Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Ciekawostka teoretycznie nie związana z nurkowaniem
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 27-09-2012, 11:33   Ciekawostka teoretycznie nie związana z nurkowaniem Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Poniżej opis ciekawego doświadczenia "społecznego".



SKRZYPEK NA STACJI METRA
tłum. AspenTrees78

W waszyngtońskim metrze usiadł pewien człowiek i zaczął grać na skrzypcach. Był mroźy styczniowy poranek. W ciągu około 45 minut zagrał 6 utworów Bacha. Szacuje się, że w tym czasie, 1.100 ludzi przeszło przez stację metra udając się do pracy.

Po upływie trzech minut pewien pan w średnim wieku zauważył, że gra jakiś muzyk. Zwolnił kroku i zatrzymał się na parę sekund, po czym pośpiesznie ruszył dalej, aby nie zakłócić swego harmonogramu dnia.

Minutę później skrzypek otrzymał pierwszego dolara: jakaś kobieta rzuciła mu go do futerału i poszła sobie dalej, nie zatrzymując się.

Kilka minut później jakiś człowiek oparł się o ścianę, aby posłuchać gry, ale zaraz potem spojrzał na zegarek i odszedł. Najwyraźniej był już spóźniony do pracy.

Osobą, która poświęciła skrzypkowi najwięcej uwagi, był 3-letni chłopczyk. Jego matka kazała mu się pośpieszyć, ale chłopczyk zatrzymał się, aby jeszcze spojrzeć na skrzypka. W końcu popchnęła go mocno; chłopiec ruszył z miejsca, ale cały czas odwracał głowę. Takie samo zachowanie powtarzało się u kilkunastu innych dzieci.
Wszyscy rodzice, bez wyjątku, kazały im iść dalej.

Podczas 45 minut gry, tylko 6 osób zatrzymało się na chwilę. Około 20 dało mu pieniądze, potem jednak odeszło, nie zwalniając kroku. Zebrał 32 dolary.
Kiedy przestał grać i zapadła cisza, nikt tego nie zauważył. Nie było oklasków, ani żadnych słów uznania.

Nikt nie wiedział, że owym skrzypkiem był Joshua Bell, jeden z najbardziej utalentowanych muzyków świata. Zagrał właśnie kilka najtrudniejszych utworów, jakie kiedykowiek zostały skomponowane, na skrzypcach wartych 3,5 milionów dolarów.

Dwa dni wcześniej, wszystkie bilety na koncert Joshuy Bell'a w Bostonie zostały wyprzedane. Średnia cena biletu wynosiła 100 dolarów.

To jest prawdziwa historia. Joshua Bell, grający incognito na stacji metra, brał udział w eksperymencie społecznym zorganizowanym przez Washington Post. Eksperyment dotyczył percepcji, gustu i ludzkich priorytetów. Zagadnienia brzmiały: Czy w pospolitym otoczeniu i o niesprzyjającej godzinie potrafimy ujrzeć piękno? A może przestajemy je doceniać? Czy potrafimy dostrzec talent w nieoczekiwanym miejscu?

Jeden z możliwych wniosków płynących z tego eksperymentu może brzmieć:
JEŚLI NIE MAMY CZASU, ABY ZATRZYMAĆ SIĘ I POSŁUCHAĆ JEDNEGO Z NAJLEPSZYCH MUZYKÓW ŚWIATA, GRAJĄCEGO NAJLEPSZĄ MUZYKĘ, JAKĄ KIEDYKOLWIEK SKOMPONOWANO, TO ILE INNYCH RZECZY NAM UMYKA?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
offshore Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: jakis jest
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 162
Skąd: ...
PostWysłany: 27-09-2012, 12:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sa wybrani i sa masy.Masy musza ciezko pracowac od switu do nocy , placic podatki, zusy itp. aby melomani mogli chodzic na koncerty.
Cytujac za Kazikiem:
" najlepiej, gdy tłuszcza żre, pracuje i śpi
I jeszcze się rozmnoży czasem. Wtedy żadnej myśli
Nie ma czasu pomyśleć, tylko słucha i patrzy
Co mu przygotują mendy w swoim teatrze''
Dlatego wyniki tego eksperymentu nie sa jakos szczegolnie szokujace.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Kalbarczyk Płeć:Mężczyzna
Prodiving Team


Stopień nurkowy: PSAI Adv.EAN
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: TJK
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 267
Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: 27-09-2012, 13:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ojtam ojtam.
Ja też się pokazywałem w wielu miejscach i też mnie nikt nie poznał.
A żeby mi jeszcze pieniądze dawali, to już w ogóle. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 27-09-2012, 13:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

offshore napisał/a:
Masy musza ciezko pracowac od switu do nocy , placic podatki, zusy itp. aby melomani mogli chodzic na koncerty

Jak oni to robią? Ci melomani, że nie płacą podatków, zusu itp? scratch
Chciałbym tak... bounce
Nie wiedziałem też, że płacę podatki i zus, żeby inni mogli chodzić na koncerty Shocked .

