Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Co lubię w nurkowaniu pod lodem
Autor Wiadomość
WW Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P3 + dodatki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 68
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 423
Skąd: Łódź
PostWysłany: 22-03-2012, 13:52   Co lubię w nurkowaniu pod lodem Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Posty wydzielone z wątku techniki ratowania się spod lodu
Tomek Płociński


Tak się zastanawiam. W takim nurkowaniu podlodowym jest coś dla mnie niezrozumiałego. No, bo czym się różni nurkowanie w kamieniołomie z lodem i bez lodu? Tym, że w tym drugim przypadku wchodzi się przez dziurę, w razie problemów trudniej będzie wyjść na powierzchnię, no i ubierasz się i rozbierasz na zimnie, o zapaleniu grilla nie wspomnę. Zatem nurkowanie do studni pod lodem jest pozbawione sensu, lepiej to zrobić w lipcu.
Pozostał sam lód. W tym wypadku cała zabawa z lodem odbywa się praktycznie tuż pod jego powierzchnią i nie ma powodu oddalać się od przerębla. Cała radocha, to właśnie chodzenie głowa do dołu, przepychanie soczewek i takie tam zabawy. Przyznajcie się uczciwie, ilu z Was grało w piłkę podlodową?

A może teraz nie wypada się dobrze bawić nurkowaniem? Mr. Green

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
978858
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 22-03-2012, 14:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

WW napisał/a:
Tak się zastanawiam. W takim nurkowaniu podlodowym jest coś dla mnie niezrozumiałego. No, bo czym się różni nurkowanie w kamieniołomie z lodem i bez lodu? Tym, że w tym drugim przypadku wchodzi się przez dziurę, w razie problemów trudniej będzie wyjść na powierzchnię, no i ubierasz się i rozbierasz na zimnie, o zapaleniu grilla nie wspomnę. Zatem nurkowanie do studni pod lodem jest pozbawione sensu, lepiej to zrobić w lipcu.


Zgadzam się w 100%.

_________________
Nie bywam usatysfakcjonowana rozumieniem czegokolwiek, ponieważ wiem, że moja zdolność pojmowania może być jedynie nieskończenie małym ułamkiem tego, co chciałabym zrozumieć. (Ada Lovelace; 1815-1852)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 57
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 22-03-2012, 16:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monika napisał/a:
WW napisał/a:
Tak się zastanawiam. W takim nurkowaniu podlodowym jest coś dla mnie niezrozumiałego. No, bo czym się różni nurkowanie w kamieniołomie z lodem i bez lodu? Tym, że w tym drugim przypadku wchodzi się przez dziurę, w razie problemów trudniej będzie wyjść na powierzchnię, no i ubierasz się i rozbierasz na zimnie, o zapaleniu grilla nie wspomnę. Zatem nurkowanie do studni pod lodem jest pozbawione sensu, lepiej to zrobić w lipcu.


Zgadzam się w 100%.


Nie zgadzam się w 100% .
Nurkowanie podlodowe nie jest po to żeby było łatwo, ciepło i z grillem. Jest po to żeby w czasie kiedy dostępne akweny zamarzły nurkować zamiast nie nurkować.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 22-03-2012, 17:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr(G) napisał/a:
Nurkowanie podlodowe nie jest po to żeby było łatwo, ciepło i z grillem. Jest po to żeby w czasie kiedy dostępne akweny zamarzły nurkować zamiast nie nurkować.


Moim zdaniem ciekawsze jest nurkowanie bezpośrednio pod lodem skoro lód już jest, niż nurkowanie przy dnie gdzie warunki są dość podobne cały rok. I w tym zakresie zgadzam się z WW.

Masz ciekawą zdolność przekręcania wypowiedzi adwersarzy Smile

Nie rozpatrywałam "nie nurkowania" w ogóle, kiedy zbiornik zamarznie. A już na pewno nie podejmuje się definiowania po co jest jaki rodzaj nurkowania - nurkowanie jest po to po co chce nurkować nurek.

W nurkowaniu pod lodem można doświadczyć tego czego w lipcu się nie da. Nie da się również w jaskini. Lód przepuszcza światło ale to, jak się tym światłem bawi, zobaczyć można tylko w jego (lodu) bliskości. Dla mnie w tym miejscu jest kwintesencja nurkowania pod lodem. Ale nie jest to obowiązkowe podejście Smile.

Natomiast inną kwestią jest to, że niezależnie od tego co kto lubi w nurkowaniu pod lodem - dno czy lód, istotne by robić to bezpiecznie.

pozdrawiam
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 25-03-2012, 22:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fragmenty dyskusji z wątku o technikach wydostawania się z pod lodu
Tomek Płociński


loozerka napisał/a:


WW napisał/a:
Cała radocha, to właśnie chodzenie głowa do dołu, przepychanie soczewek i takie tam zabawy. Przyznajcie się uczciwie, ilu z Was grało w piłkę podlodową?

