Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Dyskryminacja nurków przeczytaj koniecznie
Autor Wiadomość
slawek290 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik usunięty z forum


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 322
Skąd: Andrychów
PostWysłany: 22-12-2010, 10:34   Dyskryminacja nurków przeczytaj koniecznie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam czy to sprawiedliwe że jesteśmy zmuszeni do płacenia haraczy chcąc wejść na basen ze sprzętem.
Nie chodzi mi o baseny prywatne-bo jak sobie ktoś wybudował basen to może brać od nurka 100zł od nagiej pani 1zł a od kosmity 2 złote- jego pieniądze może wołać od kogo chce i jak chce(kapitalizm).
Chodzi mi o baseny dotowane z naszych pieniędzy czyli podatników o baseny mosir.
Bo to my płacąc niemałe podatki je utrzymujemy.
Panowie co o tym sądzicie może jakaś petycja do Rzecznika Praw Obywatelskich?
Często się tłumaczą że ktoś może sobie coś uszkodzić o naszą butlę.
Może forum czyta jakiś prawnik i się wypowie. Koledzy co o tym sądzicie?

_________________
"Choćbym szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną..."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 22-12-2010, 11:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

slawek290 napisał/a:
Chodzi mi o baseny dotowane z naszych pieniędzy czyli podatników o baseny mosir.
Bo to my płacąc niemałe podatki je utrzymujemy.


wszystko racja - ale spotkałem się z odpowiedzią, że przy nurkach jest ryzyko uszkodzenia kafelków (niby upuszczona czy przewracająca się butla) - ponoć stąd opłata scratch
jeżeli faktycznie poszlibyśmy tą drogą rozumowania to postaw się w pozycji "standardowego" użytkownika basenu (czepek+kąpielówki) - on też płaci podatki na ten basen i pewnie nie bardzo mu się podoba zamknięcie basenu co rok ze względu na remont potłuczonych przez nurków kafelków - na ten remont też idzie z jego podatków...

oczywiście tą opinię o kafelkach to usłyszałem tylko od jednego dyrektora takiego ośrodka i nie wiem czy to faktyczny powód czy tylko sobie coś na szybko znalazł żeby mi odpowiedzieć... Mad

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 22-12-2010, 12:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

slawek290 napisał/a:
Często się tłumaczą że ktoś może sobie coś uszkodzić o naszą butlę


kontynuując temat - koszt to często rezerwacja toru - przykład nurka, który traci balast:
to nie dość, że spadający ołów (np.: na pasie) uszkodzi dno to jeszcze wylatujący nurek może wytłuc przepływającej przypadkowo osobie zęby zaworem butli... zatem oddzielny tor dla nurka - tylko dlaczego za darmo? wszyscy użytkownicy basenu płacą wstęp a nie mają toru na wyłączność...

powody pewnie możnaby mnożyć...

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
slawek290 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik usunięty z forum


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 322
Skąd: Andrychów
PostWysłany: 22-12-2010, 13:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Uchowaj Panie od "nurka" tracącego balast przez przypadek ,płace za tor a jeszcze nie widziałem tabliczki tor zarezerwowany .A poza tym to więcej torów czasami jak osób pływających. To tylko kwestia dobrej woli dyrektora. Podobno są takie baseny gdzie nurkowie są traktowani normalnie i płacą tyle co reszta .A swoją drogą stłukłeś kiedyś kafelek ?

_________________
"Choćbym szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 22-12-2010, 13:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

slawek290 napisał/a:
A swoją drogą stłukłeś kiedyś kafelek ?


a broń Boże - stąd moja lekka doza nieśmiałości w podejściu do tego (i innych też) argumentu... scratch

salut

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Radosław Zajkowski Płeć:Mężczyzna
Instruktor ISSF


Stopień nurkowy: CCR TMX DIVER
Stopień instruktorski: OC/CCR TMX MOD80
Ubezpieczenie: Dan
Wiek: 47
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 221
Skąd: Bialystok
PostWysłany: 22-12-2010, 14:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

w Białymstoku nie ma zadnych dodatkowych opłat.

_________________
www.kursnurkowy.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
atego815 Płeć:Mężczyzna
Artur.Mój instruktor: Krzysztof Haracz


Wiek: 59
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 86
Skąd: Pszczólki k/Gdanska
PostWysłany: 22-12-2010, 15:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast słyszałem że głownie chodzi o zanieczyszczanie wody basenowej. W sensie że na naszych sprzętach, skafandrach wnosimy do basenu wszystko co pływa w otwartych...

