś Instruktorem a nie możesz szkolić w czasie wolnym (konkurencja dla firmy CN ) to zawsze możesz negocjować wynagrodzenie z pracodawcą Smile

Co do założenia przez żonę firmy, w Polsce by być właścicielem CN nie trzeba uprawnień,
Formalnie wiele osób ( rodzin) prowadzi w Polsce tak interesy. Firma jes np. żony, ale pomaga jej mąż i raczej nie powinno rodzić to kłopotów w US, inną sprawą jest jaka jest odpowiedzialność osób w trakcie wypadku, kto ponosi odpowiedzialność czy Ty jako osoba faktycznie szkoląca czy żona jako właścicielka CN.

Myślę że problem niestety może być bardziej złożony, sugeruję zapytanie prawnika.

Ale to tylko moja opinia.

Pozdr.

RadekM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Radosław Zajkowski Płeć:Mężczyzna
Instruktor ISSF


Stopień nurkowy: CCR TMX DIVER
Stopień instruktorski: OC/CCR TMX MOD80
Ubezpieczenie: Dan
Wiek: 47
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 221
Skąd: Bialystok
PostWysłany: 13-12-2009, 22:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

radekm napisał/a:
Jeśli będziesz wykonywał pracę w trakcie czasu, który jest czasem pracy dla firmy w której jesteś zatrudniony to jak najbardziej ten zapis obowiązuje, natomiast jeśli będziesz wykonywał (świadzczył) pracę w czasie poza godzinami pracy ( dla ciebie czas wolny np weeked), np. na własny rachunek to moim zdaniem zapis nie obowiązuje, jeśłi masz zapis o zakazie konkurencji czyli jesteś Instruktorem a nie możesz szkolić w czasie wolnym (konkurencja dla firmy CN ) to zawsze możesz negocjować wynagrodzenie z pracodawcą


Jezeli jesteś pracownikiem MSWiA to napewno musisz posiadac zgodę Komendanta. Nie ma to znaczenia w jakich dniach pracujesz. ( w Policji jesteś dyspozycyjny 24h na dobe przez 7 dni w tygodniu ).

_________________
www.kursnurkowy.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.