A może teraz nie wypada się dobrze bawić nurkowaniem? Mr. Green


Nie wiem, czy wypada, czy nie - ja tam kompletnie się konwenansami nie przejmuję i mam z nurkowań nieustającą zabawę Smile

a podlodowe zalicza się do mojej ulubionej Smile i dokładnie do takiego wniosku doszłam z kilkoma osobami, że całe te przejscia z wywalaniem przerębla, przebijaniem się, marznięciem na śniegu tylko po to, by zwyczajnie zanurkować- aż szkoda energii ( chociaż rozumiem ssanie z powodu braku wody w sezonie zimowym Wink.

Natomiast zabawa z tym lodowym sufitem , łapanie bąbli, oglądanie prześwitów lodowych są cudowne Smile)

w piłkę- nie grałam, chyba wymaga to pewnego wytrenowania Smile Po obejrzeniu filmików typu Fishing under ice byłam pewna, ze to całe łażenie do góry nogami i w ogole, to bułka z masłem - a to całkiem niełatwa sprawa, trochę trzeba się pobawić, zeby zrobić to wiarygodnie Smile)



WW napisał/a:
loozerka napisał/a:

w piłkę- nie grałam, chyba wymaga to pewnego wytrenowania Po obejrzeniu filmików typu Fishing under ice byłam pewna, ze to całe łażenie do góry nogami i w ogole, to bułka z masłem - a to całkiem niełatwa sprawa, trochę trzeba się pobawić, zeby zrobić to wiarygodnie )



Spróbuj, jak będziesz miała okazję. Cały szpej odpinamy, zwłaszcza wiszący na jednym uchwycie. Wchodzimy bez płetw. Pod woda odwracasz się i mocno pompujesz kamizelkę, aby docisnęło ci stopy do lodu. Piłka zwykła.

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bogdan WEG Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: MSD
Ubezpieczenie: DAN SIlver
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 201
Skąd: Zakopane
PostWysłany: 25-03-2012, 22:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co najbardziej lubie w podlodowym Question Question Question

Ano to że w najblizszym "normalnym" nurkowisku k/Zakopca widocznosc poprawia się 10-krotnie.

Czyli z 0.5m robi się 5m Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 25-03-2012, 22:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bogdan WEG napisał/a:
Czyli z 0.5m robi się 5m


Dokładnie tak, dla wielu nurków np. tych którzy lubią robić fotki, nurkowanie pod lodem to szansa na zrobienie zdjęć w warunkach o zupełnie innej przezroczystości wody.

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
loozerka Płeć:Kobieta
Anka

Stopień nurkowy: cały czas - uczeń :)
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Sie 2011
Posty: 257
Skąd: Polska
PostWysłany: 26-03-2012, 10:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny pomysł z wydzieleniem tego tematu Smile)

Nawet już teraz nie pamietam czemu, ale od pierwszej chwili, gdy zobaczyłam, gdzieś tak wiosną ub. roku zupełnie na początku zabawy w nurkowanie zdjęcia podlodowe, wiedziałam, że to będzie mój ulubiony element w nurkowaniu Smile

A potem, kiedy ukazywały sie filmiki under ice, to aż mnie ssało, żeby wreszcie pod ten lód Smile

Zima nieco nadużyła cierpliwosci, ale chyba i dobrze, bo w koncu, jak juz sie udało te zejscia zrobić , to był słoneczny przełom lutego i marca i marzec, nie było śniegu, tylko czysty lód, w dodatku trochę popękany.

I dzięki temu wrazenia estetyczne spod tego lodu były cudowne. Bo ja oczywiscie całe nurkowania, poza chwilami, kiedy cwiczyłam, spędzałam niemal przyklejona do tafli Smile Prześwietlony słońcem lód, jego struktura, która chwilami układała się w takie jakby smużki mgły, bąble powietrza rozchodzące się po suficie lodowym- wszystko to robi niesamowite wrazenie Smile)

Poza tym, dzięki temu, ze jest ten sufit, można tam robić wszystkie ewolucje inaczej niedostępne- to chodzenie po suficie0 na nogach, na czworakach, kombinowanie z tym sufitem...chwilami sie człowiek czuje jak z MIssion Impossible V Wink

Ale jak się zejdzie troche w litoral tez jest pieknie, własnie dzieki tej przejrzystości wody, ryby wyglądają inaczej ..właściwie wszytko Smile No i można pooglądać śpiący, zahibernowany świat, wszystko się rusza trochę, jak w zwolnionym tempie.

Piekna rzecz, szkoda tylko, że trzeba na powtórzenie czekać aż rok Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.