_________________
"Ach! ach! Majorze, dzisiaj żyjem, jutro gnijem,
To tylko nasze, co dziś zjemy i wypijem!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1815729
   
slawek290 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik usunięty z forum


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 322
Skąd: Andrychów
PostWysłany: 22-12-2010, 15:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Więc jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze cheers .Wiadomo Pan ma butle sprzęt- to i ma pieniądze niech płaci a co tam.
Ja jak idę na basen to zawsze czyszczę sprzęt pod czystą wodą a co do kafelek i dewastacji to z domu wyniosłem ze "czyje " jest święte.
W Białymstoku to normalnie jest i należy się z tego cieszyć

_________________
"Choćbym szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Tracz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech Diver IANTD
Oznaczenie stage: MTR
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 707
Skąd: łódzkie
PostWysłany: 22-12-2010, 16:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W Łodzi jest basen z niecka 3,80m- tam gdzie robiłem P1. Z tego, co się orientuję podchodzą do nurkasów normalnie- czyli płacisz standard i wchodzisz ze szpeją... Dla zainteresowanych na PW podam adres, nie chcę robiś reklamy ( chyba że admin zachęci na forum)...

_________________
Pozdrawiam
Marcin T.

Art. 54. Konstytucji RP
"1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
nie+używam
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 22-12-2010, 17:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin13736 napisał/a:
chyba że admin zachęci na forum

Przecież na forum mamy stosowny dział w miejscach nurkowych: Baseny przyjazne nurkom -> klik

Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
adriano210 Płeć:Mężczyzna
KAJMAN REBRETHER DLA UBOGICH


Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 117
Skąd: Dublin/Myślibórz
PostWysłany: 22-12-2010, 18:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to wasza wina - nie myjecie sprzętu!!!!!
nie używajcie balastu
a butle miejcie uwiązaną do bojki na 2 lub 3metrowej lince
i jest gites
(długość linki należy dobrać do głębokości basenu) Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7527777
   
Marcin Tracz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech Diver IANTD
Oznaczenie stage: MTR
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 707
Skąd: łódzkie
PostWysłany: 22-12-2010, 22:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ok, podałem namiar tu:
Wojtek Filip napisał/a:
Baseny przyjazne nurkom -> klik


Pozdrawiam
Marcin

_________________
Pozdrawiam
Marcin T.

Art. 54. Konstytucji RP
"1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
nie+używam
   
beroduar Płeć:Mężczyzna
Krzysiek

Wiek: 52
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 81
Skąd: Nottinghamshire
PostWysłany: 25-12-2010, 16:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja za basen nie place - mam 60 funtow rocznej oplaty w klubie - w tym 3 baseny za darmo w tygodniu, wypozyczenie butli z powietrzem na basen 3 funty, na basenie sa tylko nurkowie.

Acha - kiedys probowalem plywac w masce na normalnym basenie - to mi zabronili, bo maska to bardzo niebezpieczne urzadzenie, ktore zatyka drogi oddechowe i mozna sie utopic. Zaproponowalem panu ratownikowi, ze przyniose specjalny certyfikat dopuszczjacy mnie do uzywania maski (jako, ze jestem pelna geba profesjonalista maskowym), ale stwierdzil, ze wtedy musi mnie pilnowac Glowny Nadzorca Basenu, bo on nie ma uprawnien do ratowania zamaskowanych plywakow...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
beroduar Płeć:Mężczyzna
Krzysiek

Wiek: 52
Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 81
Skąd: Nottinghamshire
PostWysłany: 25-12-2010, 16:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

atego815 napisał/a:
Ja natomiast słyszałem że głownie chodzi o zanieczyszczanie wody basenowej. W sensie że na naszych sprzętach, skafandrach wnosimy do basenu wszystko co pływa w otwartych...

Ja to sie raczej boje o to, co przynosze na sprzecie z basenu - zawsze dokladnie i dlugo plucze moje dobra nurkowe. Skafander mi na ten przyklad wyblakl po kilkunastu basenach i nie jest taki ladny rozowy, a kwiatkow juz prawie na nim nie widac...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
przemo Płeć:Mężczyzna

Wiek: 45
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 12
Skąd: Mrągowo, Dłużec
PostWysłany: 25-12-2010, 18:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

beroduar napisał/a:
atego815 napisał/a:
Ja natomiast słyszałem że głownie chodzi o zanieczyszczanie wody basenowej. W sensie że na naszych sprzętach, skafandrach wnosimy do basenu wszystko co pływa w otwartych...

Ja to sie raczej boje o to, co przynosze na sprzecie z basenu - zawsze dokladnie i dlugo plucze moje dobra nurkowe. Skafander mi na ten przyklad wyblakl po kilkunastu basenach i nie jest taki ladny rozowy, a kwiatkow juz prawie na nim nie widac...

to nie plucz a wtedy napewno jakieś kwiatki albo inne stwory pochodzenia roślinnego na nim zakwitną Shocked Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.