Tak czy inaczej robię tak:
W programie Teatru Wielkiego Opery Narodowej sprawdzam, które koncerty są bezpłatne (jest ich całkiem sporo), wybieram te, które mnie interesują i akcja 8).
Niestety, nie zawsze to co mnie interesuje jest za free, więc wykombinowałem drugi patent oszczędnościowy: podliczyłem ile mógłbym wypić piwa, wina, wódy, wypalić papierosów w ciągu roku. Wyszło całkiem sporo, przeliczyłem to na $ - okazuje się, że kwota jest naprawdę niezła.
Więc mogę już wybierać co mnie interesuje bo mam na to kasę salut .
Wymyśliłem dodatkowo, że jeżeli to co przeznaczałem na słodycze dołożę do tej kupki, to uwaga:
raz w miesiącu mogę pójść na dobry koncert siedząc na I miejscu cheers .

My z mas musimy się wspierać!
Kiedyś chciałem być z zawodu synem, ale się nie udało Sad .


Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 27-09-2012, 14:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Nie wiedziałem też, że płacę podatki i zus, żeby inni mogli chodzić na koncerty Shocked .


W 2002 (takie dane mi wpadły w ręce) tylko narodowe Filharmonia i Opera dostały prawie 54,5 miliona złotych dotacji tylko z jednego źródła.
Można się spierać, czy warto, ale faktom zaprzeczyć raczej trudno...

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 27-09-2012, 14:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mówisz o Filharmonii i Operze Narodowej w 2002, a ja kombinuję kto to jest ten nie płacący podatków "meloman".
Jeżeli wspomniana kwota pochodziłaby z moich podatków to chętnie bym coś dołożył - bardzo zależy mi na podniesieniu świadomości szczególnie u ludzi młodych, a koncertów organizowanych dla nich jest coraz więcej, choć moim zdaniem ciągle o wiele za mało Sad .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 27-09-2012, 14:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Mówisz o Filharmonii i Operze Narodowej w 2002, a ja kombinuję kto to jest ten nie płacący podatków "meloman".
Jeżeli wspomniana kwota pochodziłaby z moich podatków to chętnie bym coś dołożył - bardzo zależy mi na podniesieniu świadomości szczególnie u ludzi młodych, a koncertów organizowanych dla nich jest coraz więcej, choć moim zdaniem ciągle o wiele za mało Sad .


Twierdzenie, że "melomani" nie płacą podatków chyba nie padło?
Mój tok myślenia jest taki: skoro takie instytucje są dotowane z budżetu państwa, to oznacza, że wpływy z biletów nie wystarczają. A skoro tak, to taki "przybytek" finansowany jest także (a może nawet przede wszystkim) z pieniędzy odebranych komuś, kto nie korzysta z usług FN czy ON.

Dotąd chyba się zgadzamy?

Dalej to już kwestia opinii i stanowiska politycznego gdzieś pomiędzy: "państwo powinno zajmować się minimum zadań (i jeszcze: ile to jest minimum)" a "państwo powinno zajmować się wszystkim ("1984" czy ustroje komunistyczne czy totalitarne).
Ja nie ukrywam, że jestem zdecydowanie bliżej pierwszego krańca.

A w szczególności: czy ON i FN nie powinny utrzymywać się z biletów albo z dobrowolnych dotacji (np. Amber Gold - zamiast na film biograficzny mogłoby dać na koncert Joshuy Bella Smile )?

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 27-09-2012, 14:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek czy wiesz w jakim celu założyłem ten wątek?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 27-09-2012, 14:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Jarek czy wiesz w jakim celu założyłem ten wątek?


Przyznam się, że jeszcze nie dociekłem, gdzie jest mowa o nurkowaniu, więc póki co myślę, że to taki "przerywnik" w merytorycznych dyskusjach, a i dział ("można tu skrobnąć o tym i owym... Smile") wskazuje, że tematyka nie jest jakoś sztywno narzucona w tym wątku.

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Tomek Karski Płeć:Mężczyzna
Milczenie jest złotem.


Stopień nurkowy: Adv. Nitrox + DP TDI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 212
Skąd: N51,28047 E22,54964
PostWysłany: 27-09-2012, 14:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Niestety, nie zawsze to co mnie interesuje jest za free, więc wykombinowałem drugi patent oszczędnościowy: podliczyłem ile mógłbym wypić piwa, wina, wódy, wypalić papierosów w ciągu roku. Wyszło całkiem sporo, przeliczyłem to na $ - okazuje się, że kwota jest naprawdę niezła.
Więc mogę już wybierać co mnie interesuje bo mam na to kasę salut .
Wymyśliłem dodatkowo, że jeżeli to co przeznaczałem na słodycze dołożę do tej kupki, to uwaga:
raz w miesiącu mogę pójść na dobry koncert siedząc na I miejscu


Jeszcze parę razy przejedź na czerwonym, ale żeby nie było kamer i policji w pobliżu - i już masz parę stówek ekstra Wink

