Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Opłynąć Zakrzówek .
Autor Wiadomość
Mirek Kruczek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: RESCUE / Tec 50
Ilość nurkowań rocznie: 90
Oznaczenie stage: CROW
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 168
Skąd: KRAKÓW
PostWysłany: 25-03-2014, 14:33   Opłynąć Zakrzówek . Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Opłynąć Zakrzówek Tak przykładowo na 10 metrach ,Opłynął ktoś ? próbował ktoś ?..

_________________
POZDRAWIAM- MIREK!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 25-03-2014, 14:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś zrealizowałem w części taki plan (kolega miał twina, ale niepełnego, bo wysiadła sprężarka w Krakenie): popłynęliśmy po powierzchni naprzeciw wejścia, zeszliśmy na 5-6m i opłynęliśmy akwen w lewo, prawie do przesmyku, potem na drugą stronę i wzdłuż brzegu, gdzie jest wejście do wejścia właśnie.
Wspominam je jako jedno z fajniejszych nurkowań, bo po drugiej stronie są zatopione drzewa, które bardzo ciekawie wyglądają gdy się płynie nad i pod nimi.

Podobny plan, o jakim wspomniałeś, zrealizowałem parę razy na Piechcinie (nurkowania zajęły 60-70 minut zależnie od tempa płynięcia).

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Mirek Kruczek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: RESCUE / Tec 50
Ilość nurkowań rocznie: 90
Oznaczenie stage: CROW
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 168
Skąd: KRAKÓW
PostWysłany: 25-03-2014, 15:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się w jakiej kategorii takie opłyniecie na 7-10m zakwalifikować ??!

_________________
POZDRAWIAM- MIREK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 25-03-2014, 15:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mirek Kruczek napisał/a:
Zastanawiam się w jakiej kategorii takie opłyniecie na 7-10m zakwalifikować ??!

nie bardzo rozumiem pytanie. Moim zdaniem pasuje do kategorii "fajny nur". Jeśli bez butli - to do kategorii rekord świata Smile

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Mirek Kruczek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: RESCUE / Tec 50
Ilość nurkowań rocznie: 90
Oznaczenie stage: CROW
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 168
Skąd: KRAKÓW
PostWysłany: 25-03-2014, 15:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Odemnie SZACUN !

_________________
POZDRAWIAM- MIREK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Te_Pe Płeć:Mężczyzna
Tomasz Połys


Stopień nurkowy: IANTD nTMX
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 339
Skąd: Kraków
PostWysłany: 25-03-2014, 19:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

opłynięcie prawej strony (autobus na azymut, na drugą stronę i w prawo) to 70-90 minut płynięcia.

Jeśli płyniesz na 5-7 m to masz bujne życie, ale jest dalej - wpływasz w zatoczki .....
jeśli płyniesz głębiej, na krawędzi wyrobiska - masz krócej .....

wskazany p-valve Wink

___
/omasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4705107
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 25-03-2014, 21:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Te_Pe napisał/a:
opłynięcie prawej strony (autobus na azymut, na drugą stronę i w prawo) to 70-90 minut płynięcia.

z ciekawości porównałem z Piechcinem i jest mniej więcej kilometr na Zakrzówku po tym torze vs ok. 900m na Piechcinie dookoła + na skróty od "archa" do wejścia.

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
pawelw Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: a
Ilość nurkowań rocznie: 1
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: PawelW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 448
Skąd: Pniewy
PostWysłany: 25-03-2014, 21:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

kiedyś swego czasu ekipa na skuterach i CCR opłynęła cały na głebokosci max 15m

http://www.ccr.com.pl/content/21072012-spotkanie-nurk%C3%B3w-rebreatherowych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Żabczyński Płeć:Mężczyzna
MarcinoZ


Stopień nurkowy: RD
Wiek: 54
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 19
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 26-03-2014, 08:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W ubiegłym roku w październiku lub listopadzie, ale dokładnie to nie pamiętam opłynęliśmy z kumplem prawą stronę Zakrzówka, ale nie całą i nur wyglądał mniej więcej tak:
od wiat popłynęliśmy na wprost przez grubego do przeciwległej ściany i po wypłyceniu odbiliśmy w prawo i przy ścianie zrobiliśmy kółko, aż do wejścia na drodze. nurek był bardzo fajny i zajął nam ponad 130 minut. Zabraliśmy po dwie piętnastki. było warto bo po drodze przywitały nas trzy przepiękne szczupaki, które wygrzewały się między badylami.

_________________
Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Mirek Kruczek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: RESCUE / Tec 50
Ilość nurkowań rocznie: 90
Oznaczenie stage: CROW
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 168
Skąd: KRAKÓW
PostWysłany: 26-03-2014, 08:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to że to troszkę więcej niż fajny nur ,jak to napisał kolega Jarek A. W tamtym roku , w trakcie nurkowania przyszedł mi taki pomysł w trakcie nurkowania ,by spróbować płynąć jak najdalej. Zejście do wody na nurkowanie było po lewej stronie Zakrzówka po schodkach . Zanurzyłem się na około 27/28 metrów do skrzyni ,gdy zacząłem się wypłycać pomyślałem ;a zobaczę dokąd dopłynę ?. Po wyjściu na około 10-12m zacząłem płynąć w kierunku tzw.dzikiej strony.Dopłynąłem do (jakby stanąć pośrodku ,pomiędzy zejściem do wody schodkami a środkowym zejściem )to było to na wprost po drugiej stronie . Jakoś tak.. Nurkowanie zakończyłem bo kończyło mi się powietrze ,z tego co pamiętam to raz a dwa ; strasznie bolały mnie już kostki od płynięcia! Nawet jeśli miał bym powietrze to i tak skończył bym nura bo już nogi odmawiały mi posłuszeństwa . Oczywiście wypłycałem się w trakcie w/w nurkowania ,więc prawdopodobnie większość opływania było na 6-4 metrach.Pamiętam jeszcze jak płynąłem ,zastanawiałem się gdzie zakończę nurkowanie ? wypatrywałem tablicy Papieskiej ale bez skutecznie ! gdy wypłynąłem dowiedziałem się dlaczego ,Po prostu ,byłem dopiero w połowie +/- W tedy na dzikiej stronie znalazłem zegarek z dedykacją ,wciąż do odebrania ,ale to na inny dział . Very Happy

_________________
POZDRAWIAM- MIREK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.