Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
O cenach i podstępnych sprzedawcach
Autor Wiadomość
Konrad Dubiel Płeć:Mężczyzna
złomiarz


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1326
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 15-02-2012, 11:34   O cenach i podstępnych sprzedawcach Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Temat ten wydzieliłem z innego traktującego o nie zmienionych na ten rok cenach w jednej z polskich hurtowni nurkowych - jest tu: klik
Wojtek






Rzekomy "wzrost" kursu EUR często będący uzasadnieniem podwyżek jest dość zabawny jak zauważy się, że jest taki sam jak pod koniec 2008, dużo niższy niż w 2009 (było ~4.90!) i zbliżony do kursu z sierpnia zeszłego roku...

_________________
http://www.youtube.com/KonradDubiel
http://www.vimeo.com/user390685
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
crowley Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Technical Cave Diver
Stopień instruktorski: SDI/IDF Instructor
Oznaczenie stage: STASZEK
Pomógł: 19 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 1017
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 15-02-2012, 12:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Konrad powiedzmy sobie wprost - sklepy/producenci chcą zrobić z nas idiotów i pod pretekstem podwyżek zawyżane są wszystkie ceny... całe szczęście że chociaż jedna rodzima firma nie robi tego z nami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4054774
   
slawek290 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik usunięty z forum


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 322
Skąd: Andrychów
PostWysłany: 15-02-2012, 15:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

crowley napisał/a:
chociaż jedna rodzima firma nie robi tego z nami.

Nie robi - bo rynek na worki płyty i inne drobiazgi znacznie się zawęził . Podejrzewam iż gdyby Donut poszedł w górę o 20 % to większość rynku zdobyłby Xdeep . Bojki też nie pójdą w górę , bo też je w Pl zaczęli robić . Podejrzewam iż pojawienie się na ryku jakiejś nowej firmy szyjącej suche skafandry doprowadziło by do tego iż w Pl skafandry kosztowały by podobnie jak w Anglii. Cóż nie do wszystkich przemówiłby teleskop i inne bajery za 3 tysiące .

_________________
"Choćbym szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
pawelw Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: a
Ilość nurkowań rocznie: 1
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: PawelW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 448
Skąd: Pniewy
PostWysłany: 15-02-2012, 16:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Konrad powiedzmy sobie wprost - sklepy/producenci chcą zrobić z nas idiotów i pod pretekstem podwyżek zawyżane są wszystkie ceny... całe szczęście że chociaż jedna rodzima firma nie robi tego z nami.


bo i tak na swoje produkty ma dużo zawyżone ceny Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 15-02-2012, 17:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem



w sumie to można było przewidzieć - jest podwyżka źle, nie ma podwyżki też źle...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
pawelw Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: a
Ilość nurkowań rocznie: 1
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: PawelW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 448
Skąd: Pniewy
PostWysłany: 15-02-2012, 20:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monika napisał/a:
w sumie to można było przewidzieć - jest podwyżka źle, nie ma podwyżki też źle...


można było powiedzieć polska mentalność , ale fakt jest inny w polsce sprzęt nurkowy jest szalenie drogi , wystarczy podjechać do sąsiadów z południa i worek klasy Donut można kupić za około .... dużo mniejszą kasę i nie tylko to .... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15-02-2012, 21:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pawelw napisał/a:
fakt jest inny w polsce sprzęt nurkowy jest szalenie drogi , wystarczy podjechać do sąsiadów z południa i worek klasy Donut można kupić za około .... dużo mniejszą kasę i nie tylko to

Po co zatem prowadzić dyskusję o tajemniczych "Onych"? "Oni" są źli, bo nas okradają i mają za wysokie ceny, albo "oni" są źli bo mają cały czas te same ceny, więc nas okradają, bo powinni mieć niższe. Do kompletu brakuje żeby ktoś opuścił ceny - obstawiam, że znawcy w tempo wyczuliby podstęp: "Oni" nas okradali, więc teraz próbują to zataić obniżając ceny... Wink.
Kupa śmiechu - zawsze mam tylko nadzieję, że to opinie tych "wyjątków" co to potwierdzają regułę...

W sumie, co za problem kupować sprzęt w Czechach czy Chinach? Zaoszczędzimy masę czasu na wylewanie łez na forach i zyskamy więcej czasu na nurkowanie (o ile ktoś jeszcze pamięta, że to właśnie o nie w tym wszystkim chodzi)

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
slawek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: CACIB
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 294
Skąd: Białystok
PostWysłany: 15-02-2012, 21:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
o ile ktoś jeszcze pamięta, że to właśnie o nie w tym wszystkim chodzi


Tylko zapominasz w tym co piszesz o jednym. Żeby nurkować trzeba mieć za co, a nie każdego stać na kupowanie co mu się zapragnie, wiec każda urwana stówka to kaska na kolejny wyjazd na nurkowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15-02-2012, 21:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

slawek napisał/a:
Tylko zapominasz w tym co piszesz o jednym. Żeby nurkować trzeba mieć za co

Nie Sławku - o tym pamiętam przez cały czas.
Przy wszelkich szkoleniach dla instruktorów hołduję zasadzie: "Chcesz uniknąć kłopotów pod wodą - unikaj ludzi, których nie stać na nurkowanie".

