Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Sonda :-)
Autor Wiadomość
ZielonySmok Płeć:Mężczyzna
Rafał Jackiewicz


Stopień nurkowy: MSD
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 27 razy
Wiek: 50
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 986
Skąd: Łódź
PostWysłany: 05-01-2012, 22:22   Sonda :-) Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem





Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
borewicz07 Płeć:Mężczyzna


Wiek: 43
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 26
Skąd: Świecie
PostWysłany: 08-01-2012, 21:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ło matko, dzieciństwo mi się przypomniało, swoją drogą niezły sprzęcik jak na tamte czasy wytargali... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
198264
   
WolfEeel Płeć:Mężczyzna
Skype: marcin-k2010


Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 114
Skąd: Pickering, Canada
PostWysłany: 09-01-2012, 17:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ZielonySmok, Dzieki za tego posta. Pamietam jak oglodalem ten odcinek jak wryty na naszym "Rubinie". salut
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
19130074
   
ZielonySmok Płeć:Mężczyzna
Rafał Jackiewicz


Stopień nurkowy: MSD
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 27 razy
Wiek: 50
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 986
Skąd: Łódź
PostWysłany: 29-01-2012, 13:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzieciak byłem gdy oglądałem sondę Twisted Evil
Do tej pory nie widziałem w TV ich godnych następców. Fajnie, że ktoś wrzucił na youtube ich programy. Nadal oglądam ich z ciekawością.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Kuba Król Płeć:Mężczyzna
kub.a


Stopień nurkowy: IANTD nTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 138
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 29-01-2012, 16:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dekompresjometr Smile to jest nazwa, a nie komputery nurkowe
przy okazji automat na gumce/sznurku na szyi już miał, no ale drugi gdzieś lata za plecami.

i jeszce liczenie deco:
ile czasu musisz się wynurzać gdy na 30m będziesz pracował 90'?
więc tak: 3' na 9m, 23' na 6m i 57' na 3m
już policzyłem dokładnie 89', na pracę została 1'


kiedyś wyczekiwałem Sondy jak kania dżdżu Very Happy
łza się w oku kręci
szkoda, że chłopaki zginęli, ciekawe co by dzisiaj robili...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2372629
   
MaRkY Płeć:Mężczyzna
Marek Spiżewski


Stopień nurkowy: nTMX
Ilość nurkowań rocznie: 99
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: MaRkY
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 317
Skąd: Łódź
PostWysłany: 29-01-2012, 17:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jak sonda leciała w tv to ja niezły kajtek byłem heheh
zobaczcie co czas wyprawia z technika
taki dekompesjometr - błona półprzepuszczalna Smile
tak jak czas niszczy nasze wraki tak pokazuje nam coraz wiecej
tylko czy to widzimy ??

_________________
Ocena Ryzyka dla Nurków
Szkolenia BHP dla Nurków
Audyty BHP Prac Podwodnych
www.activebhp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Piotr Czernik Płeć:Mężczyzna
piotr_c


Stopień nurkowy: 3=
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 133
Skąd: Neverland
PostWysłany: 29-01-2012, 18:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

MaRkY napisał/a:
jak sonda leciała w tv to ja niezły kajtek byłem heheh
zobaczcie co czas wyprawia z technika


Przeglądnąłem ostatnio kilkanaście odcinków Sondy i o ile w elektronice/IT/biotechnologii można mówić o rewolucji, która od tamtych czasów niewątpliwie nastąpiła, o tyle w wielu innych dziedzinach wcale nie jesteśmy aż tak daleko, jak mogłoby się wydawać.

Przykładem jest nurkowanie - tak naprawdę automaty są takie same, suchary praktycznie też, ROV podobnie. Teoria niewątpliwie poszła do przodu, ale w porównaniu ze skokiem, który dokonał się w innych dziedzinach, można to nazwać wręcz stagnacją.