_________________
Pozdrawiam,
Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 27-09-2012, 14:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie ukrywam, że bardzo podoba mi się kierunek Twojeo rozumowania, mimo, że z nim polemizuję...
polemizuję dlatego, że o ile zgadzam się z tą myślą:

Jarek Andrzejewski napisał/a:
państwo powinno zajmować się minimum zadań


o tyle sen z powiek spędzałoby mi to zagadnienie:

Jarek Andrzejewski napisał/a:
i jeszcze: ile to jest minimum


niestety częstokroć to co masom wydaje się minimum wystarczającym do pracy administracji państwoej jest niewystarczającą kroplą z realnych potrzeb aby ta praca przebiegała w tempie i z efektami zadowalającymi te masy

niestety obawiam się, że wszyscy, którzy obiecują odchudzanie administracji i zmniejszanie biurokracji karmią ludzi jedynie populizmem nastawionym na rózneo rodzaju wybory, a z realiami niemającym absolutnie żadnego związku... i po wyborach jakoś dziwnie administracja nie chudnie, mimo ich rewolucynych pomysłów...

dlaczego? bo zanim doszli do władzy nie mieli bladego pojęcia jak ta praca wygląda od kuchni a jedynie na barkach obiecanych zmian próbowali dostać się do władzy...

co do osób niekorzystających z FN a płacących w podatkach
przykład Poznania - ostatnio prezydent Grobelny postanowił gasić światło na ulicach dla oszczędności i w nocy jeździsz po ciemku... dlaczego?
a m.in. dlatego, że wybudował debilny stadion Lecha na porąbane Euro...
dlaczego tak to określiłem, ano bo jestem tym wyjątkiem, który nie trawi piłki nożnej a stadion na Bułgarskiej kojarzy mi się jedynie z korkami i kretynami wywołującymi bójki...
ot nie uważam żeby ten stadion był w ogóle potrzebny a wolałbym mieć światło na ulicach...
z tym, że identyfikuję się ze społecznością Poznania i jeżeli większości ten stadion się przyda to nie robię o to afery, że z moich podatków na to poszło...

nie pytam dlaczego na każdy mecz konieczna jest obstawa Policji również opłacana z moich podatków, a przecież wystarczyłoby doliczyć do ceny biletów koszt takiej obstawy Policji
i dopiero po określonym przelewie na konto Komendy Miejskiej w Poznaniu wydawanoby pozwolenie na zorganizowanie takiej imprezy masowej jak mecz - jestem ciekaw ile byłoby kibiców jakby musieli sami za obstawę Policji zapłacić...

Jarku - albo żyjemy w państwie demokratycznym - czyli takim gdzie jednostka nie ma nic do gadania tylko jest posłuszna woli ludu, albo zmieniamy ustrój... scratch

salut

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 27-09-2012, 14:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek Andrzejewski napisał/a:
Przyznam się, że jeszcze nie dociekłem, gdzie jest mowa o nurkowaniu
Szkoda, że zamiast pokombinować ładujesz tu jakieś dane z 2002 i pomysły na to czy rolnik powinien być dotowany, bo nie sprzedał marchewki...

Przykro Sad , ale co tam - każdy dostrzega w temacie to co mu najbliższe, więc niech i tak będzie.
Następnym razem poszukam obrazka z jakimś nurkiem 8).
Tomek Karski napisał/a:
Jeszcze parę razy przejedź na czerwonym, ale żeby nie było kamer i policji w pobliżu - i już masz parę stówek ekstra

W tym celu kupiłem pewną panią zamkniętą w nawigacji, która mi mówi "uwaga jedziesz za szybko, a tam już na ciebie czekają - więc się zbilansowało Wink.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Tomek Kalbarczyk Płeć:Mężczyzna
Prodiving Team


Stopień nurkowy: PSAI Adv.EAN
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: TJK
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 267
Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: 27-09-2012, 14:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek - może problem tkwi w tym, że za mało ludzi kojarzy kogoś takiego jak Joshua Bell [ja na ten przykład nie słyszałem]?
Gdyby na skrzypcach grała np. Jennifer Lopez, nie szło by przejść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 27-09-2012, 14:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
Przyznam się, że jeszcze nie dociekłem, gdzie jest mowa o nurkowaniu
Szkoda, że zamiast pokombinować ładujesz tu jakieś dane z 2002 i pomysły na to czy rolnik powinien być dotowany, bo nie sprzedał marchewki...


Nieśmiało zauważę, że pod-wątek polityczny pojawił się najpierw w poście "offshore'a", a następnie został podjęty przez Ciebie. Potem dopiero ja "załadowałem dane" (no cóż, przyznaję, lubię używać konkretów w dyskusji).

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 27-09-2012, 15:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tomek Kalbarczyk napisał/a:
może problem tkwi w tym, że za mało ludzi kojarzy kogoś takiego jak Joshua Bell

może...
Jarek Andrzejewski napisał/a:
no cóż, przyznaję, lubię używać konkretów w dyskusji
niestety nie zauważyłem żadnych, ale to pewnie związane jest z punktem widzenia.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.