Piszę to doskonale zdając sobie sprawę z tego, że u wielu osób sytuacja materialna jest płynna i o ile wczoraj mogłem sobie pozwolić na nurkowanie tmx na 50m, to dzisiaj już mnie na nie nie stać. Zatem jednoznacznie rezygnuję z takich nurkowań, zamiast pomysłu "na 50m, to pewnie uda się na powietrzu..."

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Regis Płeć:Mężczyzna
Tomasz Ogórkiewicz

Stopień nurkowy: Adv. Nitrox
Ilość nurkowań rocznie: 50
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 85
Skąd: Gniezno
PostWysłany: 15-02-2012, 21:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Może i racja, że nikt nie lubi wydawać zbyt dużo pieniędzy. Że można taniej i fajnie jest taniej. Ale czy taniej może oznaczać lepiej?. W sporcie w którym tak wiele też i od sprzętu zależy? Ktoś mi kiedyś na jakimś szkoleniu powiedział: nigdy nie nurkuj z osobą, której nie stać na nurkowanie... I się z tym zgadzam.
A zamiast tracić czas narzekanie lepiej go poświęcić na zarabianie, potem i nurkowanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8935705
   
Regis Płeć:Mężczyzna
Tomasz Ogórkiewicz

Stopień nurkowy: Adv. Nitrox
Ilość nurkowań rocznie: 50
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 85
Skąd: Gniezno
PostWysłany: 15-02-2012, 21:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oj. Ale się wpisałem w odpowiedź Wojtka. Papugowanie to było przypadkowe....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8935705
   
slawek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: CACIB
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 294
Skąd: Białystok
PostWysłany: 15-02-2012, 21:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niestety, zapomniałeś już jak to jest, ciebie po prostu stać, i nie musisz kombinować.
Przeinaczając twój przykład, po co mam płacić w bazie X za hel po 12 groszy, jak obok mogę po 10 groszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15-02-2012, 22:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

slawek napisał/a:
Niestety, zapomniałeś już jak to jest

slawek napisał/a:
Tylko zapominasz w tym co piszesz

Skąd te pomysły? Piszesz jakbyś wiedział co myślę - znasz mnie?

slawek napisał/a:
po co mam płacić w bazie X za hel po 12 groszy, jak obok mogę po 10 groszy

To o czym piszesz to wybór dostawcy i nie ma w nim niczego złego. Chyba że nazwiesz tego pierwszego dostawcę złodziejem, ale to chyba jasne?
Za to komentarze w stylu "okradają nas bo podnieśli ceny" czy "nie podnieśli cen, ale okradli nas wcześniej" uważam za po prostu nielogiczne.
Nikt nie kazał nikomu kupować sprzętu tu czy tam, jeżeli skafander kosztuje 10tys. $, a mnie na niego nie stać, to najnormalniej go nie kupuję, ewentualnie jeżeli bardzo go chcę, to szukam sposobu jak mogę zdobyć na niego środki.

Biadolenie na temat cen w jednym z najdroższych hobby/sporcie na świecie uważam za, jakby to powiedzieć - "wyjątkowy talent".

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
slawek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: CACIB
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 294
Skąd: Białystok
PostWysłany: 15-02-2012, 22:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Skąd te pomysł? Piszesz jakbyś wiedział co myślę - znasz mnie?


Zacytowałeś post "pawelw" i do tego się odniosłem. Paweł napisał że w Czech jest taniej.
Jeżeli ten sam powiedzmy worek, w Czechach kosztuje taniej, to dlaczego mam przepłacać. Czy to nie jest tylko zmiana dostawcy? Żyjemy już w Europie, polscy dystrybutorzy muszą konkurować z całą Europą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15-02-2012, 22:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

slawek napisał/a:
Jeżeli ten sam powiedzmy worek, w Czechach kosztuje taniej, to dlaczego mam przepłacać.

No przecież napisałem że nie przepłacać, tylko kupować w Czechach- nie rozumiem o co Ci chodzi scratch ?

slawek napisał/a:
Żyjemy już w Europie, polscy dystrybutorzy muszą konkurować z całą Europą.

A to niby dlaczego?
Mam wyrównać ceny swoich szkoleń do tych europejskich, czy może instruktorzy z UK powinni dostosować się do cen w Polsce? A może powinni pytać o zdanie każdego, komu od zawsze coś nie pasuje? Czy może napiszesz, że szkolenie to całkiem inny produkt i się nie liczy?

Jakoś nie widzę sensu dalszej dyskusji na ten temat. Kiedyś Adam Frajtak gdzieś tu pisał o produktach i ich docelowych odbiorcach - warto poszukać i przeczytać ze zrozumieniem zamiast marudzić.
Dobrym sposobem, jak widać dla wielu nieosiągalnym, jest nauczyć się mówić "nie stać mnie na to" i tak zacząć myśleć - osobiście szkoda mi zdrowia i czasu na inne podejście.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.