Kuba Król napisał/a:
szkoda, że chłopaki zginęli, ciekawe co by dzisiaj robili...


Jeden prowadziłby warzywniak a drugi se xshop Wink

Mimo, że narracja i sposób pokazywania techniki o całe lata wyprzedziły epokę, w której kręcone były te programy, to obawiam się, że w obecnych czasach musieliby ustąpić miejsca programom typu "Gwiazdy Tańczą na Lodzie Śpiewając".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Twin Manifold Płeć:Kobieta

Stopień nurkowy: P1
Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Poznań
PostWysłany: 29-01-2012, 21:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kuba Król napisał/a:
i jeszce liczenie deco:
ile czasu musisz się wynurzać gdy na 30m będziesz pracował 90'?
więc tak: 3' na 9m, 23' na 6m i 57' na 3m
już policzyłem dokładnie 89', na pracę została 1'


To też mi się spodobało Smile Zauważyłam, że tabliczka, z której sumują deco to jakiś "tabella dcecompressione marina militare U.S.A." Smile przystanki deco rozpisane do 100 minut na 30m Smile

Jakiś czas temu po tym jak znalazłam ten odcinek w sieci ustawiłam sobie melodie z czołówki SONDY jako dzwonek w telefonie... niewiele osób rozpoznaje melodię Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
ZielonySmok Płeć:Mężczyzna
Rafał Jackiewicz


Stopień nurkowy: MSD
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 27 razy
Wiek: 50
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 986
Skąd: Łódź
PostWysłany: 29-01-2012, 21:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

piotr_c napisał/a:
Mimo, że narracja i sposób pokazywania techniki o całe lata wyprzedziły epokę, w której kręcone były te programy, to obawiam się, że w obecnych czasach musieliby ustąpić miejsca programom typu "Gwiazdy Tańczą na Lodzie Śpiewając".

W wakacje usłyszałem następujący dialog pomiędzy dwoma chłopakami mającymi po około 12 lat. Jechali na rowerach, było to przed godziną 19, śpieszyli się by zdążyć na program "Galileo Extra" - tak wynikało z ich rozmowy.
Zdziwiłem się okrutnie scratch , ponieważ uważałem, że obecnie takie emocje może wywołać tylko jakiś program pokroju "Gwiazdy Tańczą na Lodzie Śpiewając". Może jeszcze jest nadzieja... thumleft
Jaka szkoda, że ciekawych programów trzeba szukać w necie i w stacjach TV nie obnoszących się swoją misją, za którą każą płacić i oglądać reklamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Piotr Czernik Płeć:Mężczyzna
piotr_c


Stopień nurkowy: 3=
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 133
Skąd: Neverland
PostWysłany: 30-01-2012, 09:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ZielonySmok napisał/a:
Jechali na rowerach, było to przed godziną 19, śpieszyli się by zdążyć na program "Galileo Extra" - tak wynikało z ich rozmowy.


Niestety Galileo to słabizna w porównaniu z poziomem Sondy. W Sondzie autorzy stawiali pytania o to, co będzie za kilka, kilkadziesiąt lat, natomiast Galileo to prosty program w stylu "How It's Made" z Discovery Science.


Cytat:
Może jeszcze jest nadzieja...


IMO nie ma nadziei. Nawet Discovery to w tej chwili taka sama papka, jak niedzielna ramówka TVN'u, tyle że na inny temat.

Przykładem są programy Wołoszańskiego - ten nadal żyje, programy były świetne, a nowych raczej już w TV nie zobaczymy.


ZielonySmok napisał/a:
Jaka szkoda, że ciekawych programów trzeba szukać w necie i w stacjach TV nie obnoszących się swoją misją, za którą każą płacić i oglądać reklamy.


Dlatego dopóki TVP będzie robiła głównie programy komercyjne o znikomej wartości kulturalnej, abonamentu RTV nie mam zamiaru płacić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.